Адски децибели втрещиха варненци в съботната нощ
 
Адски шум от крайбрежни заведения предизвика масово недоволство на варненци, живеещи не само в близост на морето, но дори и в центъра на града. „Живея до Спортна зала, наистина беше нещо нечувано. От началото на сезона такъв шум не е имало“, алармираха читатели на „Народно дело”. Според тях ритмите били основно чалга. Виковете на диджеите пък стигали небивали висоти.
Адската гюрултия започнала малко след 23 ч. и продължила до ранните часове на вчерашните ден. На живеещите в района на Централна поща на моменти направо им се струвало, че тонколоните дънят току под прозорците им. Според тях и без специални уреди било ясно, че нормите на шум са далеч от допустимите. „Няма такова нещо, чуваше се от две-три места едновременно чалга музика“, коментираха недоволни. Те се надяват, че общината ще вземе мерки, за да не се налага всеки уикенд да не могат да спят.
Миналата седмица контролното звено на община Варна изпълни разпореждане на управляващите в кметството и затвори три заведения край морето. Заради две то тях – култовите „Кубо“ и „Ла плая“ - недоволни направиха призив за протест пред сградата на общината. Почитателите на типа музика, която се слуша в двата плажни бара, обвиниха управляващите, че действат избирателно и затварят култови места, където не се слуша чалга. Нагнетяването на напрежението принуди хората на кмета да отворят отново двете заведения. Въпреки това според мненията в социалната мрежа фейсбук протестите по този повод, насрочени за днес, няма да бъдат отменяни.
|
Коментари |
02:45ч. 2 Август 2011 #43  Pelikanat Няма такова нещо като "мирен протест" ,кой те излъга. А смисъл от протестите ще има ,когато сме повече от полицаите :)
10:57ч. 31 Юли 2011 #42  BloodRose Неграмотен си.
22:45ч. 30 Юли 2011 #41  slavi92 неразбрахте ли безнадежно е поне се наслаждаваите (xaxxaaxxa)
09:57ч. 30 Юли 2011 #40  BloodRose Ще ни трябват доста повече от 5000 човека (ако ги събереш толкова, си герой), за да ни отрази някой. И какво стана с протестите рещу високите цени на горивата? По времена единия такъв бях в автубус в центъра. Това не беше протест, бяха 10% нормални хора и 90% кретени, излезли на купон и да си направят весело, като задръстет центъра. Мазни чичковци от колите, окичени с плакатчетата подсвиркваха на 14-годишни деца, правеха се на много отворени, щото сега им е паднало. Само дето не им беше много весело, когато партулки започнаха да ги спират един по един - къде им избяга смелостта? И ги спираха, щото протестът беше незаконен - ДА, за да протестираш в БГ ти трябва разрешение. От управляващите, срешу които протестираш. Иначе си имат законово основание да напишат актове на всички участници, а тези, които гледат лошо - да ги побият малко. Ако на едно място се съберат, организирани 5000 човека, които не искат селяния по крайбражната във Варна, честно, ще дойда да снимам, щото ще е веднъжв живота... Когато човек протестира уж мирно, както трябваше да е с цените на горивата, не се държи като нещастник със сънародниците си.
21:21ч. 29 Юли 2011 #39  Pelikanat Искаш да ми кажеш ,че няма да има файда като слезем 5 000 човека на крайбрежната алея ?
Тия ,както ги наричаш протестират защото живота в България стана прекалено труден и скъп. Когато ножа опре до кокала и всички гяури се разбунтуват ще бъдат отразени.
21:57ч. 27 Юли 2011 #38  BloodRose К'ва файда? Някой отразява ли тия, протестиращите срещу цените на горивата?
19:46ч. 27 Юли 2011 #37  Pelikanat Защо не направите един протест ?
09:41ч. 27 Юли 2011 #36  Mel Gipson какво значение има каква е музиката..на разтояние се превръща в шум..
23:53ч. 26 Юли 2011 #35  бебуня това е ад............зад винс-а не се стоеше.......продължи до към 4.30.........като почна дъжда едва тогава спряха......и това е всяка вечер...............то поне да е читава музика......такава гадория..........бебета, възрастни и болни....еми не е нормално на такъв тормоз.....а уж ги затварят
23:51ч. 26 Юли 2011 #34  slavi92 аз съм навит да сменя апартамента в Левски за някои от центъра ама брат ми няма да иска ;]
21:22ч. 26 Юли 2011 #33  DID Живея на Червения площад - гласът на водещия и музиката/но не чалга/ се чуваше така все едно бяха на балкона
Добре че заваля дъжда и спряха
Не знам как се чувстват посетителите - аз не бих отишла никога в такова заведение
16:09ч. 26 Юли 2011 #32  Soyas(виж линк...)
