ГЕРБ
1.Лиляна Павлова
Лиляна Павлова е родена на 6-ти декември 1977 г. в София. Завършва бакалавърска степен по „Международни икономически отношения“ в УНСС и магистърска степен по „Публична администрация и европейска интеграция“ във Варненски свободен университет. Павлова защитава и докторска степен по икономика. Тя специализира право в Института за следдипломна квалификация към УНСС през 2002 г.
Кариерата си започва като финансов мениджър и офис-мениджър по различни проекти към програма ФАР (1997-1999). След това заема позицията на експерт по международни проекти към Института за следдипломна квалификация при УНСС (1998-1999). По-късно става експерт в Координационното звено по програма ИСПА към Министерството на регионалното развитие и благоустройството(1999-2002). За кратко става експерт през 2002 година в дирекция „Национален фонд" към Министерството на финансите. В следващите седем години е началник на отдел в същата дирекция.
В кабинета на Бойко Борисов първоначално става зам.-министър на регионалното развитие. Тя поема министерството, след като Росен Плевнелиев се кандидатира за президент. За по-малко от месец тя поема и поста вицепремиер след подаването на оставка на Симеон Дянков.
Баща на Павлова е зам.-ректорът на Варненския свободен университет проф. Павел Павлов.
Това са вторите парламентарни избори, на които Павлова повежда листата във Варна. Тя е начело и в Стара Загора.
На последните избори за 42-ро Народно събрание ГЕРБ спечели 7 мандата от Варна.
2.Пламен Иванов Манушев
3.Красен Кирилов Кралев
4.Красимир Петров Петров
5.Красимира Пенева Анастасова
6.Павел Алексеев Христов
7.Руслан Здравков Тошев
8.Нели Рускова Петрова
9.Даниела Йорданова Панайотова
10.Николай Николов Апостолов
11.Владимир Славчев Вълев
12.Николай Димитров Костадинов
13.Живко Марков Петров
14.Надя Иванова Георгиева
15.Ивайло Маринов Христов
Коалиция „БСП лява България“
1.Ангел Найденов
Ангел Найденов е роден на 28-ми септември 1958 в Кърджали. Завършил е специалност „Инженер-навигатор“ във ВНВМУ „Н. Й. Вапцаров“. Той е разведен, живее на семейни начала с колежката си от БСП Мая Манолова. Бил е кмет на Димитровград и областен управител на Хасково.
Найденов е избран за народен представител в 42-то НС. Става обаче министър на отбраната в правителството „Орешарски“. Депутат е в 37-то, 38-то, 39-то, 40-то и 41-то НС.
През 2009 и 2010 г. е член на Комисията по външна политика и отбрана, от 2009 г. е зам. председател на Комисията по външна политика и отбрана и член на постоянно действаща подкомисия, която осъществява парламентарен контрол върху дейността на Националната разузнавателна служба, Националната служба за охрана и служба „Военна информация" към Министерство на отбраната.
На последните избори БСП вкара петима депутати от Варна.
2. Анелия Димитрова Клисарова
3. Борислав Гуцанов Гуцанов
4. Красимир Христов Янков
5. Петър Панчев Петров
6. Георги Димитров Андреев
7. Иван Борисов Великов
8. Христо Бойчев Боев
9. Мая Иванова Раданова-Кръстева
10. Светлана Иванова Такева
11. Стефан Тодоров Димитров
12. Милена Иванова Драгнева
13. Даниела Стоянова Йорданова
14. Десислав Петров Тасков
15. Николай Филев Джагаров
ДПС
1.Йордан Цонев
Йордан Цонев е роден на 5-ти октомври 1956 година в село Карапелит. По професия е икономист. Завършил е „Икономика и организация на строителството“ във Висшия институт за народно стопанство във Варна. Владее руски и английски език. Семеен е.
Бил е общински съветник от СДС и председател на икономическата и финансово-бюджетна комисия на Общински съвет-Бургас(1991-1995). Следващите две години е председател на управителния съвет на частни търговски дружества.
Участва в 38-то Народно събрание от листата на СДС. По-късно напуска парламентарната група. В 40-тия парламент влиза от листата на ДПС. В Централното оперативно бюро на партията отговаря за икономиката и бюджетната политика.
