Замазаха дупката ГЕРБ във Варна с пресен асфалт
 
Няколко лопати пресен асфалт замазаха вчера по спешност управленската визитка на Варна – дупката ГЕРБ. Това стана, след като вчера активистът Николай Цветков кръсти зеещата от месеци яма пред Двореца на културата и спорта със символичното име ГЕРБ. За да предупреди шофьорите за дебнещата опасност, Цветков огради дупката със синьо и нарисува смеещо се човече. Акцията му стана хит. Стотици варненци приветстваха идеята му в интернет, а явно професионални коментатори, повечето от един и същи IP адрес, побързаха да определят Цветков като „подставено лице” и „човек без работа”.
Това е една от многото акции на варненския активист, който сочи по атрактивен начин и с чувство за хумор проблемите в управлението на града. Последно това му докара неприятности с полицията, след като украси знакова улична дупка с лика на екскмета Кирил Йорданов. Униформените връчиха на Цветков предупреждение да не „клевети личността на Йорданов“. Предстои да видим каква ще бъде следващата критика на Цветков спрямо управата на община Варна. Последно той показа нагледно, че при строежа на амфитеатъра под Пантеона са използвани строителни материали със съмнително качество.
|
Коментари |
13:21ч. 22 Април 2013 #23  Венче Сменихте темата. Така по-удобно ли Ви е. С този коментар съм по-съгласна, но не на 100%. Освен ако посочите изопачените факти, анализът и изводите ще си ги направя сама (въпреки мнението, което демонстрирате към мен).
12:42ч. 22 Април 2013 #22  дядо Тиква Венче, Венчеееее... Извън ГЕРБ има само БСП и създадени от БСП партии т.е. пак слуги на псевдо-социалистите. Ама някои дори пред себе си не смеят да признаят , че слугуват на бившите БКП-номенклатури. Тук дори не мога да кажа "О свещенна простота" , защото става дума не за неосведоменост, а за съзнателно изопачаване на фактите и налагане на подвеждащ анализ.
11:19ч. 22 Април 2013 #21  Венче Дядо, за лагерите в Белене и Скравена съм виновна точно толкова колкото и Вие и Борисов. За ТИМ въпросът е малко по-различен. Там аз пак нямам вина, за Борисов зная, за Вас не зная. Но зная кой присвои парите на здравната каса, кой увеличи външния дълг с 2 млрд, кой остави на улицата над 200 000 работници, кой има задължения към БГ фирми, които Вие разпределихте между 8 млн българи с цел омаловажаване на факта,…И не само аз го зная. Не манипулирайте с писанията си. При всички положения не БСП разпъва над ТИМ чадър. За руската мафия - не споря, защото нямам информация.
09:10ч. 22 Април 2013 #20  дядо Тиква Венче, ти протестирай против ТИМ, пък за Борисов не се безпокой. Ти добре ли изглеждаше с червената пионерска връзка? Щастливо усмихната надежда на социалистическа България...Това не те прави отговорна за лагерите в Белене и Скравена, нали?
21:39ч. 21 Април 2013 #19  Венче Всички вече знаем, че Бойко Борисов , Цветелина Бориславова, Румен Николов - Пашата, Ангел Бончев от "Литекс" и други са били съдружници в „Тео Интернационал” АД, собственик на фабрика за производство на цигари менте, като през 1995 г. Борисов е член на управителния съвет. По-късно напуска и е заместен от Иво Каменов – знаете кой е той. ТИМ „покрива” нещата с фиктивен износ през бургаското пристанище.За тези събития има и официални документи.
За по-умните от мен въпросните документи са доказателство за:
1. Премиерът Борисов има натрупан опит в контрабандния бизнес и
2. Има топла връзка с ТИМ от онези смутни времена.
Ето защо Борисов не коментира темата за застрояването на „Алея Първа”, продадена на ТИМ от правителството на Станишев и получили разрешение за строителство от бившия шеф на регионалното министерство - Росен Плевналиев.
Ако има непредубедени, да си направят извода КОЙ РАЗПЪВА ЧАДЪР НАД ТИМ.. Да протестирам срешу ТИМ е еквивалентно да протестирам срещу Борисов.
18:52ч. 21 Април 2013 #18  дядо Тиква Сеа, прощавай, но ще те цитирам -"Дано не ни удари земетресение, че и под него ще търсиш ТИМ." Уви, така е! Нима фирмата, която разработи ОУП не е тяхна? Нима не се бави ОУП докато се облажат те и близките до тях с парцели и застроени в тях огромни и скъпи жилища? Парите за тях получени, а Варна страда от засилващите се свлачища... Сега, ако се наложи да се събарят част от сградите същите хора пак ще се облажат. А разходите ще плаща държавата, на която всички плачат, т.е. ти и аз ще платим. За евентуален земен трус и не ми се мисли. Той е в мечтите на варненската строителна мафия, тъй като простотиите и далаверите им ще бъдат отнесени към перо "стихийни бедствия", а отговорността им погребана под тоновете строителни развалини. Пък относно ТИМ, не трите момчета, зашифровани в абревиатурата са проблема, а стоящата зад тях мощна руска мафия, прикривана с политическия чадър на БСП, която вече притежава ред стратегически за нас обекти и икономически направления и може да ни манипулира както си иска. Което се видя от вниманието, което бе отделено на лумпените, които пък хем компрометираха протестите, хем се наложиха в общинския съвет, хем показаха че могат да блокират града ни когато си поискат>
14:52ч. 21 Април 2013 #17  Marmalad Sea, или като изкукурига някой петел ;-)
14:47ч. 21 Април 2013 #16  SeaВВВ, бъркаш, не е след като се намеси Николай, а след като се намесят медии. Николай всички във Варна го знаят с кого е гъст. Няма какво да се лъжем, у нас работа се върши само, ако дойдат от някоя телевизия.
