Отпускат 50 хил. лева за ремонт на кучкарника в Каменар
 
В бюджета за 2017-та година има заложени 50 хил. лева, които да бъдат вложени в ремонта на приюта за безстопанствени кучета в Каменар. Средствата ще бъдат използвани за покриване на две от халетата и за отстраняване на проблеми в едно от закритите. Това каза шефът на общинската дирекция за контрол на обществения ред Николай Няголов, предаде репортер на Moreto.net.
Директорът присъства на протест на природозащитници срещу условията, при които се отглеждат четириногите в приюта.
По думите на Няголов и към момента кучкарникът отговаря напълно на изискванията на Закона за защита на животните и на наредбата на Министерството на земеделието и храните. Екоактивистите обаче считат, че не е покрито условието да няма открити клетки, в които да се отглеждат животни. Именно това е причината да мръзнат и тънат в снежни преспи при лошото време. В момента приютът разполага с две закрити халета и две полузакрити.
Няголов е категоричен, че животните не са оставяни без надзор през снежните дни и за тях са положени нужните грижи. Посочи, че ежедневно на място в приюта са 10 служители и двама ветеринари. По думите му кучетата са в добро здраве. Получават храна два пъти на ден и се върши нужното, за да не остават със замръзнала вода. Общинският шеф посочи, че в снежната обстановка няма починали животни, както и в периода преди това.
|
Коментари |
15:00ч. 15 Януари 2017 #14  algor Вито, не ме интересува нито християнството, нито някаква си аура или там каквото е . Ако според теб кучетата са разумни същества може би трябва и изборни права да имат?
22:05ч. 14 Януари 2017 #13  vitto Не съм кучераст, но съм християнин. Нина, толкова дълги тези и обяснения в три-четири поста нито ще прочета, нито ще се развълнувам от тях.
Алгор, доста ти е натоварена аурата. Приеми, че всяко разумно същество има право на своя глътка въздух под слънцето.
Човечност е качеството, което към всяко живо същество сме длъжни да проявяваме. Не са малко случаите, в които кучетата проявяват повече човещина от нас, хората!
14:34ч. 14 Януари 2017 #12  Nina И още, ако детето или ваш близък се разболее от кучешка тения и трябва да изтърпи жестоката операция по отстраняването на кистата или ако, не дай си Боже, тази киста се пръсне и разпространи в целия организъм и лекарите кажат, КРАЙ, не можем нищо да направим??? Аз видях с очите си един такъв случай на моя позната,която беше луднала да прибира бездомни животни и да ги спасява...Ако видите такъв ЧОВЕК в кома, заради пръсната из целия организъм кучешка тения и отиващ си от този свят и знаете,че заразата е навсякъде около нас именно заради безконтролно множащите се по улиците кучета и котки, как ще се почувствате?! Заслужава ли си да загиват толкова жестоко хора, защото няма волята да се сложи КРАЙ на това, да има бездомни животни по улиците?! ЗАЩО не разрешават това в другите европейски държави, а тук като слезеш от влак или автобус първо те посрещат бездомни кучета?!
14:24ч. 14 Януари 2017 #11  Nina Algor, както искат да ме анатемосват! Аз искам сигурна градска среда за ХОРАТА и за ДЕЦАТА НИ! Колкото до кълненето, Ванга преди много години каза,че този който кълне несправедливо, клетвите стигат него самия! За отношението към животните всички бележити психолози са единодушни, болезненото пристрастяване към животните е признак на омраза към хората! Все повече хора в България са изправени пред дилемата, да спася кучето или детето си от глад и студ и как мислите може да се реши тази дилема по човешки начин?! А тези, които неистово крещят за правата на животните, да ги питам, ако тяхното дете уплашено от глутница кучета, защото са искали закуската му, започне да сънува кошмари, да се напикава нощем и да се страхува да излезе само на улицата, КАК ще се чувстват?! Имам познат, който се занимава професионално с възпитание на кучета. От него знам, че кучето трябва да знае мястото си и кой го контролира. За доброто, и на хората, и на кучето е, да не се глезят излишно, те имат по-добра защита и при студ и при други неблагоприятни условия за оцеляване. Колкото до безконтролното множене по улиците, експерти отдавна са заявили,че е изключително опасно да се разрешава такова нещо- освирепяват, създават глутници и понеже пазят територията си, възприемат като ВРАГОВЕ и хора, и домашните любимци, които навлизат в нея и започват да ги нападат. Не може да отглеждаме глутници, които могат да разкъсат хора. Вече има загинали хора след нападение от такива глутници. Но май медиите бързо забравят за тях,докато с протестите в защита на бездомните кучета ни проглушават ушите.
