Нова атракция на варненския плаж за този сезон
 
Това лято варненци и гостите на града ще имат възможност да се радват на нова атракция на плажа. Това разкриха пред Дарик от фирмата концесионер „Лазурен бряг 91“. Какво точно ще представлява тя обаче засега се пази в тайна, тъй като все още се водят преговори, преди окончателно да се подпише договор между двете страни.
В средата на май, ако времето позволи, във Варна ще бъде открит летният сезон. Тази увереност изрази пред Дарик Андрей Василев - търговски пълномощник на концесионера на варненските плажове. Дотогава пясъчната ивица ще бъде почистена и снабдена със спасителни и медицински екипи. Набирането на спасители е възложено на фирма подизпълнител. Отново средната възраст на плувците е над 40 години.
И това лято на южния плаж ще има екопроблем, призна Василев. Той ще бъде решен, едва когато бъдат изградени вторият етап на пречиствателна станция „Варна“ и канално-помпената станция на „Акациите“. Положението с Шокаровия канал също остава тежко.
Това лято цени на шезлонги и чадъри няма да бъдат вдигани, обеща Андрей Василев. В зависимост от местонахождението на плажа, те ще бъдат наемани за между 2 и 5 лв. всеки, както беше миналата година. Василев увери, че укрепването на ската и работните действия на „Алея Първа” няма да нарушат спокойствието на летовниците.
|
Коментари |
13:35ч. 17 Април 2013 #28  qdosanata дзен-къде е лошото в това-да искаш забавления??? И, след като си толкова дзен-какво означава въображение-дали аз си въобразявам,че някой като теб таи лична омраза към определени хора и се опитва да накара всички да ги мразят толкова, колкото и ти???
11:32ч. 17 Април 2013 #27  Marmalad Между другото мернах някъде, че ската в момента се озеленява, така че има голяма вероятност до лятото да е зелено вече. Впрочем, преди да докарат машините там, ската си беше все така оголен - така си беше открай време, песъчлива почва, която току предизвиква свлачища и някой стърчащ корен се поклащаше тук-там за разкош. Hope също е права за мизерията и за обривите - сестра ми се видя в чудо с нейните хлапета миналата година, сума време тичаха по кожни доктори. Не знам за хейтърчетата, които всичко ги дразни и всичко мразят, но аз съм оптимистично настроен за това лято на варненския плаж - сега поне виждам, че нещо се прави, за да се облагороди това място.
11:31ч. 17 Април 2013 #26  SeaПрави ми впечатление, че много хора си падат по мизерията и мръсотията във Варна, щом не се радват, че най-сетне ще се действа по въпроса.
09:55ч. 17 Април 2013 #25  Hope elica1204, ти си имала част от алеята и някой ти я е откраднал? Лично твоя е била?!?!? Значи искам да ти кажа, че имам желание да те съдя, понеже миналото лято получих обрив от мръсотията и мизерията!!!! И всеки който ми говори, че нещо му било откраднато преди да е видял какво ще стане, заслужава да си живее цял живот в кочина.
09:16ч. 17 Април 2013 #24  somebody Работните действия по Алея първа- откраданата от Варненци, срещу жълти стотинки ЩЕ СМУЩАВАТ, даже само с ГРОЗНАТА ГЛЕДКА НА ОГОЛЕНИЯ СКАТ, зад плажа!!!
Колкото до цената на чадърите от 5 лева - това си е чиста подигравка с доходите на хората, щом в Европа, където имат 10-кратно по-високи заплати, наемът за чадър е 2 евро...!!!
Няма край АЛЧНОСТТА на мутренското владение на плажната ивица!!!
08:48ч. 17 Април 2013 #23  mistgi Книга и кафе до мен са ми достатъчни за приятен плаж. Въпрос на предпочитания.
08:10ч. 17 Април 2013 #22  Султанка Градският плаж ми е безразличен!Аз ходя на Шкорпиловци.Там няма атракции,но природата,засега и все още, е прекрасна. В гората има паркинг за всички, има пясък за целия Китайски народ и т.н.
07:02ч. 17 Април 2013 #21  dzennn Консуматорското общество си иска забавленията за хора без въображение.Да ви е честито!!
