Станишев: Тези, които мислят, че правителството ще си отиде, грешат
Нито ръководството на БСП, нито правителството ще подадат оставка. Причината за лошия резултат не е нашата работа, а фактът, че трудно мобилизираме избирателите си да гласуват на евроизбори – тази теза разви по време на пресконференцията на социалистите лидерът им Сергей Станишев. Той нападна всички, които тълкуват изборните резултати като желание на българите за промяна. Защото според Станишев те не били такива.
„Тежки избори” – с тези думи лидерът на БСП Сергей Станишев откри брифинга на партията в изборната нощ. След което обаче той обясни, че резултатът на БСП се дължи на факта, че те са направили една кампания, насочена към европейската тематика, а другите партии се фокусирали върху вътрешнополитическите проблеми.
За разлика от предишните парламентарни избори обаче Станишев честити победата на ГЕРБ, но обяви, че резултатите не означават, че правителството ще подаде оставка.
Като председател на Партията на европейските социалисти Станишев направи сметка, че левите получавали повече депутатски места от вота през 2009-а година и това било успех.
След многобройните журналистически въпроси Сергей Станишев обяви, че той носи отговорност за изборните резултати, но как точно щял да реши, след като направи анализ кое ще е полезно за БСП.
Малко по-рано на пресконференцията той даде да се разбере, че ръководството на партията няма намерение да си подаде оставката, въпреки че за първи път от 25 години насам те получават почти равен резултат с ДПС.
|
Коментари |
10:59ч. 27 Май 2014 #33 mistgi Лидерът на испанските социалисти подава оставка, но наш Серьожа - не.
08:18ч. 27 Май 2014 #32 blackmore Е , то по думите на Станишев - всички грешим, само той е прав. Комунистът си е комунист - явно дори 40 дни след смъртта не пуска властта и това си е - много са болни на тая тема тия...Защо се подлъгаха толкова хора и допуснахме това да се случи? Ако гласуването беше задължително, нямаше да стоят така нещата...
22:56ч. 26 Май 2014 #31 Haus И ДПС и ДПС..тия са по големи измекяри дето си играят със страховете на хората използвайки ниският им интелект.Това е страшно,много страшно!
22:13ч. 26 Май 2014 #30 bobi Нагло комунистическо мекере.Комунист само с шутове може да си отиде от власта.Навремето трябваше да бъде забранена тази мафиотска партия.
21:51ч. 26 Май 2014 #29 Дидo Сега да видим смешника Сидеров как ще се дупи на Станишев, за да взема депутатската заплата още малко. После - в бюрото по труда или в централния Софийски.
21:48ч. 26 Май 2014 #28 irons Вече се чудя има ли по-нагъл човек от серГЕЙ ???? Какво трябва да стане за да разбере, че хората го мразят?
21:23ч. 26 Май 2014 #27 irons Лефер, хайде по сериозно. Имаш претенция за образован човек, а падаш на много ниско ниво. Един път, колежката ти Венче бе написала "една моя позната ми каза, че ......" ;)
20:31ч. 26 Май 2014 #26 Johnnie Walker А на петият лефер ще кажа, че е типичен питомец на Съсела. Цяла България видя какво става в Бобов дол.
20:25ч. 26 Май 2014 #25 Johnnie Walker Съсел пак си надупен за кой ли път. Вярна е поговорката за битият и е.аният. Нищо не става от теб. Човек да го е гнус и сопола си да хвърли по теб.
19:24ч. 26 Май 2014 #24 illiicenturyon точно както и ти мишок мръсен си в грешка аиде отиваи си че не мога да те гледам
18:39ч. 26 Май 2014 #23 Haus Там при комунистите тая дума достойнство не съществува в речника им.Тия всички плювалници по ГЕРБ(без да съм им фен)като гледам и разсъждавам пишейки,се оказва ,че уж мутрата е мутра,ама като станаха някакви размирици тук си подаде оставката веднага.Тия ми се струва ,че каквото и да стане ,кръв повръщат власт не връщат,..
18:12ч. 26 Май 2014 #22 Murmorana Не му стиска да си даде оставката и да иде на избори, то се иска поне малко достойнство.
17:39ч. 26 Май 2014 #21 Flibanserin Няма да пусне властта, ако ще и на бунт да се вдигнем. Ще ни избие всичките, и пак няма да пусне кокала..
16:24ч. 26 Май 2014 #20 Георги Горките Цоциалисти!
Какъв си го набутаха с тоя хамстер...
16:17ч. 26 Май 2014 #19 lone-wolf Тоя лае като за цял кучкарник, егати пес-а! Комунистът пуска властта 40 дни след смъртта.
15:29ч. 26 Май 2014 #18 Flame lefer5-чо .. такива новини от рода на "една жена казала".. се наричат лъжа и/или манипулация. Като имаш доказателства дай ги на прокуратурата. Стига вече болшевишки методи. А.. и БСП не купуват гласове..ама хич!!
