Право на отговор: "Сапко" – морски компании
 
Компаниите от групата САПКО изпратиха до редакцията на Maritime.bg отговор, във връзка с публикации в морската медия на България.
Според компаниите информацията, която се е появила за тях е с невярно съдържание и компрометиращи заглавия.
Право на отговор: САПКО – Морски компании:
„За да поставим началото на нашите коментари и нашето конкретно изложение бихме желали на първо място да напишете Вашето опровержение на абсолютно неверните и компрометиращи заглавия на статиите Ви, като „ Разбита печатница на дъщерята на дългогодишен служител на Морска Администрация“ и „ Престъпна схема за фалшиви сертификати“. За да има такива заглавия и за да се клевети някои в правова и демократична държава, трябва да има основание и конкретни факти. Поръчковите Ви и тенденциозни статии говорят за добре подготвена, организирана атака срещу една от най-големите корабни агенции, в която атака се използват всички методи, главно непочтени и извън закона. На първо място не сте правили опити да се свързвате с някой от ръководните кадри на фирмите. Още един тенденциозно вмъкнат детайл целящ пълно компрометиране на нашите дела и името на компанията ни.
Името на прокуриста на фирмата е невярно (разбира се тенденциозно). Прави се аналогия по роднински връзки с отдавна приключили служебни задължения на пряк родственик и се вменява вина без нито един факт, нито едно доказателство за което ще търсим нашите права по законов ред и ще търсим отговорност от тези публикували информацията и от тези които са дали лъжливите сведения. Незабавно настояваме за мигновено опровержение на гнусната клевета и лъжа, че въобще някои свързан с фирмите ни и семейството ни е бил и е задържан. В противен случай незабавно нашите адвокати ще потърсят по съответния ред отговорност от Вас за това ваше изложение, клевети и лъжи.
По – надолу представяме нашите коментари и становище по случая на кратко, което да бъде публикувано след вашето опровержение като право на отговор като засегната и репресирана страна.
Фирма САПКО работи 18 години в морския сектор, като през последните 7-8 години има своето водещо място в дейностите crewing, manning и ship engineering. Представлява голям брой компании и оперира много повече кораби от посочените в различните статии, сведения, изложения от поставените информатори и платените публикации, целящи да компрометират и изместят САПКО от лидерското място, което заема през годините.
През последните 10 години нееднократно, едва ли не ежемесечно се пишеха поръчкови статии по адрес на фирмата САПКО и свързаните с нея партньорски фирми. Правеха се опити по всякакъв начин да се дискредитира името на фирмата, като се пишеха доноси, както и се предприемаха различни видове атаки на всички нива, включително и от компании и лица, които имат определена роля в сектора и могат да влияят по един или друг начин на развитието на това направление в местен план.Факт е, че статията в maritime.bg още на съшия ден, след час – два с неправилен английски , набързо преведена, с много грешки, без легален превод, беше разпратена на наши партньори, включително с добавени лъжливи и неверни сведения, дори са цитирани имена на длъжностни лица и техни изказвания против нас.Всичко това потвърждава факта, че има дългосрочна стратегия и добре планирана организация за изместването от пазара на нашите компании, предвид постигнатите отлични резултати и големия брой оперирани кораби. Добре се вижда и е ясно, че през годините, включително и сега на всички нива в йерархията на отделните сектори свързани с нашата дейност се градят програми за отстраняването ни от морския бизнес с всякакви средства, за да може определени, удобни и близки до някой среди хора и организации да усвоят безнаказано с корупционни и извънзаконови методи. Такъв е и случаят от 31.05.2012 г., в който с добре подготвена години назад стройна организация за компрометиране и грубо изтласкване на компанията ни от заслужено заеманото от нея място, като различни лица, организации са включени на пълни обороти да фабрикуват лъжи и неверни факти и информация. Самият факт, че официално се публикува от дадени администрации и отговорни институции за „ разбиване на печатница“, за залавяне и задържане на хора, за установяване на престъпни схеми, което граничи с научната фантастика и не отговаря на истината, говори че са впрегнати всички усилия, както на местно така и на по-високи нива за изпълнение на ясна цел и главна задача по смазването на нормално работещите и коректни хора, осигуряващи от години работни места с отлични финансови условия на десетки хиляди хора и подпомагащи обикновените хора в тежките години на криза да успеят да изхранват семействата си, което тези които злословят и тези, които лъжат целенасочено не правят и не ги интересува, а само мислят за лични облаги и действат извън правилата използвайки всякакви корупционни схеми на всички нива и ползвайки се от подкрепата на всички нива.
