Регистрация
Направи Moreto.net начална страница
Начало
Пътеводител
Новини
Афиш
Снимки
Обяви

Десетки пострадали по време на протеста срещу въвеждането на еврото, партиите коментират

Събота, 22 Февруари 2025 18:02
Източник: Moreto.net   
Десет полицаи са пострадали при ескалацията на напрежението по време на протеста на партия "Възраждане" срещу въвеждането на еврото. Протестиращите заляха с червена боя фасадата на представителството на европейските институции в София.

От "Възраждане" съобщават в писмо до медиите:

"По време на протеста полицията обгази десетки граждани, сред тях са народни представители от „Възраждане“, които бяха в предните редици на протеста. В болница, за да им бъде оказана лекарска помощ бяха откарани пострадалите народни представители - Ангел Георгиев и Никола Димитров. Обгазен беше и председателят на "Възраждане" - Костадин Костадинов, който отказа да потърси лекарска помощ. Народният представител Иво Чорбов беше арестуван, въпреки депутатския си имунитет"

Категорично осъждаме поругаването на сградата на Европейския парламент и Европейската комисия в България, заявиха от Министерския съвет на официалната си страница във Фейсбук.

И екипът на БГНЕС пострада при сблъсъците пред сградата на ЕК.

Абсолютно недопустимо е в демократична държава подобно отношение към журналисти, още повече работещи за медия, която в изминалите близо 25 години е доказала своята абсолютна политическа безпристрастност! Екипът журналисти на БГНЕС - операторът Иван Янев, и фоторепортерът Стефан Василев, също пострадаха по време на протеста на "Възраждане" пред сградата на ЕК в столицата днес.

ДПС:

С дълбоко възмущение осъждаме вандалските действия, извършени от представители и симпатизанти на партия „Възраждане“ в София. Демократичното общество се основава на спазването на законите, уважението към институциите и гражданския диалог. Всяко умишлено разрушаване на обществена собственост, провокации и агресия са недопустими и противоречат на принципите на правовата държава.

Свободата на изразяване е фундаментално право, но тя не означава право на разрушение, заплахи и анархия.

Настояваме за категорично противопоставяне на опитите за насаждане на омраза и разделение в обществото. България има нужда от конструктивен дебат и решения, а не от хаос и насилие. Призоваваме всички демократично мислещи граждани да защитят ценностите на правовата държава и да не допускат агресията да стане норма в политическия и обществения живот.

ЦОБ на ДПС

ПГ на ДПС-ДПС

"ДПС - Ново начало" Делян Пеевски

"Поредната брутална провокация от страна на шайка фашизоидни елементи около Костадинов от “Възраждане” днес налага спешната и категорична намеса на всички органи. След Конституционния съд, общини и администрация, НСИ и БНБ, днес те извършиха погром срещу сградата на ЕК в София, нападнаха и раниха полицаи. Това безобразие и грубо посегателство срещу правовия ред, демокрацията, държавността, заплашва живота и здравето на гражданите, докато всички стоят встрани и гледат страхливо и безучастно, тези престъпни елементи вилнеят и рушат в центъра на София. Призовавам държавата, в лицето на МВР и прокуратурата да се намеси с цялата си мощ и да спре тази глутница", посочват в съобщение до медиите от пресцентъра на партията.

ГЕРБ

ГЕРБ категорично осъжда днешните действия на партия "Възраждане" и считаме за абсолютно недопустимо посегателството срещу сградата и запалването на вратата на представителството на Европейската комисия в София!

Свидетели сме на системна злоупотреба със служебно положение на група народни представители и техни симпатизанти спрямо независими държавни и европейски институции, което представлява сериозна заплаха за стабилността и авторитета на държавата. В същото време конституционното право да изразяваш воля или мнение чрез протест, не е основание за злоупотреба или накърняване на други конституционноустановени права като ред и сигурност, които засягат по-голям обществен интерес. Гражданите имат право на протест, но той трябва да е мирен, защото в противен случай се превръща във вандалщина и анархия.