"За кучета и котки може, а за прасета не може"
ЗАСРАМЕТЕ СЕ, НАЛИ ОТ ТОВА ПЕЧЕЛИТЕ И ВИЕ ОБщИНАРИ!!!
13:02ч. 26 Юли 2011 #31  zdravkich Съгласен съм с bella. Събота се прибирах от разходка в морската градина, а бях спрял зад х-л Димят. Е нямаше такава дандания. Определено не беше чалга , както много от вас пишат, а клубна музика. Ехтеше от всякъде между блоковете, все едно беше открит концерт в спортна зала. Помислих си да не би да идва от бар Авангард, но знаех че има някакъв DJ в Хоризонт и предположих, че всичко идва от там. Явно служителите от сектор " Опазване на обществения ред" , "Общинска полиция" и 1РПУ са били с тапи в ушите или глухонеми, щом не са констатирали никакви нередности. Сигурно няма нередности и с непрекъснатото включване на СОТ-а на магазин "Лидл" на бул."Вл.Варненчик". Ама не смеят нищо да правят предизборно , защото ще секне кранчето.
12:18ч. 26 Юли 2011 #30  ganchev От години Кирил Йорданов, прави точно това, замазва очите на варненци, като затваря заведенията, които не вдигат шум, но нямат гръб. Нали се сещате, че малкото останали дискотеки на плажа и основен източник на шум, никога не са затваряни. Ако бъркам, поправете ме.
10:56ч. 26 Юли 2011 #29  bella Незная дали се е чувало от крайбрежната алея,но събота на Хоризонт имаше DJ party със Serge Devant.Имаше изкарани по няколко томколони на тревата,беше невъзможно да се чуеме по между си, така че си представям какво е било в Чайка,а към 2.30 тътена се чуваше дори на общината.А най-интересното е около цялото заведение имаше заграждения и доста полиция...така че едва ли целия този "концерт"е бил без разрешение,но музиката беше потресаващо висока,всичко трябва да е с мярка и не да ми затварят Кубо и Ла плая и да замазват очите на хората че правят нещо,защото музиката там не е толкова висока.За жалост това е картинката У БЪЛГАРИЯ!
09:07ч. 26 Юли 2011 #28  Даниел До анонимните звездички:Ами как, много лесно, до тебе е открито пространство и на звука определено му е по-лесно да стигне... Не съм физик, но това ми казва простата логика. Сградите поглъщат шума, отворените пространства не, не е нужно да си Айнщайн, че да разбереш това. Другите, които споменаха за големия шум, който идвал от пантеона. Оттам до Спортна зала няма нищо, нормално е живеещите в близост да чуват.
07:45ч. 26 Юли 2011 #27  hero Снощи чалгията продължи с още по-високи децибели!
00:33ч. 26 Юли 2011 #26  Маринова Не знам как ''Даниел" не ги чува,но аз живея в кв.Аспарухово и мога да ви кажа,че дори и при нас се чуват тези ритми и то доста често.Нямам нищо против музиката,слушам всякаква,но и на мен ми идва в повече въпреки,че съм малко встрани.Наистина съчувствам на тези които са подложени на този тормоз и ако не се вземат мерки от страна на общината то това ще е поредното безразличие от нейна страна.....
00:07ч. 26 Юли 2011 #25  Pelikanat На кого си плащат ,че не ги затварят !
23:36ч. 25 Юли 2011 #24  Mel Gipson Имам къща на Галата..Там мога и да си денся на балкона,само дето гьобеците хич не ми вървят..
23:16ч. 25 Юли 2011 #23  val Живея зад пощата и наистина понякога се чува лъва, това става в малките часове, когато е много тихо и духа източен вятър, но едва лои бите събудил. За събота не мога да кажа, какво се е чувало в този район, но със сигурност валя с прекъсвания от 2 до 5 часа в неделя.
20:37ч. 25 Юли 2011 #22  coolerthanme хаха мнг интересна информация,мога да кажа че събота точно бях в една от въпросните дискотеките и музиката се чуваше точно на 50-60 метра след дискотеката....
20:23ч. 25 Юли 2011 #21  skull Покажете си всичката селяния и цигания-чалгари,скапани кючекчии
19:45ч. 25 Юли 2011 #20  Футболни Екипи Ми нормално да се набутаме като е най-приятно :)
19:40ч. 25 Юли 2011 #19  Mu3epHuk Долу на тези заведения е такава цигания... бичат музиката, та не можеш да си кажеш приказката с човека до теб. Освен това и с такива цени е почти лукс за обикновените хора. Предлагам да се съборят, а собствениците да се разстрелят и хвърлят в морето за храна на попчетата и сафрида. Така малко от малко да се възстановят щетите в черноморската екоситема, която пресметливите им задници унищожават! Аз казах!