Депутат е в 41-то и 42-рото Народно събрание. И в трите случая е избиран от Трети избирателен район-Варна. В последния парламент е председател на Комисията по бюджет и финанси.
2. Ерджан Себайтин Ебатин
3. Уман Аптулова Дубаз
4. Мерткан Аптулов Ибрямов
5. Кадир Мехмед Кадир
6. Халил Халилов Исмаилов
7. Халил Рахим Халил
8. Хюсни Осман Адем
9. Мехмед Хасанов Хасанов
10. Али Бекиров Хасанов
„България без цензура“
1. Николай Бареков
Николай Бареков е роден на 16-ти октомври 1972 година в Пловдив. Завършил е „Българска филология“ и специализира „Телевизионна журналистика“.
Започва кариерата си като радиожурналист през 1992 година в„Канал Ком“. Работил е в телевизия „Европа“, bTV, TV7. Става изпълнителен директор на телевизиите TV7, News7 и Super7. През 2013 напуска поста и влиза в политиката.
Партията „България без цензура“ учредява през януари 2014 година. На последните избори става евродепутат.
2. Георги Александров Ковачев
3. Поля Великова Димитрова
4. Маломир Стефанов Кръстев
5. Георги Христов Костов
6. Богдан Цветков Николов
7. Ивайло Маринов Костов
8. Младен Йорданов Станев
9. Веселин Димчев Райчев
10. Георги Иванов Георгиев
Реформаторски блок
1.Радан Кънев
Радан Кънев е роден на 30-ти септември 1975 г. в София. Завършил е „Право” в Софийския университет. Работи като адвокат от 2002 г. Владее английски, френски и немски език. Публицист, автор на десетки политически публикации и на политическия интернет-дневник „Записки на реформиста“.
Кънев е един от учредителите на ДСБ през 2004 г. Председател на партията става след изборите през 2013 година. Тогава той е водач на варненската листа на коалицията „ДСБ-БДФ”.
Радан Кънев е семеен, с едно дете. Прадядо му Никола Кънев е бил депутат от Варна (1908-1911 г.)
2. Касим Исмаил Дал
3. Стилиян Иванов Гроздев
4. Явор Георгиев Иванов
5. Христофор Станчев Христов
6. Георги Стоянов Янев
7. Валентин Димитров Петков
8. Боян Асенов Георгиев
9. Васко Миланов Василев
10. Боян Димитров Керемидчиев
„Алтернатива за българско възраждане“
1.Ивайло Калфин
Ивайло Калфин е роден на 30-ти май 1964 г. в София. Завършил е специалност „Международни икономически отношения” в УНСС и „Международно банкиране” в университета в Лофбъро във Великобритания. Владее английски, френски, руски и испански език.
Бил е депутат в 37-то, 38-то и 40-то Народно събрание. В правителството на Сергей Станишев е заместник министър-председател и министър на външните работи на България(2005-2009).
В Европарламента влиза през 2009 г. като депутат на БСП. На президентските избори след две години е кандидат на партията. През 2014 отново е кандидат за евродепутат, но от АБВ. Избран е за зам.-председател на партията.
2. Георги Недков Кючуков
3. Иво Петров Сеферов
4. Миглена Петрова Темелкова-Бакалова
5. Добромир Йорданов Джиков
6. Марин Славчев Черкезов
7. Владимир Боянов Върбанов
8. Венко Стоянов Вълчев
9. Галина Димитрова Крайчева-Иванова
10. Боян Симеонов Димитров
„Патриотичен фронт – НФСБ и ВМРО”
1.Валентин Касабов
Валентин Касабов е роден през 1958 г. в Бургас. Завършил е „Българска филология“ във Великотърновския университет. Работил е в повечето водещи печатни издания в региона на Бургас, както и като кореспондент на национални вестници. От 2005 година е водещ на предаването „Паралакс“ по телевизия СКАТ.
Един от основателите на СДС в родния си град и главен редактор на вестник „Бряг“. През месец май 2011 година е един от учредителите на партия Национален фронт за спасение на България, на която е избран за съпредседател. Бил е три мандата общински съветник в Бургас.
