Част от БАСТА и ГЕРБ преминаха към "България без цензура"
 
Ангел Даскалов, който преди дни напусна ГЕРБ, както и Павел Димитров, Константин Хаджигаев и Иван Петров от БАСТА стават членове на "България без цензура". Към партията ще се присъединят и структурите по места, които ги подкрепят. Това стана ясно по време на пресконференция на ББЦ, в която участваха лидерът на партията Николай Бареков, заместник-председателите Росен Петров, Ангел Славчев, Рада Коджабашева, както и четиримата нови членове.
Това е техен личен, идеен, политически и граждански избор, зад който стои обща цел – възстановяването на демокрацията, парламентаризма и политическото в България, каза лидерът на ББЦ Николай Бареков. И четиримата имат безукорна репутация в своите градове, никой не е замесен в корупционни скандали, докато е бил в парламента. Те имат 100-процентов шанс да минат през операция „Чисти ръце“, както и всички ние, допълни той.
Бареков сподели, че ги познава повече от 10 години и знае какво са направили те за демокрацията в България. От днес те, заедно с всички, които ги подкрепят в структурите, стават членове на ББЦ и започват да работят за нейния успех, съобщи той и допълни, че с тях си говори откровено за политика, както и за провала на предишните управляващи.
"До момента Ангел Даскалов отговаряше за ГЕРБ във Велинград, а от сега нататък ще организира нашите структури там. Константин Хаджигаев, Иван Петров и Павел Димитров бяха в сърцето на ГЕРБ, а след това - основатели на БАСТА за своите райони - Благоевград, Хасково и Варна. От днес нататък те ще са част от нашите предизборни щабове, като заедно ще се стремим към сериозен успех на предстоящите избори", обясни Бареков.
БАСТА беше създадена да бъде алтернатива на лошите практики в ГЕРБ. Шест месеца след създаването й, нищо не се случва, никой не иска да се коалира с тях. Очевидно това е задкулисен проект на ГЕРБ за сметка на нашите членове и симпатизанти, обясни мотивите си Павел Димитров.
Щеше да е много лошо, ако бяхме останали в този проект, защото съмненията, че ще бъдем употребени се засилват. Ние не искаме повече да си партнираме с ГЕРБ, допълни Иван Петров. Ние харесваме операция "Чисти ръце" и това, че "България без цензура" има намерение да се бори с корупцията и статуквото, за което сме и ние.
Идеите, за които се борихме, се изродиха през последните години. Искам младите хора да повярват и желая това, за което говорим с Бареков да стане. Всеки тръгва с едни хубави идеи, но после виждаме какво става. Аз не съм бил депутат, но за обучени хора като нас в един момент се оказва, че няма място в политиката и на наше място започват да идват хора, които си нямат понятие какво правят, обясни от своя страна Константин Хаджигаев.
Видях как бизнесът във Велинград беше ощетен и определен кръг от фирми се облагодетелства. Моята кауза е Велинград. Искам да помогна да се сложи край на това и да настъпи едно спокойствие, заяви Ангел Даскалов.
Мирослав Найденов и Емил Димитров няма как да бъдат част от нашата коалиция, защото те трябва да отговарят на много въпроси. Прекалено много безобразия станаха при тях, обясни Бареков. Сред въпросите, за които дължи отговор бившият земеделски министър е кой наряза тръбите на земеделците. Там Найденов има много информация, смята Бареков. "И Димитров има за какво да отговаря. Той има твърде близки отношения с Борисов. Може би следствие от всичко това е и днешната среща с тези хора тук, защото има неща, които ги разделят с техните съпартийци", обясни лидерът на "България без цензура".
Той коментира и данни от социологическо проучване на близка до десните партии агенция, което прогнозира "България без цензура" да има трима евродепутати. Най-младите гласоподаватели, които до момента са гласували за ГЕРБ от сега нататък ще дават гласа си за "България без цензура", обясни Бареков и заяви, че очаква и голяма част от гласоподавателите на СДС да гласуват за партията му. "Нашите избираеми три места искаме да ги предложим на хора, които ще защитят нашите интереси. Бихме дали избираемо място за СДС, за да имат присъствие в европарламента, но като не го иска Лукарски, има кой от СДС да го заеме. Кой ще е той, ще го кажем в последния момент", обясни лидерът на ББЦ.
По време на пресконференцията Николай Бареков отправи и задочна покана към лидера на БСП. „С Борисов кафе не желая да пия, с г-н Местан ако ме покани, бих приел, а със Станишев бих се видял още днес, ако трябва ще отида и до „Позитано“ - 20“,каза лидерът на ББЦ.
