Ако Chandrayaan-3 успее, Индия ще бъде първата страна, която ще кацне близо до малко проучения южен полюс на Луната.
Една от основните му цели е да търси лед на водна основа, който според учените може да поддържа човешкото обитаване на Луната в бъдеще.
Опитът на Индия идва само дни след като руската Луна-25 се разби, докато се опитваше да кацне в същия регион.
Ако успее, това ще бъде и едва четвъртата държава, постигнала меко кацане на Луната - САЩ, бившия Съветски съюз и Китай са кацали близо до екватора.
Опитът на Индия да приземи своята мисия Chandrayaan-2 близо до южния полюс през 2019 г. беше неуспешен - той се разби в лунната повърхност.
Така че сега всички очи са насочени към Chandrayaan-3.
Космическият кораб с орбитален апарат, спускаем апарат и марсоход излетя на 14 юли от космическия център Шрихарикота в Южна Индия.
Спускаемият апарат - наречен Викрам на името на основателя на Индийската организация за космически изследвания (Isro) Викрам Сарабхай - носи в корема си 26-килограмовия марсоход, наречен Pragyaan, санскритската дума за мъдрост.
Пътуването му до Луната предизвика много вълнение в Индия, като пожеланията за успех на мисията валят от цялата страна.
Isro обяви планове за предаване на живо по телевизията на кацането и се очаква милиони хора, включително ученици, да го гледат.
Шефът на Isro Sreedhara Panicker Somanath каза, че е уверен, че Chandrayaan-3 ще направи успешно меко кацане.
Той каза, че са проучили внимателно данните от катастрофата на Chandrayaan-2 и са извършили симулационни упражнения, за да коригират грешките.
Едно от последните изображения, изпратени от спускаемия модул Vikram
През последните няколко дни камерата на спускаемия апарат Vikram картографира широко лунната повърхност, докато се опитваше да намери безопасно място за кацане .
В своята актуализация във вторник Isro каза, че мисията "е по график, системите са подложени на редовни проверки и гладкото плаване продължава".
Г-н Соманат каза, че Chandrayaan-3 ще работи за надграждане на успеха на предишните мисии на Индия до Луната и ще помогне да се направят някои "много съществени" научни открития.
Чандраян-1, първата лунна мисия на страната през 2008 г., откри наличието на водни молекули върху изсъхналата лунна повърхност и установи, че Луната има атмосфера през деня.
И въпреки неуспешното меко кацане, Chandrayaan-2 не беше напълно отписан - неговият орбитален апарат продължава да обикаля около Луната дори днес и ще помогне на спускаемия модул Vikram да изпрати изображения и данни на Земята за анализ.
Спускаемият модул и марсоходът носят пет научни инструмента, които ще помогнат да се открият "физическите характеристики на повърхността на Луната, атмосферата близо до повърхността и тектоничната активност, за да се изследва какво се случва под повърхността".
В сряда учените ще използват сложен набор от маневри, за да намалят постепенно скоростта на спускаемия модул, за да го доведат до точка, която ще позволи меко кацане в зона, която космическите учени описват като "много неравна, пълна с кратери и камъни".
След като кацне и прахът се утаи, шестколесният марсоход ще изпълзи от корема си и ще се скита около скалите и кратерите на повърхността на Луната, събирайки важни данни и изображения, които да бъдат изпратени до спускаемия модул, който ще ги предаде на орбитален апарат за изпращане на Земята.
Колелата на марсохода имат логото и емблемата на Isro, щамповани върху тях, така че да оставят отпечатъци върху лунната почва по време на разходката по Луната, каза служител пред BBC.
Датата на кацане е внимателно подбрана, за да съвпадне с началото на лунния ден (един ден на Луната се равнява на 28 дни на Земята), тъй като батериите на спускаемия модул и марсохода ще се нуждаят от слънчева светлина, за да могат да се зареждат и функционират. След като падне нощта, те ще се разредят и ще спрат да работят. Все още не е ясно дали ще се върнат към живота, когато започне следващият лунен ден.
Южният полюс на Луната е особено обещаващ в това търсене - повърхността, която остава в постоянна сянка там, е огромна и учените казват, че това означава, че има възможност за вода в тези области.
Индия не е единствената страна, хвърлила поглед към Луната - има нарастващ глобален интерес към нея, като в близко бъдеще ще се отправят много други мисии към лунната повърхност. И учените казват, че има още много за разбиране за Луната, която често се описва като врата към дълбокия космос.
Един успешен Chandrayaan-3, казват те, ще ни отведе крачка по-близо в това търсене.