00:00ч. 17 Април 2013 #20  Станимир Айде стига с тези дъждове,да идва лятото. Дано изненадата да си заслужава чакането
22:57ч. 16 Април 2013 #19  qdosanata дзен -едно не мога да разбера на хора като теб-и, какво като фирмата била на тим?? Какво ме интересува мен кое на кого е-важното е -да ми харесва, да мога да си го позволя и да ми е приятно.
22:37ч. 16 Април 2013 #18  Гларус изненадата , ще е ел. бариера и 2лв такса за втомобил :))подарак балонче с логото на а1 :))
22:01ч. 16 Април 2013 #17  Istrebitelдзъннн! е абонирана на сигнал, явно!
Успокой се, девойко. Хората искат добри новини и положителна промяна. Има кой да им я даде и такива човечета като теб ще изпаднат в забвение.
Прекрасна инициатива!
18:51ч. 16 Април 2013 #16  dzennn Зарибяването с цел печалба върви успешно.Фирма "Лазурен бряг 91" е дъщерна на ТИМ. Да ви е честито, варненци, поредното ограбване!
18:35ч. 16 Април 2013 #15  Изтрит потребител Браво! Това е една чудесна новина! Започна положителната промяна, с която Варна достойно ще придобие облик на европейска столица на културата!
18:31ч. 16 Април 2013 #14  Balzak Супер!
Трябва да има напрежение, иначе ще забравим, че сме живи :)
Варна е хубаво място, въпреки някой проблеми, но къде няма казуси за решаване...
18:06ч. 16 Април 2013 #13  Doi4in Е, браво, честно ли е да се дразнят хората така - с тайни. Надявам се най-после атракцията да е за татковците. Стига все за децата! Или нека да е за децата - татковците знаем какво да правим, когато децата се забавляват с нещо, пък било то и за една бира време.
18:04ч. 16 Април 2013 #12  Mu(n)cho по-безсмислена "новина" не бях чел от доста време. Ще има нещо, но какво, къде и кога....
15:18ч. 16 Април 2013 #11  Nestor Mahno А проблемът на Офицерския плаж с т.нар. Шокеров канал решен ли е? Или пак морската вода ще вони на урина?
15:11ч. 16 Април 2013 #10  Фидел Кастро Браво, браво! Правете, че не остана! Още няколко месеца и откриваме сезона. Да не се излагаме пред чужденците за пореден път.
15:06ч. 16 Април 2013 #9  Тодорова Новата атракция ще е стара атракция-"Екопроблем" на южния плаж
14:42ч. 16 Април 2013 #8  Anonimen Ще има нещо, не е ясно какво, не е ясно кога ...
14:41ч. 16 Април 2013 #7  Yoda Нова атракция, ама тайна. Като е тайна си я пазете, какво ни навирате в очите фалшиви новини. Драскачи.
13:53ч. 16 Април 2013 #6  Анонимен Да бе, тази алея кога ще заприлича на нещо нормално. През лятото участъка под ФК прилича на гето. Обувките ти лепнат по пътя, гнус те е да се докоснеш до каквото и да е, навсякъде мирише на урина и винаги е кошмарно мръсно. Едно тягостно и мизерно. От раковината като слезеш веднага те посрещат дузина препълнени казани и навсякъде чашки и бутилки.
12:46ч. 16 Април 2013 #5  Hope Бозко, не е важно какво ще е, а дали ще се хареса на туристите. Защото 1/2 от Варна се храни именно от тях.
12:37ч. 16 Април 2013 #4  Marmalad Каквото и да направят, все ще е за добро. Плажът има нужда от повече атракции и по-малко занемарени капанчета, вонящи на бира и застояло олио. Ако е нещо, подходящо за деца, ще водя племенниците ;-)
12:32ч. 16 Април 2013 #3  Гларус айде, все едни от Вас знае, издайте ни новата екстра, не ни мъчете, господа коментиращи
12:21ч. 16 Април 2013 #2  lubba Едно по едно да се оправя тази зона, че хич не е добро състоянието й. Аз живея във Варна и не ходя там на плаж, макар че ми се иска. Поне сега се прави нещо да се укрепи ската; едно време ме беше страх да минавам отдолу, да не ме отнесе някой камък.