„С г-н Станишев имам две теми на разговор – едната е защо той две седмици си прави оглушки за желанието ни да се направи комисия, която да разследва г-н Плевнелиев, в която трябва да добавим неговата нерегламентирана среща с ръководството на ЕВН във Виена, след която последва иск за 1 мрд. към българската държава. Както и къде са комисионните от „Булброкърс“, която продаде на двойно по-ниска цена миноритарния дял на ЕВН по времето на ГЕРБ? Втората тема с него е – кога ще ни подаде рака да говорим за социална политика?“, каза лидерът на „България без цензура“.
Според него напълно си заслужава да се направи дебат с лидера на социалистите за това може ли да се смени плоския данък със семейно подоходно облагане, как да се направи така, че майчинските да не са по 35 лева, и най-ниските пенсии може ли да станат поне 260 лева каквато е линията на бедността. Друг кръг от теми са дали има вариант за безплатни лекарства, защото за тях биха били нужни пари колкото е в момента партийна субсидия и как да се подобри положението в българските училища.
"С Борисов нямам теми за диалог. Разговорът ми с него може да мине само с Операция "Чисти ръце". Борисов трябва да отговори как така по декларация има само 14 000 лева. Да отговори как не го е срам пред българския народ. Борисов стана един от най-богатите хора за това, че буквално щавеше българския бизнес и контролираше медиите", заяви Бареков.
С лидерът на ДПС Лютви Местан Бареков каза, че би приел покана за среща, но не да търгува места за ЦИК. „С него бих си говорил принципно за политика и бих пил кафе, но аз ще определя къде – в Карлово, Пловдив или Ловеч, например. Не бих правил и коалиция с него, защото догадките за коалиция с ГЕРБ и ДПС стават все по-големи", отсече Бареков.
|
Коментари |
23:39ч. 26 Март 2014 #20  VarNa Павел Димитров е толкова зле и до толкова затънал до ушите в лайна, че точно си е намерил мястото при другият боклук - Бареков.
23:08ч. 26 Март 2014 #19  Драго Малко по малко отливът от ГЕРБ се засилва у води след себе си и други отливи, а приливът в ББЦ е голям , подкрепата от членовете напускащи партиите си и от народа се засилва.
21:07ч. 26 Март 2014 #18  irons Боклуците се преброяват!
20:11ч. 26 Март 2014 #17  dido павел димитров е такъв изроз , че е зле да бъде приет където и да е ....
20:04ч. 26 Март 2014 #16  getoff Щото за нищо не става го плюят.Аман от некадърни клоуни жадни за власт.
19:31ч. 26 Март 2014 #15  ili4ov Плюят го Бареков тиквите и седерастите. Дърпа ли дърпа и малкото им избиратели.
18:42ч. 26 Март 2014 #14  Гларус Идват защото виждат че единствен той е вариант на сегашните управляващи. Не се плаши да критикува никой от досегашните.
18:17ч. 26 Март 2014 #13  svetka092 Какъв трябва да си за да тръгнеш по акъла на тридесетгодишен манипулатор и крадец? Защо не се питат от къде има 500000 лева за своя партия ? Много изнузване и платени предаваниия и лъжи!Същия има претенции за чисти ръце!?
17:51ч. 26 Март 2014 #12  pufi Той Павел Димитров е ясен, гледа келипира, не се получи с БАСТА сега при Капута, а след евроизборите на боклука :)
17:27ч. 26 Март 2014 #11  nina Най-големият бояджия - предател е ББ . Пъчеше се , че може Сам да победи и да управлява.Да ама ...не.Сега когато го осъзна ,си подаде задните части на ДПС......само и само да не изтърве къоравото.... или по-точно да не стане по-зле за него самия.Съжалявам всички,които го подкрепят. Има ли още такива?
17:03ч. 26 Март 2014 #10  boboyan Носят се слухове, че ББЦ са си купили вече около 50000 гласа за евровота във Варна....А дали е така - ще си проличи май месец ....
17:02ч. 26 Март 2014 #9  boboyan Как се става политик - първо те испускат от психото, след това те надушва някоя личност с много пари и много идеи (главно за своето благополучие), почва да те пуска по телевизора, да ти прави митинги, да ти купува "известни" местни величия, да ти купува депутати....да ти купува гласове...и ХОП станал си лидер на ББЦ - СМЯЯЯЯЯХ
16:30ч. 26 Март 2014 #8  ironskiДобре,че се появи ББЦ,че помиярите сами да си се покажат,присъединявайки се към нея.
16:19ч. 26 Март 2014 #6  mariana Колкото и да се пъне Бареков и да сваля звезди,няма да му се отвори парашута! Народът не е толкова прост,наслуша се на обещания!
15:34ч. 26 Март 2014 #5  mara Нов бардак със стари ку--и.Ченгетата пак са но ход.Да му е честито на Бареков,халал да му са ченгетата.
