Темата за изграждането на социалните услуги предизвика широка дискусия. Част от живущите в района се обявиха против проекта, мотивирайки се с това, че в квартала няма достатъчно места в детските ясли и градини. Същевременно родители на деца с увреждания изразиха притесненията си, че проектът може да се провали и центровете, които те чакат от години, да не бъдат изградени.
Съветниците бяха единодушни, че не трябва да има противопоставяне между две групи наши съграждани. За да се защити интересът и на двете страни, беше решено да се осигури общински имот за строителство на детска градина с яслени групи. Теренът, предвиден за социалните центрове, ще остане с това предназначение, за да не загуби Варна над 3,87 млн. лева от Механизма за възстановяване и устойчивост.
С пълно единодушие местният парламент взе решение да бъдат изработени Подробен устройствен план и инвестиционен проект за детско заведение върху имота, частна общинска собственост. Средствата, необходими за тази цел, ще бъдат включени в бюджета на Община Варна за 2025 г. Съветниците възложиха на общинската администрация да извърши всички необходими правни и фактически действия за изпълнение на приетото решение.
С пълно мнозинство Общинският съвет даде също съгласието си за осигуряване на142 000 лв. от местната хазна за изготвяне на инвестиционен проект за изграждане на трите нови социални центъра. На предходната сесия отново единодушно съветниците одобриха кандидатстването на Община Варна по мярката „Изграждане и оборудване на нови социални и интегрирани здравно-социални услуги за резидентна грижа и специализирани социални услуги за лица с увреждания“. За одобрение на проектното предложение и сключване на договор за предоставяне на финансирането от Механизма за възстановяване и устойчивост обаче е необходимо общината да има одобрен инвестиционен проект с издадено разрешение за строеж.