Там тя подобри рекорда на олимпийската медалистка Антоанета Френкева на 100 метра бруст от 1985 г. Вместо за 1:14,40 мин ги изплува за 1:12,86. Джорджия взе злато на 200 м съчетано плуване и счупи рекорд на Ирина Дамианидис от 1989 г. После подобри постижението на Наталия Стоянова от 1990 г. на 100 м бътерфлай и се превърна в абсолютна звезда в категорията до 14-годишна възраст.
"Най-сладко е да победиш с малко. Така стана на 100 метра бруст. Изпреварих най-добрата италианка само с 9 стотни, като пипнах майсторски финала. Тя беше по-добра от мен в обръщанията и с по-добро телосложение, но аз станах първа", казва Джорджия. Тя харесва конкуренцията. Не се оглежда в басейна, когато издухва другите понякога с по 15-20 метра. Стреми се да подобри собствените си постижения у нас и да победи конкурентките си в чужбина.
Момичето вече е майстор на спорта. На турнира Alexandia Open в Солун, Гърция, квалификация за Олимпиада 2012 г., Джорджия покрива майсторската норма на 200 метра бруст и прави поправка на 4 национални рекорда.
Страх от водата праща Джорджия на тренировка по плуване. Тя е 8-годишна, когато внезапно силна струя я удря в лицето, докато се къпе. Момиченцето се уплашва толкова силно, че повече не желае да се докосне до вода. Майка й Гергана тръгва да търси помощ от треньори по плуване. Отпращат я, единствен Ангел Чакъров се съгласява да поработи с детето. Треньорът влиза с Джорджия в басейна и й помага да заобича водата. Дотолкова, че тя започва да тренира плуване. Семейството се познава с нашия шампион по плуване Цветан Голомеев, който, за жалост, вече не е между живите. Той подготвя Джорджия и тя печели първия си златен медал на регионално състезание в Гърция.
"Плуването е моята страст. Хвърлила съм много труд, преплувала съм много километри, има много хора, които ми помагат, и смятам да продължа да плувам. Вярно, че спортът е до време, но има много още какво да направя", казва варненката.
Кариерата на Джорджия променя живота на цялото семейство. Тя е родена в Атина на 9 ноември 1998 г. Баща й е грък, а майка й - варненски топмодел. Благодарение на семейството, което я подкрепя изцяло и финансира участието й в състезания, Джорджия прави забележителна биография на плувец.
Заради спортния календар на дъщеря си майката тръгва по нов професионален път. На 30-годишна възраст Гергана покрива нормативи по плуване и защитава магистърска степен за треньор в Националната спортна академия. Регистрира се като клубен треньор, за да може да придружава Джорджия по състезания и да я напътства. По-малката сестра, 8-годишната Василики, също е тръгнала по пътя на кака си. Трите заедно се движат между басейна, залите за аеробика и фитнес, спортното училище, където Джорджия учи по индивидуален план.
Майката сега следва психология във Варненския свободен университет и смята да продължи със спортна психология, за да помага на дъщеря си.
Въпреки че е спортистка, Златната рибка Джорджия обича образа на бухала. Птицата на мъдростта е неин талисман. Има цяла колекция от бижута с бухалчета. Когато не е в басейна, Джорджия се отдава на театъра и литературата. И то много успешно.
Нейно есе печели награда в конкурс на Община Варна "Моят зелен град". Тази пролет ще пише нов текст за национален конкурс, посветен на България.
Едно момче от първия й плувен клуб "Делфин" я води на спектакъл. Гледат "Червенушковата сватба" на Детско-юношески театър "Златното ключе". Тогава още е жива вихрената Катя Папазова - театрален режисьор и педагог, открил за сцената таланти като проф. Пламен Марков, Христо Гърбов, Кръстьо Лафазанова. Тя гледа Джорджия на кастинг и веднага я взема в трупата.
Малката плувкиня играе над 10 роли в моноспектакъла "Козет". Той е по оригинални текстове на Виктор Юго от "Клетниците". Джорджия Кадоглу обявява, че парите от билетите за премиерата ще дари за деца в неравностойно положение чрез Българския червен кръст във Варна.
Събира 600 лв., които предоставя за тях, и още 400 лв. от дарения, които дава за школите на Общинския детски комплекс.
За играта си в "Козет" има куп награди от театралните фестивали "Рошавата котка" в Пловдив, "Вълшебникът-театър" в Севлиево, международния конкурс "Приказка за теб" във Варна.
"Идеята за благотворителния жест ми даде моята майка. Когато е била на 16 г., тя печели първо място в конкурса "Мис Златни пясъци" и 10 000 лв. Това е била една сериозна за времето си сума, която тя занася на сираци в дом "Майка и дете" във Виница", споделя Джорджия.
"Много хора имат възможности, но не и желание да помагат. Колко футболисти печелят милиони, но не правят нищо? Пример в това отношение е Димитър Бербатов. Той е единственият наш футболист, който дава за развитието на детските таланти и спорта за деца. Неговата фондация е финансирала детски площадки за милиони левове в цялата страна", казва с възхищение майката Гергана. Тя смята, че начинът за оценяване на постиженията на децата от фондация "Димитър Бербатов" е най-обективен и справедлив. Точкова система оценява всеки спечелен златен, сребърен или бронзов медал. Взема се предвид тежестта на различните състезания, купи, рекорди.
Бербатов е един от хората, на които и Джорджия се възхищава. Самата тя е единственият лауреат на фондацията на футболиста в три поредни години.
Плувният маратонец Петър Стойчев също е сред идолите на варненската Златна рибка. Тя смята, че той не е оценен по достойноство и заслужава повече публични награди за постиженията си.
"Условията за плуване са различни в различните страни. Аз ходя да тренирам и по басейни в хотели и почивни станции. Но в Албания например плувците тренират в коридори, оформени в морето, и пак имат успехи. На последното състезание в Италия бях в град с 30 000 души, които обаче разполагат с перфектен плувен център с 6 басейна и 2 зали за фитнес.
Публиката е запалена и аплодира всички състезатели поравно. Много ме впечатли, че в състезанието с щафета участваха и деца с увреждания. Помислено е и за тях. Поразена съм какъв кураж, труд и усилия са нужни, за да плуваш, въпреки че природата те е лишила от здраво тяло", разказва Джорджия.
Тя не се колебае да смени клуб или треньор, за да напредва.
Започва в "Делфин", а сега е състезател на "Галата 2009". Работила е със специалисти от Гърция, Италия, Русия, Израел. Казва, че дължи успехите си на много хора от различни възрасти и професии, които са споделили с нея знанията си.