При проведената проверка на офиса и жилището на управляващите фирмите, за разлика от масово тиражираните небивалици и лъжи не бяха разкрити никакви печатници, не бяха установени никакви престъпни схеми и не бяха изземани каквито и да било матрици, машини или съоръжения за каквато и да било дейност извън конкретната дейност свързана с дейността на компанията по осигуряване на работа на морски специалисти. Учудва ни фактът, че се твърди на официални сайтове и се разпространява информация от официални администрации небивалиците за нелегални печатници, схеми, матрици и т.н., което само болни мозъци и/или добре подучени предварително подготвени и инструктирани субекти могат да скалъпят.
Иззети бяха за проверка пет компютъра от поколение от преди десетина години, които са в услуга на служителите на фирмите за нашата дейност както и два принтера, два скенера и една ламинатна машина от 18 лв., която има във всеки офис, банка и администрация. Тук е мястото да споменем, че естествено право е на съответните органи да осъществяват своите проверки и да правят своите проверки както и да благодарим за високия професионализъм и коректното поведение на групата извършваща огледа и проверката в жилището на управляващите, където хората изпълняваха професионално, изключително съвестно и културно процедурните си задължения.
Не така обаче стояха нещата в офиса на компанията, където целта според действията най-вече беше незабавно да се прекъсне дейността на фирмата и да се направи така, че да има пълна невъзможност за каквато и да било дейност по селекцията и изпращането на морски специалисти. Най-елементарните кабели и устройства за интернет бяха изтръгвани и бяха целенасочено или не, повредени за да не могат най-вероятно дългосрочно да бъдат използвани и възстановени и служат за употреба. Но това беше най-малкото предвид, че целенасочено беше иззета цялата информация на фирмата, регистрите, всички досиета на хората, независимо, че това няма нищо общо с извършваната проверка, както и конкретно бяха търсени и изземани договорите на хората, на които им предстои заминаване през този месец, без които те не могат да заминат и започнат работа за да изхранват своите семейства.Изземвани бяха целенасочено данните от банковите сметки на специалистите както и извлеченията от банковите сметки на тези, които бяха приложили такива, по една или друга причина. Иззета беше цялата бизнес кореспонденция и всички контакти на фирмата с клиенти или кандидати, въпреки че това не беше обект на проверката, с една единствена цел- да се прекрати незабавно дейността на фирмата и да се облагодетелстват трети страни.
Въпреки нееднократните обяснения на служителите и управляващите, че тази информация е най-належаща и важна за работата на фирмата и че няма нищо общо с проверката, категорично бяха иззети всички досиета на кандидатите, всички регистри, всички контакти с компании и кандидати, всички възможни информации за нашите партньори и конфиденциална информация свързана с морския бизнес. Най-странното е, че нищо от това не беше описано както е по закон и над 20-30 кашона с документи и компютърни файлове излязоха от офиса ни без да са описани, което е отлична предпоставка за кражба на интелектуална собственост и изпълнение на задача номер едно- САПКО, да бъде изтласкана от пазара и да не може да развива своята дейност.
Това е единствения достоверен и коректен коментар на случващото се, което се подкрепя и от различните изяви на дадени фактори на съответните органи и различната информация, давана и изнасяна от същите или близки до тях фактори, което говори красноречиво за методиката извън всякакви правила за планирането, извън всякакви правила и закони и за жалост, тоталното деградиране в цялостно отношения към един продукт, доказан през годините, успял през годините и един продукт дал много на десетки хиляди хора, създал обстоятелства за влизане на финансови приходи към държавата и намерил своето място вече 18 години на международния пазар с марката на България.
Но не така мислят хората, които са подготвили, подготвят, планират, организират и реализират гнусните си планчета и машинации подкрепяни от доста фактори. Но неписано правило в този бизнес от както свят светува, е че некоректните, нелоялните и анти-професионалистите сами потвърждават с действията си и създават предпоставка да бъдат изхвърлени от бизнеса рано или късно, каквито и отчаяни действия те да предприемат за да се задържат, и каквито и инсинуации да съставят и предизвикват.
|
Коментари |
11:22ч. 8 Юни 2012 #23  Lora Сега гледам официалния сайт на фирма САПКО. Текстът в началната страница е пълен с правописни грешки. Какво ви говорим това??