15:16ч. 26 Март 2014 #4  santo Това е мръсната пяна -отцепници изхвълени от политиката политически трупове и наивници =ББЦ.
15:14ч. 26 Март 2014 #3  santo Камуфлаж и прахоляк ще видите резултатите на изборите,тоест през крив макарон парламента.
15:11ч. 26 Март 2014 #2  Vic Rattlehead Партиите са като праховете за пране. Спрат ли да се купуват и правят "нов" продукт. А накрая пак е същия бардак...
15:00ч. 26 Март 2014 #1  taririram "Бояджийте" никога няма да се свършат!
Значи ли това, че трябва да им се възхищаваме?!?!
"Аз ще съм със таааааааааз, която е на ВЛАААААСТ...!!!" )))))
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Световният лидер Librex стъпва във Варна с хитовия си уред Ritello: Почистете по нов начин
Днес, 11 Април 2025 08:19
Световната иновация в почистването вече е факт и у нас! След успешното си присъствие в над 50 държави, Librex, създател на иновативната почистваща система Ritello, отваря своя представителен офис във Варна...
| |
 |
 Във Варна всичко е по-бързо с Kolichka.bg
Четвъртък, 10 Април 2025 13:54
Пролетта във Варна е радостно изживяване – разходка край морето, пейзаж в живи цветове, намигване към лятото и обещание за ново начало. И както природата възкръсва, така и масата ни се преобразява – по-свежа,...
| |
 |
 Жителите на Варна, Свищов и Троян са били най-активни в инициативата на Yettel за събиране на стара техника за рециклиране
Четвъртък, 10 Април 2025 15:55
През 2024 г. Yettel е предотвратил попадането на 46 855 кг електронни отпадъци на сметищата в България, отбелязвайки 72% ръст спрямо предходната година. Резултатите са част от програмата на телекома за...
| |
 |
 Хотелите във Варна с 4,5 млн. лв. приходи през февруари
Днес, 11 Април 2025 15:07
Приходите от нощувки във Варненска област през този февруари са 4,5 млн. лв. От тях 2.4 млн. лв. са от чужденци, сочат данните на Националния статистически институт.
През втория месец на тази година...
| |
 |
 Китай отвръща на удара на САЩ, обяви 125% мита върху американските стоки
Днес, 11 Април 2025 14:54
Китай повиши своите ответни мита върху вноса от САЩ до 125%, ескалирайки търговската война между двете най-големи икономически сили в света, съобщи CNN.
Пекин бе изправен пред налог от 145% върху някои...
| |
 |
 Проф. Пимпирев във Варна: 33-тата Антарктическа експедиция е една от най-успешните
Днес, 11 Април 2025 14:41
Завършващата 33-та Антарктическа експедиция на българските полярници е една от най-успешните от всички до момента. Това каза във Варна ръководителят на експедицията и Българския антарктически институт...
| |
 |
 Мащабна операция срещу фалшивия алкохол в Турция
Днес, 11 Април 2025 14:28
В мащабна национална операция срещу нелегалния и фалшив алкохол турските власти са извършили координирани действия в цялата страна, съобщиха от Главното командване на жандармерията чрез публикация в социалните...
| |
 |
 Мъж загина при пожар във Варна
Днес, 11 Април 2025 14:14
75-годишен мъж е загинал при пожар, разразил се днес по обяд на варненската улица "Д-р Железкова". Това съобщиха от местната полиция.
Сигнал за инцидента е бил подаден в 12.45 часа. На място са били...
| |
 |
 Троен ръст за тримесечие на спрените от инспекторите по труда опасни работни места
Днес, 11 Април 2025 14:06
Над три пъти повече обекти, работни места, машини и оборудване, които пряко са застрашавали живота и здравето на работещите, са спрели през първото тримесечие на 2025 г. контролните органи на Главна инспекция...
| |
 |
 Фермери настояват за създаването на гаранционен фонд за щети в земеделието
Днес, 11 Април 2025 13:54
Българският фермерски съюз настоява за създаването на гаранционен фонд за щети в земеделието, предизвикани от природни бедствия, каквито са последните случаи с измръзнали площи със зърнени култури и трайни...
| |
 |
 Общината готова да подкрепи доизграждането и поддръжката на Борисовата градина в "Галата"
Днес, 11 Април 2025 13:41
Община Варна и Сдружение с нестопанска цел „Парк Борисова градина - Галата“ могат да си сътрудничат в доизграждането и поддръжката на парка в кв. „Галата“. Това стана ясно по време на редовния месечен...
| |
 |
 Агенцията по храните проверява случая с хранително натравяне при деца
Днес, 11 Април 2025 13:28
Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) извършва епидемиологично проучване след постъпила информация за деца със симптоми на стомашно неразположение, съобщиха от ведомството.
Вчера в болницата...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|