По предварителна информация от ВиК Варна, ремонтните дейности ще продължат до полунощ на 15 март и се очаква на 16 март движението на автобусните линии 14, 148 и 209 да бъде възстановено по утвърдените им маршрути.
Автобусна линия № 14 посока „Почивка“ след сп. „Георги Георгиев“ ще завива надясно по ул. „Иван Церов“, наляво по бул. „Сливница“ и продължава по маршрута си. Ще се обслужват спирки „Антон Страшимиров“ и „Веселин Ханчев“. Няма да се обслужват спирки „Гео Милев“ и „Поглед“. Промените се въвеждат двупосочно;
Автобусни линии 148 и 209 посока „Почивка“ след спирка „Армейска“ продължават по бул. „Трети март“, обслужват спирки „ ТиС Север“, „Осъм“ и „Трети март“, на кръстовището с „Република“ завиват надясно, на кръстовището с бул. Цар Освободител“ наляво и се включват по маршрута си. Няма да се обслужват автобусните спирки на бул. „Янош Хунияди“ – „ТиС Север“ и „КАТ“, както и на бул. „Цар Освободител“ спирка „Георги Георгиев“. Промените се въвеждат двупосочно.