Осъждаме политическата агресия и риторика, която подмения политическия дебат и въвежда в заблуждение общественото мнение по отношение на членството на България в Ерозоната. Подобни действия уронват престижа на независими държавни институции и международни организации и подкопават доверието в Народното събрание.

Призоваваме правоохранителните органи да предприемат своевременни действия в рамките на своите правомощия за опазване на правовия ред в Република България.

Николай Денков

Действията на националните предатели, които работят срещу европейския път на България, са открити, агресивни и нагли.

Какво прави правителството, за което еврозоната уж е приоритет, за да помогне на хората да различат фактите от лъжите и пропагандата? И да даде отпор на хулиганщината и агресията, които вече застрашават живота на хората?

Кога започва активната информационна кампания за предимствата от въвеждането на еврото?

Ще ви подкрепим - конструктивна опозиция сме, когато става въпрос за националните ни интереси и приоритети! И за бюджета ще ви помогнем да го оправите, само покажете, че имате воля да работите за България!

Кирил Петков

Осъждам остро вандалщината срещу сградата на Европейската комисия в София от Възраждане и техните привърженици!

Руският вятър окриля най-екстремните прослойки от нашето население, водени от хора, които им "продават" фалшиви тези, че еврото е заплаха. Та нали валутният борд означава, че за всеки лев трябва да има евро обезпечение... ама кой ти мисли за тези неща.

Не е виновна корупцията за българската бедност, не е проблем липсата на правосъдие, не са проблем мутрите, които и сега опитват да превземат регулаторите и правосъдните институции. Еврото е проблемът... Няма по-глупава теза от тази, която освен всичко измества вниманието от реалните проблеми и нагаждането на новите калинки в държавните институции. А може би точно това е смисълът на днешната проява.

Подведени от политически хитреци, които използват общите им фрустрации, тези объркани и ядосани хора се обръщат срещу единственото успокояващо нещо в момента - това, че сме част от Европа. А прокуратурата ще се фокусира върху проблемите с едно НПО за Корал, а тук ще стои с широко отворени очи и ще бездейства напълно. Срам!


Новини - теми
Последни новини
Варна и Черноморие
България
По света
Бизнес
Наука
Туризъм
Спорт
Здраве
Образование
Култура
Истории
Крими
На фокус
Избори
Изпрати новина
Търси в новини
Популярни теми
Библиотеката
Саниране
Украйна
АМ Хемус
Дупката
Стара Варна
Новини от Варна, региона и света
Търси в новини:

За повече новини може да посетите Архив новини

2021222324252627282930

Изпрати новина

Полезно
Списание Hera.bg Спешен зъболекар
Супермаркет Уреди за вграждане
Лазерна епилация Шофьорски курс
Афиш Варна Сметка за ток
Имоти във Варна Патенти
Препоръчваме
Дограми и фасади Рекламирай ТУК
Сметка за вода Обяви Варна
Музеите във Варна Хибриден бойлер
Матраци и легла Вземи кредит
Поръчка на храна Мека мебел
Най-четени
 Най-четено от Всички теми 1 2 3
 Варна и Черноморие
 България
 По света
 Бизнес
 Наука
 Туризъм
 Спорт
 Здраве
 Образование
 Култура
 Истории
 Крими
 На фокус
Анкета
Къде предпочитате да отидете на ресторант?
На крайбрежната алея
На Морска гара
На Аспарухов плаж
В центъра на града
В квартален ресторант
Край морето, но извън града
Далеч от Варна
Не посещавам
 © Moreto.net - Сайтът на Варна RSS Новини   RSS Обяви   WEB   Условия   РЕКЛАМА   Контакти  
ПРИЯТЕЛИ: 
0.7 + 1.1
Бургас   Казанлък   Монтана   Сандански   BG16RFOP002-2.073-1758-C01
Moreto.net във Facebook