13:28ч. 21 Април 2013 #15  BBB Виждам, че на някои хора не им допадат изцепките на Николай, но е ФАКТ, че след като се намеси той, обикновено дупките (стояли там с месеци и години) биват запълнени ;)
13:22ч. 21 Април 2013 #14  SeaПарите за Владислав ги изпират в момента, нищо повече не правят. Качеството на работата е под всякаква критика.
Но така е, дядо. Съгласявам се вече, то може ли да се спори с тебе. Дано не ни удари земетресение, че и под него ще търсиш ТИМ.
12:57ч. 21 Април 2013 #13  дядо Тиква Сеа, когато се отпускат пари за ремонт на булевард, свързващ два обекта на ТИМ ( летището и обектите им в централната част) ,булевард който не е в чак толкова лошо състояние като "3-ти Март", какво да си мисля. Не били достатъчно парите ...Ами ще направите половината, умници! Пък ако разровиш под Я.Станев пак ТИМ ще намериш...
09:26ч. 21 Април 2013 #12  Seaдядо, а какво общо имат пътните фирми на Янко Станев с ТИМ? Само питам? Ако знаеш нещо интересно с нас, сподели го. Пък ако не знаеш, кажи поне Данов ли си, Марешки ли си или самият Янко.
09:11ч. 21 Април 2013 #11  дядо Тиква Разбира се, че проблемите на града ни трябва по всякакъв начин да се осветяват. Как иначе ще се мръдне администрацията. Тези проблеми са надполитически, доколкото белята не гледа политическата пристрастност на отделния човек. Затова ще си позволя спрямо кръщаването на дупката "ГЕРБ" да напомня, че една дупка все пак се оправя, но кратера от градоустройствени проблеми, които ни остави БСП ,вече не може да бъде запълнен. Да напомням ли за безконтролното застрояване на централната част, довело до невъзможност да се влезе и ползват обектите и заведенията там, на вилните зони , Галата и Аспарухово, довели до свлачищата там? Или за качеството на пътните ремонти, добре пресметнато така, че следващата пролет пак да се харчат пари? На този принцип улиците на Варна трябва да са "БСП-1", "БСП-2"..., а булевардите -"ТИМ-1", "ТИМ-2".. и т.н.
09:07ч. 21 Април 2013 #10  Marmalad badminton, какво значи гражданска позиция бе, човек?! Аз ако грабна един спрей (а много ми се иска да запитам и за него откъде е извадил пари другаря Цветков?) и почна ей-така да драскам из Варна, да си пиша на посоки имената на някакви партии, и аз ли ще съм герой?! Аз може да реша, че за точно тая дупка ми е виновно СДС! Или че тоя разбит тротоар е работа на БСП! Какво, в червено ли да го боядисам?! Тая чешмичка малко порутена ми изглежда, дали да не я боядисам жълта и да напиша НДСВ? Ако това е гражданска позиция, пикал съм му и на позицията!
08:24ч. 21 Април 2013 #9  badminton "Какво прави тоя човек, освен да рисува и кръщава дупки, питам аз? С какво се занимава, откъде припечелва? Това са нормални въпроси, мисля. "Не са нормални въпроси,това си е негова работа.Важното е,че има гражданска позиция и я изразява.
08:00ч. 21 Април 2013 #8  Marmalad Какво прави тоя човек, освен да рисува и кръщава дупки, питам аз? С какво се занимава, откъде припечелва? Това са нормални въпроси, мисля. Не може като те питат какво работиш да казваш "Кръстник/художник на дупки"...
21:02ч. 20 Април 2013 #7  Gevich Колкото до тази дупка, поне от 3 години е зейнала, и е много опасна, защото е точно по средата в началото на подлеза. Да не говорим, че има по малки братчета и сестричега в долната част на подлеза към градината. От ляво и от дясно коли и трябва да минаваме по дупките .Дано да се сафирясат и да ги запълнят.
21:00ч. 20 Април 2013 #6  Gevich Не знам дали качеството на материалите за строежа на амфитеатъра са трето или друго качество, но ефектното осветление вече не се поддържа. Благодарение на фирма Габровски, нищо от осветените сгради не е същото каквото беше преди.