2. Емил Димитров Симеонов
3. Георги Иванов Димов
4. Стоян Богомилов Проданов
5. Живко Николаев Костадинов
„Атака“
1. Волен Сидеров
Волен Сидеров е роден през 1956 г. в Ямбол. Завършил е „Теология” в Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“(2002-2009). Работи като фотограф в Националния музей за литература, след като завършва Техникум по фотография и полиграфия в София. След 1989 г. започва журналистическа кариера. Бил е главен редактор на в-к „Демокрация” и зам.-главен редактор на в-к „Монитор”. Работил е като пресаташе на компанията „Овергаз”.
През 2003 година е издигнат за кандидат за кмет на София от Национално сдружение – Български земеделски народен съюз (НС-БЗНС). От основаването на партия „Атака“ през 2005 година е нейн председател. Същата година влиза в Народното събрание. Депутат е в 40,41 и 42-ро НС.
На президентските избори през 2006 година стига до балотаж с Георги Първанов, но не успява да спечели. Не се отказва от амбицията си за президентския пост и през 2011 отново се включва в изборите.
2. Магдалена Ламбова Ташева
3. Калина Петрова Балабанова
4. Николай Георгиев Караколев
5. Стефан Денев Курдов
„Глас Народен“
1.Светослав Витков
Светослав Витков е роден на 26-ти януари 1971 г. в София. Следвал е в УНСС. Вокал на групите „Хиподил” и „Svetlio & The Legends”. Инструктор по източни бойни изкуства Издал е три книги. Има опит като телевизионен водещ.
През 2011 година се кандидатира за президент на изборите. След тях основава движението „Глас народен”. На парламентарните избори миналата година също беше водач на листа във Варна.
2. Траян Младенов Енчев
3. Соня Николаева Стоилова
НДСВ
1.Антония Първанова
Антония Първанова е родена на 26-ти април 1962 г. в Добрич. Завършила е Медицинския университет във Варна, както и курсове по „Здравен мениджмънт“ във Варна, „Обществено здраве“ в Маастрихт, Нидерландияи „Здравна политика“ в Англия. Работи като педиатър, експерт и изследовател в областта на управлението на здравеопазването.
Тя е лидер на НДСВ от 2013 и е бивш евродепутат от листата на партията. На последните избори не успя да стане отново евродепутат. Участвала е в кампанията за изборите за кмет на София през 2007, като кандидатурата ѝ е била издигната от НДСВ. Народен представител в 39-то и 40-то НС.
2. Владимир Димитров Димитров
3. Деница Ивайлова Димитрова
4. Иван Йорданов Митишев
5. Христо Стоянов Костадинов
„Десните“
1. Христо Панчугов
Христо Панчугов е роден на 13 септември 1981 г. в Габрово. Завършил е „Политология“ в Софийския университет СУ “Св. Кл. Охридски” и магистратура по политически науки в
Централноевропейския университет в Будапеща. Преподавател е в Нов български университет.
Панчугов е председател на „Синьо единство”.
„Зелените“
1. Калина Павлова
Калина Павлова е родена на 3-ти август 1979 г. във Варна. Завършила е „Архитектура“ в Университета по архитектура и геодезия в София, специализирала е „Опазване на културното наследство“. Работи като архитект, била е експерт по Общия устройствен план в Община Варна.
Редовен участник и организатор на множество протести срещу Общия устройствен план и застрояването на Морската градина. През 2011 е Кандидат на „Зелените” за кмет на Варна и за общински съветник. На следващата година е приета за член на партията.
"Левицата и Зелена Партия"
1.Иван Иванов
Иван Върбанов Иванов е роден през 1946 г.
Висше образование - Софийски университет.
Учен - астроном. 40 години e работил във Варненската обсерватория.
Пенсионирал се е като директор през 2009 г.
Депутат в Седмото Велико народно събрание.
„Партия на Зелените“
1.Александър Сурталов е председател на политическия съвет на партията, която е регистрирана през 2001 година.
Сурталов бе кмет на шабленското село Крапец.
Бил е зам. областен председател на ДПС-Добрич.
През 2008 напуска партията.
Партия "Българска социалдемокрация"
1.Александър Томов
Александър Томов е роден на 27-ми април 1954 г. в София. Завършил е УНСС в София и Икономическия университет в Санкт Петербург. Доцент е в Софийския университет.
Вицепремиер е в правителството на Димитър Попов. Депутат на БСП в 7-то ВНС и 36-то НС, както и на „Евролевицата” в 38-то НС.