14:01ч. 14 Януари 2017 #10  algor Нина, всичко , което каза е вярно, сега кучерастите ще те обявят за "изрод", "душевно осакатена", и всякакв подобни, за клетвите няма да споменавам.
11:27ч. 14 Януари 2017 #9  Nina И още нещо последно, но изключително важно! На първо място сме в Европа по заболели от кучешка тения! Няма лекарства за хора за това заболяване, може да се лекува само ОПЕРАТИВНО и ако кистата се пръсне преди или по време на операцията, вече нищо не може да спаси човека! Има лекарство за кучетата и котките, което ги изчиства от заразата, но когато са безконтролно по улиците, няма кой да им го дава редовно, а те се заразяват постоянно и разпространяват фекалии навсякъде, после и вятърът , и дъждът ги разнася! Децата ни играят на площадки и в градинки ПЪЛНИ С ТАЗИ ЗАРАЗА!Ще ви дам следния казус, който е РЕАЛНОСТ в България!Заразен от бездомни животни ЧОВЕК с кучешка тения, се изхвърля от болницата, ако е здравноНЕосигурен,т.е. животът му се поставя в реален риск да приключи, ако не намери да плати вече над ХИЛЯДА ЛЕВА за здравни права! На кучето обаче сме ДЛЪЖНИ да осигурим здравеопазване, въпреки,че неговото лечение е лесно, няколко хапчета и го изчистваме! Извинявайте, ама с какво бездомни псета са по-ценни от хората, че да поставяме ХОРАТА постоянно в риск да се разболеят от опасна ЖИВОТОЗАСТРАШАВАЩА болест като отглеждаме кучета и котки по улиците?!
11:14ч. 14 Януари 2017 #8  Nina Изтръпвам като видя малко дете със закуска в ръка, заобиколено от няколко по-големи от него песа! Не може повече така!
11:11ч. 14 Януари 2017 #7  Nina Гледах преди време филм за американската зоополиция. Влязоха в дома на явно психически болна жена, която гледаше десетки кучета. Законът там забранява да се гледат в домашни условия повече от две кучета особено от някои породи,защото освирепяват и се превръщат в глутница. Всъщност те наистина бяха освирепели! Изловиха ги всичките, оцениха агресивността им и най-агресивните веднага се приспиват, за другите се изчаква известно време, да се види дали някой ще ги осинови. Освен това, при сигнал даже за домашен любимец нападнал човек, сигналът може и да е от съседи, животното се прибира и приспива веднага! Има и породи кучета ЗАБРАНЕНИ за домашно отглеждане,т.е. ако се подаде сигнал,че има такова куче в някоя къща, моментално глоба за този,който го гледа и го прибират! Кучетата се чипират от собствениците ПО ЖЕЛАНИЕ, за да може, ако се изгуби, да не го евтаназират по погрешка! Това е ЦИВИЛИЗОВАНОТО РЕШЕНИЕ В НОРМАЛНИТЕ ДЪРЖАВИ! НЯМА БЕЗДОМНИ ЖИВОТНИ ПО УЛИЦИТЕ!