И тук правим грешки, докато изписваме коментарите. Но веднъж публикувани, нямаме възможност за корекция и редактиране. Вкл. и аз правя такива, извинявам се на съфорумците за което.. Но официален сайт на фирма, която има претенции да бъде добър партньор при набиране на кадри.. извинете???
(виж линк...)
10:24ч. 8 Юни 2012 #22  AlexS Изпълнителски състав ли? не съм сигурен че трябва да делим потърпевшите на офицери и моряци, или на просто служители. всеки който е срещал г-н Енчев след 5 мин. разбира що за човек е. може ли да откраднеш на човек емблемата на колата, за да я сложиш на своята>>>или да си фалшифицираш талона на буса/колата, за да плащаш по- малко. на това съм бил свидетел. кой знае какви други по-сериозни схеми има.
останалото е без коментар...
09:20ч. 8 Юни 2012 #21  Гларус четейки на няколко коментарите, ясно се откроява изпълнителен състав :) а рядко биха могли, да са обективни за нечия дейност
09:07ч. 8 Юни 2012 #20  AlexS аз мога само да кажа, че този човек не е нормален. може ли в 9 сутринта вместо добро утро на влизане в офиса да започне да крещи на хората? а пари под масата е взимал, в стаичката си, но хората какво да правят - нали искат да се качат на кораб...
08:21ч. 8 Юни 2012 #19  Yoda Вальо, Не сме роднини, просто съм излизал няколко пъти от тази агенция и всичко си е било нормално, нямам очи да го критикувам, тъй като нищо не ми е направил човека.
03:06ч. 8 Юни 2012 #18  Вальо Песъка Няма нормален човек, който да каже добра дума за това същество Ц.Е.! Факт! За всички хора в морският бранш, САПКО-ЕНЧЕВ е синоним на мошеник. А в това, че Йода защитава роднините си няма нищо лошо, но нека поне не заблуждава хората :)
01:21ч. 8 Юни 2012 #17  Lora Не бих могла да взема отношение, не познавам този човек, и изобщо не съм запозната с дейността на тази фирма. Сега препрочетох из форуми. Мненията са разнопосочни. Преобладава субективните мнения, разбира се.
Има и доста хора, които нямат елементарна култура, камоли чужд език да говорят добре, а имат претенции да бъдат сред фаворитите при подбор на кадри. И такива естествено, е да се плюят. Затова казвам, има го и субективния елемент.
И в такива ситуация, ние незапознатите (такива като мен), е по-добре да се въздържаме от коментари. Така или иначе, доколкото четем тече проверка. Нека си свършат работата, пък ще четем пак. И да кажа, въпросът не е дали е вземал комисионни, как ги е вземал, а дали са регламентирани. Дали са спазени всички клаузи по договорите. И още куп неща. Защото не е като да кажат '' дай 100-200-300Е защото тук едни работи трябват и еди кво си... нали, това най-малкото е незаконно, ако не е регламентирано официално.
00:12ч. 8 Юни 2012 #16  sapko Аз лично съм чувал как лично г-н Енчев си проси пари "АМИ ТУКА ДА ПОДПИШЕШ, ЧЕ МИ ДЪЛЖИТЕ 100$ ЗА РАЗХОДИ НА ОФИСА" и това става след като си подпишеш контракта
23:35ч. 7 Юни 2012 #15  123 И с тази една ламинатна машина от 18 лв. в САПКО сигурно си ламинират комисионните
23:26ч. 7 Юни 2012 #14  cleverinvestor Този г-н ако си мисли, че като плаши медии и като ги използва за параван ще окаже натиск над прокуратурата - просто много се лъже! Да вземе да каже какво имаше в тези кашони!!!!!!! Кажи бе! И освен това да благодари не на тези които са проверявали дома му а на тези полицаи дето са му проверявали офиса - ДА ИМ БЛАГОДАРИ ЧЕ НЕ МУ НАЧУПИ ГЛАВАТА! Да каже как крещя като малко момиченце! ПЪЛЕН МОШЕНИК!