18:48ч. 25 Юли 2011 #18  amigo И аз така си мисля че чак от буните музиката се чува до централна поща ... ;]
17:51ч. 25 Юли 2011 #17  DivaK като сте се набутали в центъра само за да сте близко до морето така ще е :)
17:34ч. 25 Юли 2011 #16  Mu(n)cho аз съм в чайка, до "екзюпери" и се "наслаждавах" цяла нощ на долнопробна чалга. наистина има избирателен подход при санкционирането на крайбрежните заведения и чалгиите никой не ги пипа
16:54ч. 25 Юли 2011 #15  Vic Rattlehead Да, Кибиците беше голяма гнус, а и там освен да се кибичи друго не може да се прави. Абсурд е да говориш с когото и да е, можеш само да седиш, да пиеш и да кибичиш. Накрая на някой му писна и го подпали, за което съм му благодарен.
А в тиха нощ едно време можеше да се чуе лъвът от зоопарка чак на колхозния пазар.
Сега намалиха дискотеките и определено е по-тихо, но то и една стига да подлуди хората, както стана в събота.
16:30ч. 25 Юли 2011 #14  Даниел Да, навремето имаше едно отвратително заведение наречено "Кибиците", гледах по най-бързия начин да мина оттам и да не гледам зомбитата седнали на столчетата...На силната музика и особено баса леещ се оттам можеше да завиди всяка дискотека.
16:27ч. 25 Юли 2011 #13  brut преди десетина години това не беше тема, явно се развиваме,а дискотеките бяха три пъти повече от сега :)
16:02ч. 25 Юли 2011 #12  eli Никой от Вас не е бил свидетел на музиката, която идваше от новият амфитеатър под Пантеона. Силата на музиката беше огромна,без да преувеличавам. На хотел,,Димят" вибрираха чак прозорците.Минавахме случайно от там,след разходка от крайбрежната алея.Мога спокойно да кажа,че шумът от заведенията на крайбрежната алея е просто нишо в сравнение с това ,което се чуваше под Пантеона.Няколко пъти мина кола на Обществен ред, но много интересно как така не забелязаха тази музика.И нека после да отидат и да кажат, че заведенията долу нарушават общественият ред.
16:02ч. 25 Юли 2011 #11  Digital Rebel не всеки път се чува шум от заведенията, а основно като духа откъм морето, вятъра спомага за разпространението на звуковите вълни, не ме питайте как става...поне на мен така ми се струва
15:55ч. 25 Юли 2011 #10  Даниел Абе аз нещо друго се замислям, как така живеещите в района на Централна поща, чуват шума от крайбрежните заведения, малко нелепо ми се вижда. Аз живея зад църквата "Свети Никола" и не ги чувам, а прозореца е отворен.
15:54ч. 25 Юли 2011 #9  BloodRose slavi92, някой ден, като пукнат родителите ти, друга песен ще запееш ;)
Vic, без протести очевидно няма да стане, за силна музика (1/3 от максималната мощност на колонките ми!) са ми правили проблем преди 10 вечерта (!!!!!), и то не нявкой друг, ами момче на около 25г, който, нещастникът, щял да се обади в полицията, щото лятно време съм му била нарушавала вечерното спокойствие!
15:35ч. 25 Юли 2011 #8  sea_manСлавчо,вярно ти казаха,че за умирчката ред няма,обаче ако човек е глупав,това е за дълго!!!
15:32ч. 25 Юли 2011 #7  Vic Rattlehead В събота спах на затворени прозорци заради шума и пак се чуваше. Накрая трябва да се съберем разбудените и да направим едно факелно шествие с фееричен финал :>
Тъпото на пияните чалгари е, че си мислят, че целият град трябва да слуша тяхната музика, като им е кеф.
Мен пък ме кефи Slayer, ама ако го надуя чалгарите се изприщват. Но понякога като не вземат от дума се е стигало и дотам :>
Затова глоби, глоби, затваряне на кръчми и докато се научат. С добро явно не става.
15:21ч. 25 Юли 2011 #6  G.G Абе
slavi92 то за това ред няма
за пукването де
15:10ч. 25 Юли 2011 #5  С.Николов slavi92 като по порастнеш
и всеки ден ходиш на работа и се прибираш като утрепан и иска да се наспиш
и като почне някой посред нощ да вдига гюлултия
да видим дали няма да си промениш мисленето
а ако случайно си вече пораснал
и мислиш по същия начин тогава лошо .....
И да питам аз нещо то отговор едва ли ще има, ама къде в закона или в общинската наредба за спазване на обществения ред пише колко е ограничението в децибели, че да си купи уред човек и аха комшията е превишил аха е последвало обаждне където трябва.
15:10ч. 25 Юли 2011 #4  STELITOslavi92, момченце, шумът си е шум! Ако татко ти беше купил апартамент близо до този район щеше да си наясно с картинката! Ама как да обясня на недорасли момченца, че живота не е само чалга и секс!? То тия работи се учат вкъщи!