11:11ч. 14 Януари 2017 #6  Nina Наистина е трагично! Протестира се за правата на кучетата, а никой не протестира за над ДВАТА МИЛИОНА български ГРАЖДАНИ, лишени от здравни ПРАВА, заради бедност и безработица! Лишени с години!!! И не се сърдете, но досега не съм чула за умряло от студ куче, но вече имаме загинали хора от студ!Колкото до бездомните животни по улиците, единствената европейска държава сме, в която ги има! Имам чувството, че даже нарочно поддържат бройката им горе-долу постоянна по улиците. За последните 5 години забелязах, че кучетата в района средно всяка година се подменят. Не знам къде отиват, дали умират или нещо друго им се случва, но ВЕДНАГА са подменени със същата бройка бездомни кучета. Най-странното е, че всяка следваща глутница е от все по-едри екземпляри! Имам усещането,че някой ги селектира и отглежда нарочно! Интересно, КОЙ има интерес от това! Най-ненормалното е, идеята за зоополиция в България, която да следяла за ПРАВАТА на бездомните животни, забележете, ПО УЛИЦИТЕ,т.е. ловят се,кастрират се и се връщат пак там, а това че вече има СТОТИЦИ ХОРА нападнати и ухапани жестоко от такива глутници, някак си се замита бързо в медиите!Зоополицията в другите държави се създава, за да следи ДА НЯМА БЕЗДОМНИ ЖИВОТНИ ПО УЛИЦИТЕ, това е градска среда и тя трябва да е безопасна ЗА ХОРАТА! И да, така е, зоополицията в другите държави лови бездомните животни, храни ги три месеца и ако никой не ги осинови, ги евтаназират! БОГАТИТЕ държави нямат пари да хранят хиляди животни с години, а ние, при условие че хиляди хора мизерстват в студ и недохранване, трябва да го правим!?Дайте логично обяснение, ЗАЩО???? Основната ни грижа като ОБЩЕСТВО е да се погрижим първо ЗА ХОРАТА!Ако хората са богати, те ще могат и да се грижат за домашни любимци! Когато хората бедстват, ще изхвърлят и животни на улицата! Не можем да си позволим да отглеждаме глутници по улиците, длъжни сме да създадем СИГУРНОСТ за нас, за децата ни! Изтръпвам като видя малко дете със закуска в ръка, заобиколено от няколко по-гол
10:31ч. 14 Януари 2017 #5  tatyana1 Във всички държави, доколкото съм чувала, след като ги приберат, мине известно време и никой не ги осинови, ги приспиват навеки. Тук защо трябва да мрат от старост? Наистина при толкова хора които мръзнат през зимата, да се тревожим само за кучетата?
21:38ч. 13 Януари 2017 #4  algor Не искам да има , ама има, а отделно се хранят и едни други в приюта. Нека всички да ги приберат, че поне по улиците да няма, а сега хем има приют с разходите за него , хем помиярите по улиците щъкат!
21:12ч. 13 Януари 2017 #3  Intruder algor, аз тука освен теб други помияри не виждам. Не искате да има бездомни кучета, а когато се реши да направят нещо, пак ревете??? Безполезни са ''хора'' като теб
19:55ч. 13 Януари 2017 #2  vitto Много правилно решение! И кучетата носят душа, още повече, че вероятно са захвърлени от недобросъвестни стопани, или са следствие от некастрирани любимци. Стига само парите да отидат максимално по предназначение!
18:09ч. 13 Януари 2017 #1  algor Много ценни тия помияри, вместо ремонт на детска градина или друго полезно нещо се разхищават пари за безполезните кучета!
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Вино от цял свят пристига във Варна – не пропускайте World Wide Wine!