23:23ч. 7 Юни 2012 #13  Yoda Неприятна изненада също може да се окаже, ако ти обещаят голям бакшиш, а като отидеш се оказва, че всъщност не е чак толкова голям. Това мошеничество ли е? Само на Договора може да се разчита със сигурност а бакшиша е нещо като допълнително възнаграждение. Устното обещание няма голяма стойност. Хората се променят финансовото състояние на фирмите също се променя и правилата се променят, някой може да е имал "стара" информация, но после са се завъртели нещата и нещо се е променило.
23:09ч. 7 Юни 2012 #12  Yoda Нямах предвид за финансови инциденти, Повечето агенции си вземат комисионните, това е нормално, но на някои са толкова нереално завишени, че в срванение с тях на САПКО са направо жълти стотинки. За неприятни инциденти имах предвид, че компанията няма как да знае, с какъв колектив, ще се случи да работиш и какво ще е ръководството, това са част от рисковете, които всеки сам си поема, възможно е условията да не са очакваните и тогава стават проблемите.
23:00ч. 7 Юни 2012 #11  angi_1 Yoda, ако имаш предив "неприятни финансови инциденти" това си е чиста проба мошенничество. А да не говрим, че иска пари под масата за да те качи. Колко хора чакат да бъдат качени, но уви. Събира си г-н Енчев таксичките и до там.
22:45ч. 7 Юни 2012 #10  Chet Yoda, Учителю владеещ силата, прав си за това, че никой никого насила не изпраща никаде, само добре мотивирани хора могат да работят добре и да търпят лишенията на морската работа. Освен това морският бизнес поначало си е рисков, кой може да е сигурен, че няма да му потъне кораба. Такива неща се случват.
22:31ч. 7 Юни 2012 #9  Yoda не си права angi_1, това че някой търсят под вола теле си е тяхна работа, Когато си видиш контракта никой не те кара да го подписваш насила. Значи ако се съгласиш на условията а после вземеш да роптаеш, че виждаш ли много била работата а парите малко сам си си виновен, И после започват ама те ми казаха така а то излезе инак, ами като го няма черно на бяло в контракта така е. Позитивното мислене е добро нещо, но не е достатъчно.
22:27ч. 7 Юни 2012 #8  Yoda angi_1, ако за САПКО казваш, че са мошеници, значи другите направо са убийци, изнасливачи, и рецидивисти. Във Варна е най- стабилната морска агенция, и ще продължава да бъде, защото хората му имат доверие. Понякога се случват неприятни инциденти, съгласен съм, но това го има във всяка друга подобна фирма. Винаги има непредвидени обстоятелства, които компанията посредник няма как да предвиди.
22:19ч. 7 Юни 2012 #7  angi_1 САПКО и авторитет?! Магаре и сандали. Затова при тях хората правят един контракт и се махат и бягат като дявол от тамян.
21:43ч. 7 Юни 2012 #6  Гларус има право за съмнение, сблъсквал съм се с подобна практика. Виждал съм как ченгета прибират нелизицензирана стока и на другия ден същата вече е разположена в други обекти на близки. Принципа е един и същ, само дето в този случай се блокирва буквално всякаква деност и ако фирмата се ползва с такъв голям авторитет наистина, вследствие на последните, това наистина си е удар. Ама за тези морски кадри във Варна (които повечето време са си били на сушата), спор няма, дърти мошенници са, но докато не се докаже вина, това са си пропуснати ползи на един частен бизнес
21:16ч. 7 Юни 2012 #5  angi_1 САПКО!!! Всеизвектен факт е че са абсолютни мошенници.
21:15ч. 7 Юни 2012 #4  Ангелина Много приказки, много нещо, ама ще видим накрая какво ще излезе.
20:33ч. 7 Юни 2012 #3  svet Който работи е виновен до доказване на обратното.За жалост това е доказан факт и реална действителност в нашата мила родина Република България.
20:30ч. 7 Юни 2012 #2  Варненец Аз не разбрах имало ли фалшиви документи с морска правоспособност както бе обявено първоначално. Иначе останалото ала бала от типа ние сме едни от най-добрите и прочие. Не съм специалист , но мисля че това бе фирмата замесена в скандал с изпратени във Франция моряци дето стояха без пари, без работа и май се прибраха по живо по здраво със собствени средства.