14:59ч. 26 Май 2014 #17 vela кОЙ НА КОГО Е ДАЛ,БСП,ДПС,ГЕРБ,не знам но на мен никой не е дал за да гласувам,всички шменди капели,психари,лъжат или си докарват някой лев от улицата,я да се впрегнат на работа и интелигенцията едва ли ще пордаде гласа,след като вижда колко сме втасали в БГ.
14:56ч. 26 Май 2014 #16 goranov Ей, lefer5, прочети някоя книга, понаучи малко правопис, пък тогава се пиши квалифициран да коментираш под всяка една статия...
14:31ч. 26 Май 2014 #15 lefer5 председател на комисия от ГЕРБ е предлагал на мой поснат 100 лв.в деня на изборите за да гласува за тях. Впредишните дни мизата е започнала от 20 лв и с приближаване на 25 май всеки ден се е покачвала с 10 лв. Този моий познат е с лична карта с неварнанска регистрация и без протокол за гласуване тук но мие казано че това няма значение че ще му уредят да гласува в тази секция ако се съгласи и ще получи 100 лв за това. Представете си каво купуване е паднало от ДПС и ГЕРБ. за да имат тези резултати. Ставало е въпрос за гласуване в секция до зимно кино Тракия, . Моя човек е отказал за да си няма после проблеми заради адресната ергистрация и гласуването с нея.
13:54ч. 26 Май 2014 #14 dido има още много да се направи докато се изкорени голямото ЗЛО - герберастите ! правителството ще си стои до края на мандата и това единственият шанс да не умрем от пицата на дянков .... Никой ли не си спомня какво стана , бе , този изрод бб щеше да ни вкара в концлагери и вече една цяла година се работи да не умрем от техните изродски номера ... ЕС заради герб ни спират парите - и това ще се оправи !
13:16ч. 26 Май 2014 #13 ezo Щом си толкова корназ, дай предсрочни избори да ти видим мотивирания електорат бе плъх нещастен. Осъзнаваш че си заминаваш. С теб ще потъне и партийката ти. Искрено се радвам че ти управляваше тая червена пасмина. Нямаше друг по-подходящ и способен да унищожи тая сган.
13:13ч. 26 Май 2014 #12 ironski Няма по-нагъл от този!!!
11:50ч. 26 Май 2014 #11 onq Резултати на българите в чужбина
Цитат БТВ:
При 99% обработени протоколи в чужбина подреждането е следното:
ГЕРБ 38,4%
ДПС - 15,6%
Реформаторски блок - 14,3%
България без цензура - 8,5%
БСП - 5,4%
Зелените - 2,2%
Ясно е, че хората които са извън Бъллгария имат най-ясна представа за ситуацията в страната ни и знаят точно какво трябва да се промени!
Разлика от 33%:
ГЕРБ 38,4%
БСП - 5,4%
11:13ч. 26 Май 2014 #10 ist78 Да, мисля, че правителството ще си отиде и се надявам да не греша!!!!
11:05ч. 26 Май 2014 #9 ksh Грешиш ти сергейчо! Правителството ще си отиде и то много скоро! Столетницата и тя си заминава, но от старост не я държат краката и не може да върви!
10:30ч. 26 Май 2014 #8 Atanasova Проблема на БСП е че за тях гласуват бабите и дядовците, които живеят с комунизма. Г-н Станишев ще падне рано или късно. Комунизма умря отдавна - политиката им отдавна е остаряла! Не виждам да направиха нещо съществено за страната освен да си напълнят солидно джобовете тъй като им се вижда края!
10:25ч. 26 Май 2014 #7 orles Мата , много си натуралистична.
10:09ч. 26 Май 2014 #6 Йордан Типично за Станишев.Щраус със забита в пясъка глава.Олигофрен е ама социалистите са си виновни.Те си го избраха.....
09:56ч. 26 Май 2014 #5 batveso Още когато Боко си подаде оставката миналата година и тия новите дойдоха на власт, направих прогноза, че ако някой ден на хората им писне, тия хич няма да дадат властта без бой. И май трябва да стане като в Либия преди седмица, когато някакъв генерал прати тежковъоръжени отряди да превземат парламента, щото им писнало от некадърното им управление. Жалко, че тука нямаме такива генерали. А СерГейчо лично се инати, щото ако падне Орешарски, неговите сигурно ще поискат нов шеф на столетницата, а после ще сдава поста и от ПЕСа.
09:54ч. 26 Май 2014 #4 blackrain76 Мило и драго даваме да останеш ве , хамстер смотан. Следващия път поне ще те бият като тъпан на сватба. 3ти след ДПС . хахахаха За ташак на маймуните станахте.
09:39ч. 26 Май 2014 #3 Mama Мамин сладур!
Понасям отговорността не означава да се прекръстиш два пъти и да си плюеш в пазвата. Нито пък да преживееш душевен катарзис.
