Решението на практика оставя в сила това на Районния съд от юли 2016 година. Тогавашното постановление сочи, че собственикът на фирма „Дигинг“ ЕООД действително трябва да понесе наказание заради това, че е имал трудови взаимотношения с работници без да има предварително сключени писмени договори с тях. В сила остава и корекцията на първоначално наложеното наказателно постановление от трудовата инспекция в размер на 15 хил. лева. Според магистратите санкцията следва да се намали до средният размер, тъй като нарушението било извършено за първи път и работникът бил нает да извърши определена работа. Това означава, че сумата, която трябва да заплати фирмата, е в размер на 7500 лева.
За да се произнесе по въпроса Районният съд е установил, че на осми април 2015-та година била извършена проверка от служители на трудовата инспекция в хотел „Вероника“. Било установено че главен изпълнител на обекта е „Планекс“ ООД, а подизпълнител „Бултранспорт груп“ ЕООД. Констатирано е още, че при последната фаза на строително-монтажните работи събарянето се изпълнявало с техника и работници на „Дигинг“ ЕООД. Дружество било наело петима работници да извършат определена дейност срещу дадена сума. Така след извършване на действия по срязване на двете колони на хотел „Вероника“ той се срутил и четирима от петимата работници загинали. Свидетел, който бил от работниците извършващи действията по рязане на колоните, дал писмени сведения пред проверяващите. Съставен е протокол във връзка нарушение на „Дигинг“ ЕООД за липса на предварително сключени писмени трудови договори.
Районният съд взима под внимание и факта, че синът на управителя на „Дигинг“ЕООД е давал нареждания кои колони, колко и как да се изкъртят. От свидетелски показания става ясно, че дружеството е предоставило инструменти за събарянето.
Решението на Административния съд е окончателно и не подлежи на обжалване.