Бил е председател на Управителния съвет на металургичния комбинат „Кремиковци” АД, председател на Надзорния съвет на ПФК ЦСКА (София), а в момента е главен акционер в клуба. През 2011 г. е осъден от Софийски градски съд на 9 години затвор по обвинение в длъжностно присвояване от „Кремиковци” на 29 млн. лв.. Две години по-късно присъдата е отменена, а делото е върнато за ново разглеждане.
Партия "Български национален съюз
1. Владимир Александров Василев
Движение 21
1.Татяна Дончева
Татяна Дончева е родена на 28-ми януари 1960 г. в Трявна. Завършила е Юридическия факултет на Софийския университет. Владее английски и руски език. От 1992 година досега е адвокат. Преди това е работила в прокуратурата в Габрово и в Софийска градска прокуратура.
В 38-то, 39-то и 40-то НС е като депутат на БСП. През 2005 г. се кандидатира за кмет на София. През 2011 г. представя „Движение 21“.
„Нова алтернатива"
1.Пламен Костадинов
„Нова България"
1.Иван Георгиев
Иван Георгиев е на 38 години. Той е системен инженер и магистър по електроника. Технократ и един от създателите на мобилното приложение за електронно гласуване BGVot. Директор на отдел „Информационни технологии, изследователска и развойна дейност“ в Щрак БГ.
През февруари тази година е избран за заместник-председателят по международната дейност в партията, която е официално учредена през 2014-та. Идеята за създаването й на възниква във Facebook групата "Политическа Промяна Сега".
„Нова сила“
1.Димитър Николов
"Новото време"
1.Станимир Киряков
„Обединена България”
1.Милен Бакърджиев
Общество за Нова България
1.Нели Андреева
Нели Андреева е родена на 17 декември 1968 г. във Видин. Завършва ІІІ-та гимназия „Димитър Благоев" в родния си град. През 1991 г. завършва Софийски университет „Св. Климент Охридски" специалност „Право", а през 2006 обучение по медиация „Американска асоциация на юристите - Правна инициатива за Централна Европа и Евразия (ABA CEELI). Медиатор, вписан в Единния регистър на медиаторите към Министерство на правосъдието. От 1995 г. до 2000 г. е хоноруван преподавател по търговско право и индустриално законодателство в Технически университет - София. Адвокат - член на Софийска адвокатска колегия.
Андреева е секретар на парти „Общество за Нова България“
„Република БГ“
1.Милена Димитрова
Милена Колева Димитрова Родена 10.12.1966 г. в Белослав, обл. Варна. Адвокат с над 10 г. юридически стаж - Адвокатска колегия гр. Варна (преди това работа в административни, образователни, правосъдни и неправителствени институции и организации). Милена е майка на две деца - син на 27 и дъщеря на 24 години
Образование: Софийски университет, специалност Социална педагогика; Технически университет Варна - специалност Право, степен магистър. Владея отлично руски и английски език. Активна работа, следдипломни квалификации и адвокатска практика по: правата на човека, антидискриминация, конституционни права, европейски проекти и неправителствени организации, облигационно, търговско, вещно, гражданско, наказателно право. Председател на настоятелството на Народно читалище Модерна нация - 2013 г. Варна.
Социалдемократическа партия
1.Красна Малинова-Златанова
А ето и пълния списък с номерата на партиите в бюлетината за вота.
1 - Партия "Движение 21"
2 - Партия "Българска социалдемокрация"
3 - Партия "Български национален съюз - НД"
4 - Партия "Новото време"
5 - Партия "Обединена България"
6 - Партия "Социалдемократическа партия"
7 - Коалиция "Реформаторски блок - БЗНС, ДБГ, ДСБ, НПСД, СДС"
8 - Партия "Нова България"
9 - Партия ГЕРБ
10 - Партия "Общество за нова България"
11 - Партия "Атака"
12 - Партия НДСВ
13 - Коалиция "България без цензура"
14 - Коалиция АБВ
15 - Коалиция "Левицата и Зелена партия"
16 - Партия "Нова алтернатива"
17 - Коалиция "Десните"
18 - Партия ДПС
19 - Партия "Глас народен"
20 - Партия на зелените
21 - Партия "Нова сила"
22 - Коалиция "БСП лява България"
23 - Партия "Зелените"
24 - Коалиция "Патриотичен фронт - НФСБ И ВМРО"
25 - Партия "Република БГ"