Отговорността в случая се поема с подаване на оставка като лидер на партия.
Този ако е футболен треньор, след такова изказване, ще бъде бит и е... до посиняване.
09:23ч. 26 Май 2014 #2 orles иЗБОРИТЕ НЕ СА ТЕЖКИ .ТЕЖКИ СТЕ ВИЕ ОТ ПОЛИТБЮРО И ПАРЛАМЕНТА -дето си мислите ,че всичко ви е вързано във кърпа и нищо не правите.ГЕРБ изхарчиха много пари за шапки ,запалки , балони,знамена и кебапчета.
В изборните секции сигурни ли сте ,че имате представители ?Щото в нашата секция стояха едни -не ти е дума.
09:19ч. 26 Май 2014 #1 Пеева Много си нагъл ....Виж се до къде докара държавата и партията си...
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
|
Новини от Варна, региона и света |
|
Слави Панайотов - The Clashers представя в Grand Mall "50 забравени места в България"
Вторник, 4 Февруари 2025 15:37
На 9 февруари 2025 Grand Mall ще е домакин на варненската премиера на новата книга на инфлуенсъра писател Слави Панайотов - The Clashers: "50 забравени места в България".
Популярният влогър, чиито последователи...
| |
|
Засилват контрола върху нелоялните практики в туризма
Сряда, 5 Февруари 2025 18:55
Предстои засилване на контрола върху нелоялните практики в туризма и по-добра координация с компетентните институции. Това заяви в Бургас министърът на туризма Мирослав Боршош, където проведе работни срещи...
| |
|
Румен Радев: Трудно е да се говори за конкурентоспособност, докато бушува война в сърцето на Европа
Сряда, 5 Февруари 2025 18:42
Европа трябва да пристъпи към решаване на екзистенциалните въпроси, свързани с възстановяването на мира и гарантирането на своята сигурност. За това призова президентът Румен Радев, който откри днес в...
| |
|
Варна се представя на Международното туристическо изложение EMITT в Истанбул
Сряда, 5 Февруари 2025 18:26
Община Варна се представя на Международното изложение за туризъм и пътувания в Източното Средиземноморие EMITT, което се провежда от 05.02. до 07.02.2025 г. в Истанбул. На елитния форум Варна участва в...
| |
|
Депутатите дадоха зелена светлина за по-голям обхват на биогоривата
Сряда, 5 Февруари 2025 18:11
Парламентът разреши разширяването на обхвата на биогоривата, с които след 1 март 2025 г. да бъде извършвано смесването им за бензинови двигатели от нефтен произход в определено съотношение. Това стана...
| |
|
Благотворителният концерт на звездите събра над 100 милиона долара за възстановяването на Лос Анджелис
Сряда, 5 Февруари 2025 17:59
Благотворителният концерт на FireAid събра повече от 100 милиона долара за възстановяване на Лос Анджелис от горските пожари, предаде CBS.
В концерта на 30 януари се включиха над 30 артисти на две сцени....
| |
|
Без ток във Варна и областта утре ще са...
Сряда, 5 Февруари 2025 17:47
Поради извършване неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията за доставка на електроенергия утре, 6 февруари, без ток във Варна ще са:
- от 9:00 до 16:30 - гр. Варна - карето, заключено...
| |
|
РЗИ - Варна с интензивни проверки в салоните за красота
Сряда, 5 Февруари 2025 17:32
До края на тази седмица РЗИ - Варна ще извършва интензивно проверки в салоните за красота и козметични студиа в крайморския град, съобщи началникът на дирекция „Обществено здраве”, цитирана от БТА.
По...
| |
|
Парламентът отхвърли създаването на временна комисия за дейността на Сорос у нас
Сряда, 5 Февруари 2025 17:18
Парламентът отхвърли предложението на "ДПС-Ново начало" за създаване на Временна комисия за установяване на факти и обстоятелства относно дейността на Джордж Сорос и Александър Сорос и техните фондации...
| |
|
Във Варна задържаха българка, издирвана за сводничество във Франция
Сряда, 5 Февруари 2025 17:05
Варненският окръжен съд задържа под стража 40-годишна жена, издирвана от Апелативния съд на Екс ан Прованс във Франция.
Българката е била обявена за международно издирване с Европейска заповед за арест,...
| |
|
Правителството финансира с 15 млн. лв. държавните културни институти в областта на сценичните изкуства
Сряда, 5 Февруари 2025 16:53
Министерският съвет прие решение за извършване на разходи за 2025 г. от централната администрация на Министерство на културата и държавните културни институти, осъществяващи дейност в областта на сценичните...
| |
|
Закърпват дупките на пътя за село Долище
Сряда, 5 Февруари 2025 16:40
Община Варна ще възложи рехабилитация на най-компрометираните участъци от пътя за село Долище. Мярката е временна, докато се извърши основен ремонт на пътния участък. Очаква се дейностите да започнат до...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
|
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|