Вторник, 1 Април 2025 09:42
Варна се сдобива с ново престижно събитие, посветено на винената култура – World Wide Wine. Първото издание ще се състои тази пролет на 30-ти и 31-ви май в Graffit Gallery Hotel, където посетителите ще...
| |
 |
 Нови 8 високопроходими линейки поемат към Спешните центрове през април
Днес, 2 Април 2025 18:32
Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов проведе среща с представители на синдикат „Защита“.
„Обсъдихме наболели и натрупани във времето проблеми в различните сектори в систмата на здравеопазването....
| |
 |
 Приходите от круизен туризъм на Гърция надхвърлиха 1 милиард евро за година
Днес, 2 Април 2025 18:19
Приходите от круизен туризъм скочиха с 31,2% на годишна база през 2024 г., като за първи път надхвърлиха 1 милиард евро, достигайки приблизително 1,1 милиарда евро, според данни на Гръцката конфедерация...
| |
 |
 Осъдиха сериен изнасилвач в Лондон, жертвите може да са десетки
Днес, 2 Април 2025 18:05
Над 20 жени са подали сигнали, че са били нападнати от осъден наскоро сериен изнасилвач, съобщават от лондонската полиция.
В края на март 28-годишният Дженхао Зоу - китайски докторант, живял в Лондон,...
| |
 |
 Без ток във Варна и областта утре ще са...
Днес, 2 Април 2025 17:51
Поради извършване неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията за доставка на електроенергия утре, 3 април, без ток във Варна и областта ще са:
- от 9:00 до 16:30 гр. Варна - карето, заключено...
| |
 |
 Осъдиха добричлия за присвояване на забравена чанта с пари и документи на украинка
Днес, 2 Април 2025 17:38
57-годишен мъж от Добрич получи пробационна присъда за кражба, извършена на 29 март 2022 г. на бензиностанция край варненското село Кичево. Мъжът присвоил дамска чанта с пари, документи и телефон, забравена...
| |
 |
 Премиерът Желязков при посрещането на първия F-16: От 35 години България няма новопридобит боен самолет
Днес, 2 Април 2025 17:26
„Днес получаваме първия от най-модерните самолети в бойната авиация, след като 35 години България няма новопридобит боен самолет в редиците си“. Това заяви министър-председателят Росен Желязков на церемонията...
| |
 |
 Над 30 деца са с хранително натравяне в "Боровец"
Днес, 2 Април 2025 17:12
Общо 36 деца са установени с хранително натравяне в хотел в курортния комплекс „Боровец“, съобщи за БТА директорът на Регионалната здравна инспекция (РЗИ)– Софийска област, д-р Розалина Чобанова.
Тя...
| |
 |
 Арда разби гостуващия Черно море, варненци отнесоха 4 гола
Днес, 2 Април 2025 16:59
Арда разби Черно море с 4:0 у дома в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на „Арена Арда“ в Кърджали се игра този следобед.
Головете за домакините вкараха Чинонсо Офор (22'), Димитър Велковски...
| |
 |
 Ръст в производството на зърно, зеленчуци и плодове в България през 2024 г.
Днес, 2 Април 2025 16:45
Производството на основни полски култури, зеленчуци и плодове в страната бележи ръст през 2024 г. Това показват данните на отдел „Агростатистика“ при Министерството на земеделието и храните.
През стопанската...
| |
 |
 От 5 април влизат в сила летни разписания на две автобусни линии във Варна
Днес, 2 Април 2025 16:32
От 5 април ще бъдат въведени летни разписания на автобусни линии №29 и №55, съобщиха от общинското предприятие ТАСРУД.
Промените ще засегнат както делничните, така и празничните дни. Приканват се пътниците...
| |
 |
 В четвъртък следобед гласуват вота на недоверие за кабинета "Желязков"
Днес, 2 Април 2025 16:18
В четвъртък в 13:45 часа ще се състои гласуването на вота на недоверие на кабинета "Желязков". Това стана ясно на днешното заседание на Народното събрание, на което имаше дебат по първия вот на недоверие...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|