20:10ч. 7 Юни 2012 #1  Султанка Ха-ха-ха!Страх лозе пази!
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Подкрепете варненски учители в конкурса “Добрите практики на фокус” – гласуването е отворено до 15 април
Днес, 7 Април 2025 11:48
Варненски преподаватели са сред финалистите в националния конкурс „Добрите практики на фокус“. До 15 април всеки може да подкрепи любимата си практика чрез публично онлайн гласуване.
Конкурсът е организиран...
| |
 |
 Пътят Слънчев бряг-Обзор затворен заради снегонавявания и катастрофа
Днес, 7 Април 2025 11:35
Затворен за движение на моторни превозни средства е пътят Слънчев бряг - Обзор заради снегонавявяния, съобщиха от Областното пътно управление в Бургас.
В този район е станала и катастрофа. Има и няколко...
| |
 |
 Опасна дупка зее в центъра на Варна след пороя: Жители сигнализират за бездействие на институциите
Днес, 7 Април 2025 11:21
След поройния дъжд и градушката, които удариха Варна в събота, се отвори още по-дълбока дупка в асфалта на тясна уличка в сърцето на града – Гръцкия квартал. За проблема сигнализира читателка на Moreto.net,...
| |
 |
 Наркотици и райски газ иззети при спецоперация в Добрич
Днес, 7 Април 2025 11:07
11 души, съхраняващи и разпространяващи наркотични вещества, са установени в рамките на специализирана полицейска операция на територията на област Добрич в периода от 27 март до 6 април, отчитат от местната...
| |
 |
 Полярният ни кораб се завръща във Варна на 11 април
Днес, 7 Април 2025 10:54
Военният научноизследователски кораб "Св. Св. Кирил и Методий" е в заключителния етап от задграничното си плаване за логистично и научноизследователско осигуряване на 33-та Българска антарктическа експедиция....
| |
 |
 Изложба „Дух и форма“ откриват днес във Варна
Днес, 7 Април 2025 10:42
„Дух и форма“ е заглавието на втората сборна изложба на преподаватели и служители на ЦПЛР - Общински детски комплекс, гр. Варна, която ще бъде открита официално от 17:30 ч. днес, 7.04.2025 г. във фоайето...
| |
 |
 Априлски сняг: До 40 см е покривката в Родопите
Днес, 7 Април 2025 10:29
Силен снеговалеж обхвана цялата област Смолян. По високите части снежната покривка достига 20 сантиметра, а в района на местността Момина вода – 40 сантиметра, като на места се образуват снегонавявания.
Заради...
| |
 |
 Треньорът на Спартак определи групата за днешното гостуване на Локомотив Пловдив
Днес, 7 Април 2025 10:17
Треньорът на Спартак Варна Николай Киров определи групата на отбора за днешното гостуването на Локомотив в Пловдив. Мачът от 28-ия кръг на Първа лига е от 17:30 часа.
В групата на "соколите" са Мартин...
| |
 |
 Двама цивилни убити при израелски удар в Южен Ливан
Днес, 7 Април 2025 10:05
Ливанската армия съобщи в неделя вечерта, че двама ливански цивилни са били убити, след като Израел е ударил булдозер по време на рекултивация на земя край Зибкин – град в Южен Ливан.
Армията отхвърли...
| |
 |
 Протест срещу убийствата на пътя се провежда тази сутрин в София
Днес, 7 Април 2025 09:48
Пореден протест срещу войната по пътищата. Гражданско шествие срещу безконтролното насилие на пътя се провежда днес пред Съдебната палата в София. Инициативата е организирана от сдружение „Ангели на пътя“...
| |
 |
 Без вода във Варна днес...
Днес, 7 Април 2025 09:33
Поради отстраняване на авария, от рано тази сутрин без вода са в кв. "Виница", съобщават от ВиК- Варна.
Очаква се водоподаването да бъде възстановено до около 11 часа....
| |
 |
 Катастрофи и сняг затрудняват движението по пътищата във Варненско
Днес, 7 Април 2025 09:14
Пътищата в Варненска област са проходими при зимни условия.
Катастрофи на пътя Варна-Добрич затрудняват движението, съобщават читатели на Moreto.net
Катастрофа има и на пътя Варна-Бургас.
По-рано от...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|