Общината е виновна градът ни да е в такъв окаян вид. Ето докъде водят нагласените работи. Дупките, осветлението, всичко е тотално разрушено. Сега ще направят един булевард и опааа достатъчно за предизборна кампания. Кой е потърпевш - града, гражданите и всички които ги поддържат.
19:13ч. 20 Април 2013 #5  wtf повечето хора го възприемат като един вид шега , но въпросът с платените коментатори е доста сериозен....
19:10ч. 20 Април 2013 #4  Станимир Да нарисува плочка по плочка центъра. поне ще има да го щракат медиите до побъркване. Това с усмивките дори не е негова идея. Ама как по друг начин да блесне човека. Навремето в Зелена Варна поне пеше по-голям свежар. Сега около Калина Павлова съвсем се е психясал
18:52ч. 20 Април 2013 #3  Boikot Дупката беше пред спортна зала, преди тунела. Аз минах от там и видях шедьовъра на Николай Цветков, не беше от най-хубавите рисунки. Дано да му стигнат паричките на Никито, които трябва да отдели за спрей. Аз наистина искрено се притеснявам дали има достатъчно, ако трябва дарения да съберем?!?!?!
18:29ч. 20 Април 2013 #2  Wanted Поне да бяха написали на коя улица е тая дупка...
18:17ч. 20 Април 2013 #1  Венче Явно това е начинът!
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Бронзов медал за българския ансамбъл на топки и обръчи на Световната купа в Баку
Днес, 20 Април 2025 20:50
Ансамбълът на България в състав София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Сузан Пуладиан и Даная Анастасова спечели бронзов медал във финала на 3 топки + 2 обръча от Световната купа по художествена...
| |
 |
 Взаимни обвинения между Русия и Украйна за нарушаване на великденското примирие
Днес, 20 Април 2025 17:05
Русия обвини Украйна в над 1000 нарушения на великденското примирие
Руското министерство на отбраната обвини Украйна в масови нарушения на обявеното от президента Владимир Путин великденско примирие,...
| |
 |
 Ивет Горанова с историческо първо злато за България от веригата Karate 1 Premier league
Днес, 20 Април 2025 16:23
Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели златото в категория до 55 килограма кумите на турнира Карате 1 Premier League в Кайро, Египет и така българското карате записа нов исторически...
| |
 |
 "Союз МС-26" с руско-американски екипаж се завърна на Земята
Днес, 20 Април 2025 15:16
Космическият кораб "Союз МС-26" с екипаж от двама руски космонавти и един американски астронавт се завърна успешно на Земята, съобщи руската космическа агенция "Роскосмос".
На борда на капсулата бяха...
| |
 |
 С общоградско поклонение Варна отбеляза 149 години от избухването на Априлското въстание
Днес, 20 Април 2025 13:39
Варна отбеляза с общоградско поклонение 149 години от избухването на Априлското въстание. Тържественото честване се състоя пред паметника на Георги Бенковски в Алеята на Възраждането в Морската градина.
Венци...
| |
 |
 Какво време ни очаква утре по Черноморието?
Днес, 20 Април 2025 12:41
Тази нощ над по-голямата част от страната ще бъде ясно и почти тихо. Разкъсана средна и висока облачност ще има над Югозападна България. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, в София – около...
| |
 |
 Президентът Радев поздрави българите за Великден
Днес, 20 Април 2025 11:38
Президентът Румен Радев отправи поздравления за празника Възкресение Христово.
Христос воскресе, скъпи сънародници!
В деня на Христовото Възкресение пожелавам здраве, любов и духовни сили в помислите...
| |
 |
 Честито Възкресение Христово!
Днес, 20 Април 2025 07:13
Великден е най-важният празник от пролетния цикъл, който бележи краят на зимата и полага началото на пролетта и възраждащата се природа.
На Великден настъпва краят на постите, като се отговява с червеното...
| |
 |
 20 април - Международен ден на марихуаната
Днес, 20 Април 2025 11:09
20 април е денят, в който се празнува пушенето на марихуана. В държавите, в които употребата на растението е легализирано, празничните събития стават все по-големи и все по-луди. Сега има официални, корпоративно-спонсорирани...
| |
 |
 Авария оставя един район без вода днес във Варна
Днес, 20 Април 2025 10:47
Поради предизвикана авария от частна фирма без вода са абонатите около ул. "9 - та" и ул. "7 - ма" в местност "Траката".
Очаква се водоподаването да бъде възстановено до около 15 часа, съобщиха от ВиК-дружеството...
| |
 |
 Пасхално послание на Варненския и Великопреславски митрополит Йоан
Днес, 20 Април 2025 01:29
Всечестни отци, представители на монашеството, братя и сестри, скъпи чеда на Варненската и Великопреславска епархия,
Христос Воскресе!
Всесърдечно поздравяваме всички вас с великия празник...
| |
 |
 20 април - Международен ден на свободния печат
Днес, 20 Април 2025 10:25
На 20 април отбелязваме Международния ден на свободния печат. Той е обявен за такъв през 1991 г. от организацията “Репортери без граница”, а от 1992 година е признат и от ЮНЕСКО.
Съществуват паралелни...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|