12:19ч. 16 Април 2013 #1  Hope Най-сетне започна да се прави нещо положително за летния облик на Варна. За много хора в града ни, ден година храни, а както беше досега положението на Алеята много семейства губеха.
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Варна посреща елита на спортната гимнастика през май
Днес, 19 Април 2025 12:28
Над 130 състезатели от 29 държави ще пристигнат във Варна за поредното издание на Световната купа по спортна гимнастика, което ще се проведе от 8 до 11 май в Двореца на културата и спорта.
Българската...
| |
 |
 5.7 по Рихтер удари Афганистан и Таджикистан
Днес, 19 Април 2025 11:17
Земетресение с магнитуд 5.7 по скалата Рихтер удари Афганистан и Таджикистан.
Това съобщава Европейско-средиземноморския сеизмологичен център.
Епицентърът на земетресението е регистрирано в района...
| |
 |
 Благодатният огън идва в България от Румъния
Днес, 19 Април 2025 10:52
Благодатният огън ще пристигне тази вечер България. Втора поредна година Българската православна църква в няма да изпрати делегация в Йерусалим за Благодатния огън. Той обаче ще бъде прехвърлен в България...
| |
 |
 Варените боядисани яйца хит на пазара във Варна
Днес, 19 Април 2025 10:28
Варените боядисани яйца са хит в търговската мрежа във Варна. По думите на търговците се продават засилено в последните дни.
По традиция яйцата за Великден се боядисват на Велики четвъртък. Тези, които...
| |
 |
 Русия и Украйна ще разменят по 246 военнопленници днес, САЩ настояват за напредък в преговорите за мир
Днес, 19 Април 2025 09:53
Очаква се днес да се състои нова размяна на военнопленници между Русия и Украйна. По предварителна информация всяка от страните ще освободи по 246 пленени военнослужещи, както и 46 ранени бойци. Размяната...
| |
 |
 Голям район от центъра на Варна без вода от сутринта
Днес, 19 Април 2025 09:09
Авария остави голям район от центъра на Варна без вода от рано сутринта.
Потърпевши са абонатите в карето между между бул. "Хр. Ботев", ул. "Ал. Дякович", ул. "Девня", и ул. "Преслав".
Очаква се водоподаването...
| |
 |
 Безплатен градски транспорт до Катедралата във Варна за Възкресение Христово
Днес, 19 Април 2025 08:36
За удобство на гражданите и гостите на Варна идната нощ - нощта на Възкресение Христово - 19 срещу 20 април 2025 г., ще бъде осигурен безплатен обществен транспорт до и от Катедралния храм в морската столица.
Линия...
| |
 |
 19 април - Денят на велосипеда
Днес, 19 Април 2025 08:17
19 април е Денят на велосипеда. А статистиката е категорична - все повече европейци се качват отново на две колела, отегчени от висенето по спирките на градския транспорт и задръстванията в града.
Този...
| |
 |
 Велика събота е - православният свят очаква Възкресение Христово
Днес, 19 Април 2025 07:50
Днес е Велика събота - последният ден от Страстната седмица. Това е ден на благоговейна тишина.
Обикновено на този ден се пече великденския хляб - символ на христовата плът /днес най-често козунак/,...
| |
 |
 Най-важното от Варна във вчерашния 18 април
Днес, 19 Април 2025 07:22
Изсичат 240 дка гора край Аврен, за да строят ветропарк
Близо 240 декара държавна гора в община Аврен предстои да бъде изсечена, а на нейно място ще бъде изграден ветропарк. След напрегнато заседание,...
| |
 |
 19 април в историята
Днес, 19 Април 2025 06:58
65 г. – разкрит е „Пизоновия заговор“ срещу император Нерон.
548 г. – Тържествено е осветена базиликата Сан Витале в Равена от 27-ия епископ на Равена Максимиан Равенски.
1332 г. – Състои се сватбата...
| |
 |
 Прогноза за времето - 19 април
Днес, 19 Април 2025 06:37
Над Черноморието облачността ще е по-често значителна, след обяд по южното крайбрежие с валежи от дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 13° и 16°....
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|