- Всички земеделски местни лидери бяха заедно в катедралата на помен във връзка с преврата от 9 юни и убийството на Александър Стамболийски. Нашите земеделци – пет организации, и нашите съмишленици се обединиха около моята кандидатура. В момента всички са заедно.
- Кои са приоритетите ви за развитие на земеделието в региона?
- Варна може да се превърне в чудесен експортен град. Нямаме производство, затова трябва да направим пръстен около града, в който да се произвежда земеделска продукция. Ще работим за създаване на нови преработвателни предприятия, през които да се изнася на старите пазари – Азия и Русия, тези пазари ни очакват. Няма варненец, който да не получава рента, а именно развитието на земеделието ще увеличи тези приходи на хората. В този сектор ще намерим работа за много безработни варненци.
- Как общината ще осигурява пазари в чужбина?
- Кметът може да направи договорки за доставка на хранителни продукти примерно в Русия. Можем да доставяме хранителни продукти за нуждите на социалната политика на всеки град, с който се побратимим. Насреща ще очакваме туристи. Нищо не пречи на един огромен руски град да изпрати 10 хил. летовници у нас. Именно туризмът е един от главните ми приоритети. С работеща администрация връзките се осъществяват много по-добре, а аз ще накарам администрацията да работи.
Кандидат-кметът Младен Станев е на 50 години. Във Варна завършва средното си образование, а в столицата учи висше по специалност строителство и архитектура. Работил е 10 години в Строителни войски. През 1994 година полага основите на собствен бизнес. Създател е на занаятчийската камара и съюза на хлебарите и сладкарите. Винаги се е занимавал с обществена дейност, а през последните години името му се свързва със спасяването на манастира „Св. Пантелеймон“ във Велики Преслав.
Цялото интервю на кандидатът за кмет на Варна Младен Станев, четете днес във вестник „Народно дело“.