14:57ч. 25 Юли 2011 #3  Ricko Всяко лято едно и също-кмета и общината не могат се оправят с дискотеките и децибелите.Протест трябва да има срещу дискотеките и шума,който вдигат,а не в фейсбук разни "умници" да се правят на интересни. Шума снощи беше ужасен-лесно е да се правиш на умен,когато живееш из крайните квартали и не дънят музика на твойта глава.
А Славчо теб специално ако те хвана...ушите ти ще станат по-дълги от на магарето ти..Родителите трябва да ги е срам,че са отгледали такова нещо като теб..
14:35ч. 25 Юли 2011 #2  Teo Не така Слави , ти баба нямаш ли ?
14:33ч. 25 Юли 2011 #1  slavi92 мамка им. на тея дъртаци пенсйонерите всичко им пречи няма ли да пукват вече
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Бронзов медал за българския ансамбъл на топки и обръчи на Световната купа в Баку
Неделя, 20 Април 2025 20:50
Ансамбълът на България в състав София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Сузан Пуладиан и Даная Анастасова спечели бронзов медал във финала на 3 топки + 2 обръча от Световната купа по художествена...
| |
 |
 Взаимни обвинения между Русия и Украйна за нарушаване на великденското примирие
Неделя, 20 Април 2025 17:05
Русия обвини Украйна в над 1000 нарушения на великденското примирие
Руското министерство на отбраната обвини Украйна в масови нарушения на обявеното от президента Владимир Путин великденско примирие,...
| |
 |
 Ивет Горанова с историческо първо злато за България от веригата Karate 1 Premier league
Неделя, 20 Април 2025 16:23
Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели златото в категория до 55 килограма кумите на турнира Карате 1 Premier League в Кайро, Египет и така българското карате записа нов исторически...
| |
 |
 "Союз МС-26" с руско-американски екипаж се завърна на Земята
Неделя, 20 Април 2025 15:16
Космическият кораб "Союз МС-26" с екипаж от двама руски космонавти и един американски астронавт се завърна успешно на Земята, съобщи руската космическа агенция "Роскосмос".
На борда на капсулата бяха...
| |
 |
 С общоградско поклонение Варна отбеляза 149 години от избухването на Априлското въстание
Неделя, 20 Април 2025 13:39
Варна отбеляза с общоградско поклонение 149 години от избухването на Априлското въстание. Тържественото честване се състоя пред паметника на Георги Бенковски в Алеята на Възраждането в Морската градина.
Венци...
| |
 |
 Какво време ни очаква утре по Черноморието?
Неделя, 20 Април 2025 12:41
Тази нощ над по-голямата част от страната ще бъде ясно и почти тихо. Разкъсана средна и висока облачност ще има над Югозападна България. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, в София – около...
| |
 |
 Президентът Радев поздрави българите за Великден
Неделя, 20 Април 2025 11:38
Президентът Румен Радев отправи поздравления за празника Възкресение Христово.
Христос воскресе, скъпи сънародници!
В деня на Христовото Възкресение пожелавам здраве, любов и духовни сили в помислите...
| |
 |
 Честито Възкресение Христово!
Неделя, 20 Април 2025 07:13
Великден е най-важният празник от пролетния цикъл, който бележи краят на зимата и полага началото на пролетта и възраждащата се природа.
На Великден настъпва краят на постите, като се отговява с червеното...
| |
 |
 20 април - Международен ден на марихуаната
Неделя, 20 Април 2025 11:09
20 април е денят, в който се празнува пушенето на марихуана. В държавите, в които употребата на растението е легализирано, празничните събития стават все по-големи и все по-луди. Сега има официални, корпоративно-спонсорирани...
| |
 |
 Авария оставя един район без вода днес във Варна
Неделя, 20 Април 2025 10:47
Поради предизвикана авария от частна фирма без вода са абонатите около ул. "9 - та" и ул. "7 - ма" в местност "Траката".
Очаква се водоподаването да бъде възстановено до около 15 часа, съобщиха от ВиК-дружеството...
| |
 |
 Пасхално послание на Варненския и Великопреславски митрополит Йоан
Неделя, 20 Април 2025 01:29
Всечестни отци, представители на монашеството, братя и сестри, скъпи чеда на Варненската и Великопреславска епархия,
Христос Воскресе!
Всесърдечно поздравяваме всички вас с великия празник...
| |
 |
 20 април - Международен ден на свободния печат
Неделя, 20 Април 2025 10:25
На 20 април отбелязваме Международния ден на свободния печат. Той е обявен за такъв през 1991 г. от организацията “Репортери без граница”, а от 1992 година е признат и от ЮНЕСКО.
Съществуват паралелни...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|