Начало |
Пътеводител |
Новини |
Афиш |
Снимки |
Обяви |
Иван Портних: Държавата дава 5 млн. на Варна за детски градини и спортна школска зала
2012-11-21 19:07:49
Коментар: А прибира по 10 милиарда на година от област Варна.
Коментари по темата: 7 Други потребители коментирали темата: 5 Буните се рушат, тази зима може да им е последна
2012-11-19 16:23:54
Коментар: Буните представлява активни брегоукрепителни съоръжение за съхраняване или за създаване на условия за формиране на акумулативни форми на релефа – плажове, за сметка на вълновата енергия и надлъжно бреговите течения. При установен надлъжно-брегови наносен поток, буните работят групово разположени по целия застрашен участък и построени с последователност в зависимост от посоката на потока.
Следователно, всичко, което е построено над водолинията "асфалт, опустошени заведения и рибарски селища, претърколени бетонни тетраподи.." нямат отношение към работата на буните. Идеални за целта са построените от бетонови блокове буни в Балчик, които се показват над водата 20 см. Всичко останало, което се строи е с комерсиална или с друга цел, различна от брегоукрепването.
Коментари по темата: 3 Други потребители коментирали темата: 2 Красимир Янков, БСП - Варна: Заради ГЕРБ, думата магистрала стана синоним на задълбочаващата се криза
2012-11-17 18:05:24
Коментар: Това си е 100% популизъм от засада и отдалче. Когато критикуваш, задължително следва да посочиш правилното решение на проблема, иначе си е популизъм.
По времето на ръководството на БСП в коалиция, магистрала Хемус беше оценена като второстепенен проект, извън европейското ТНТ развитие. При приоритирането на магистрала Струма, Дунав мост 2, магистрала Тракия, но приемуществено до връзката и с Турция, вие прочетохте присъдата на нашите морски пистанища и пристанищата по вътрешните водни пътища на България. Това нанесе непоправими щети за развитието на варненския регион. Ако към това добавим и личните сделки на БСП управляващите за замяна на терени от Максуда с терени от пристанище Варна-изток, то картината на заинтерисованост на предишно управляващите към развитието на Варна се допълва. Към това остава само да добавим и партийния съюз с трибуквени групировки, което обрича на насилствено изземване на всички обществени поръчки в региона.
А пък после, топката им ги мека, ракетата им крива.
И ако това не е популизъм, чиста проба?
Коментари по темата: 13 Други потребители коментирали темата: 11 Шокъровият канал по-мръсен отвсякога
2012-11-14 14:11:27
Коментар: Всички престъпни съединения към сточната канализация по цялото крайбрежие от Варна до Златни пясъци са разрешени с благословиата и съответната комисионна на кмета.
Не сепаратори и преливници, а пречиствателни станции са нужни на града. За тях има пари по европейските програми, но ако се построят ще секнат комисионните.
Коментари по темата: 9 Други потребители коментирали темата: 8 До 6 месеца отпадните води от Златните – на 2 км навътре в морето
2012-11-08 13:55:57
Коментар: Не съществува такъв метод като "дълбоководно заустване" на непречистени отпадни води!
В Океанологията „дълбоководно” означава дълбочина по-голяма от половината на средната дължина на вълната в дълбоководието, което за нашето море означава дълбочина по-голяма от 60 метра или най-малко на 70 километра отстоятие от бреговете на гр. Варна!!!
За решаването на един наболял за град Варна екологичен проблем – замърсяване на централната плажова ивица и к.к. Златни пясъци със смесено-битови и дъждовно-кални води не е достатъчно само удовлетворяването на необходимите технически параметри за реализацията на подобен проект. Освен икономическата оценка и определянето на техническите параметри на съоръжението, би следвало да се направи и анализ на екологическите фактори, като се даде една обща икономо-екологическа оценка, която да се вземе под внимание при комплексното решаване на проблема. Окончателното решение следва да се вземе след отчитане на качеството на средата, след динамична оценка на състоянието й при отчитане на редица хидрофизични, хидрохимични геолого-геоморфоложки, геотехнически и литодинамични условия и океанографски характеристики.
Заустване в Черно море може да се прави само след предвиждане на съоръжения и мероприятия по най-малко първично пречистване преди заустване (съгласно чл. 11 ал. 1 и чл. 13, ал.3 т. 1 от Наредба № 6 от 9 ноември 2000 г. за емисионни норми за допустимото съдържание на вредни и опасни вещества в отпадъчните води, зауствани във водни обекти) на предвидените за заустване отпадъчни води. В противен случай, отново ще плуваме в „дълбоководно заустените” мръсотии, по-голямата част от които са по-леки от водата, за жалост.
Коментари по темата: 2 Други потребители коментирали темата: 1
|
|
© Moreto.net - Сайтът на Варна | RSS Новини RSS Обяви WEB Условия РЕКЛАМА Контакти |