Борисов за Кирил Йорданов: Скри се, както се скри и за Морската градина
 
„Кметът на Варна се скри и чака да мине бурята, само че ние няма да чакаме да отмине, а ще я предизвикаме”. Това заявява по повод пропадналата настилка на ул. „Девня” премиерът Бойко Борисов на вчерашното заседание на Министерски съвет, става ясно от публикуваната стенограма.
Ремонтираният участък беше открит в присъствието на премиера на 15 август миналата година и само след няколко месеца се отвори голяма дупка.
„Това е все едно да ми се пропука околовръстното и понеже съм поканил и Станишев на откриването, и те да снимат Станишев до дупката. Ние сме финансирали тази отсечка и сме я открили заедно с кмета, но понеже им е по-удобно мен да атакуват, те са поставили мен до дупката. Кметът се скри, както се скри между другото и за Морската градина, по същия начин. Mного ме ядосаха с тази манипулация”, коментира на заседанието Борисов.
Той е разпоредил пълна проверка на ремонтирания участък, на провеждането на търга и на избора на изпълнителя „Хидрострой”. Ако бъдат открити нарушения премиерът ще поиска Община Варна да върне на държавата отпуснатите й за отсечката пари. Междувременно зейналата дупка на ул.”Девня” беше запълнена от ВиК-Варна.
Пълният текст на разговора от заседанието на 5 януари на Министерски съвет, в който се обсъжда пропадналата пътна настилка и поведението на Кирил Йорданов:
Бойко Борисов: Министър Плевнелиев, сетих се за дупката във Варна.
Росен Плевнелиев: В момента са там и от местното ВиК, и от местното областно пътно управление.
Бойко Борисов: Това е все едно да ми се пропука околовръстното и понеже съм поканил и Станишев на откриването, и те да снимат Станишев до дупката. Ние сме финансирали тази отсечка и сме я открили заедно с кмета, но понеже им е по-удобно мен да атакуват, те са поставили мен до дупката. Щом е така, пълна проверка сега, макар че не е практика държавата да проверява строителството на пътища на даден кмет или община, пълна проверка, разследване и ако има нарушения, искайте общината да ни върне парите. И да се знае тук кой е виновен. Ние сме изпълнили това, което е като кофинансиране и искане да платим по фактура надлежно на община Варна. Кметът се скри, както се скри между другото и за Морската градина, по същия начин. Скри се и чака да мине бурята, само че ние няма да чакаме да отмине, а ще я предизвикаме. Днес, след като са там, сме изпратили машините да проверят целия асфалт и строителството, защото търгът, строителството, възлагането на поръчката – всичко е дело на варненския кмет. Ние сме дали парите, което не е малко, а е най-важното – да се дадат парите, а оттам нататък как са управлявани и дали правилно са управлявани, сега ще ни каже апаратурата. Така че, дръжте ме в течение, защото много ме ядосаха с тази манипулация.
|
Коментари |
13:19ч. 7 Януари 2011 #27  SheldonОт цялата работа ми убягва едно... за какви връщания на пари и чудеса става въпрос? Нали фирмата, която го е правила дава някаква гаранция, следва тя да си поеме ремонта. Да почнат да им слагат гаранция минимум 5г., те сами ще почнат да ремонтират качествено
11:02ч. 7 Януари 2011 #26  vas1970 Дано се скрие завинаги за да може града ни да живне.
10:58ч. 7 Януари 2011 #25  batVe Кефи ме този Бойко Борисов, може да е самовлюбен, обаче е пич.
10:58ч. 7 Януари 2011 #24  Wither Hunter, прав си за Морската градина, но той матриалът е толкоз тъп, че се връзват на всичко. Добре че има ютюб все пак. :)))
10:38ч. 7 Януари 2011 #23  vari До Vili:
с коментара си напълно доказваш колко ти се различаваш от "народа /като тоя селянин Ахил/ е тъпо говедарско стадо и само плюе." Браво , много културно скъпа/скъпи Vili. От началото на мандата на това правителство аз почти нищо друго не чувам освен да плюят, плюят, плюят...... Но и аз съм от народа, какво ли разбирам.......!
10:36ч. 7 Януари 2011 #22  Nqkoi_Vn някой от вас замислял ли се е,че за първи път дупките във Варна се говорят в министерски съвет ! често пътувам из БГ и град като нашия няма и е добре ако най-накрая нещо се случи ...
09:36ч. 7 Януари 2011 #21  Hunter Да си признаем Ахил е прав със сигурност в едно - за Морската - че е държавна, а не общинска собственост и изказвания на ББ, че кмета се е покрил по темата, са доста смешни, някой по-долу беше пуснал един доста красноречив линк към vbox по темата
09:11ч. 7 Януари 2011 #20  izzo17 Интересни са мненията след поста на "Ахил", хора които явно много силно се обиждат от фрази като "кмет на София", "Варна", "премиер". Според мен последно време доста хора, включая коментиралите след "Ахил", забравят че България не предствлява София. На територията на републиката съществуват и други градове, които, колкото и да не им се ще на шопите от шопленд, докарват по-голямата част от БВП на страната.Интересен е факта и че обиждат на "селянин", нещо което май те самите представляват и ,тъй като не се харесват особено, обичат да използват като обида. А конкретно към "vili" на масата ниско интелигентен народ никога не може да се угоди - това е факт. Проблема е, че вашия ББ не успява да държи тази маса хора добре упоена и в летаргия. За малко да им вдигне цената на ракията, дигна цигарите, унищожи селското стопанство и добитъка. Sorry ама колкото и да крещите на другите селяни и да си го цинкате тоя измекяр от УБО няма да я прокопсате и за съжаление ние покрай вас!
06:54ч. 7 Януари 2011 #19  blackmore Ахил наистина е супер зле и чак е смешен. Представям си го как върви по кални, мръсни и надупчени улици, полупорутени постройки, разбити тротоарни плочки и реве "Кметът е Бог". Кметът е безсилен да се справи с управлението на града и трябва да си ходи. А правителството - досега по-добро не е имало!
00:49ч. 7 Януари 2011 #18  sea_manАми всеки си има гледна точка.Важното е да не я натрапва толкова настоятелно на останалите.СЪЩО Е ВАЖНО ДА НЕ НИ ПОДВЕДЕ ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ НАСТОЯЩИЯ ПРЕМИЕР,Както предходните....омръзна ни това дежа вю!!
00:28ч. 7 Януари 2011 #17  Nikolov12 Не може ли такива ограничени **** люде като тоя **** Ахил за бъдат логнати? Е гати простия човецец, явно доста е изстрадал от Станишев. Това е най-доброто правителство на България. Цял свят го признава, само Ахилчо се изсира не метеното и ни занимава с простотиите си.
00:21ч. 7 Януари 2011 #16  vili Проблема наистина не е в премиера. По добро правителство не сме имали. Проблема е, че масата от народа /като тоя селянин Ахил/ е тъпо говедарско стадо и само плюе. На подобни говеда никога, никой няма да им хареса. Няма угодия, селяните си плюят, плюят, плюят ...
21:19ч. 6 Януари 2011 #15  penata ахил,
сигурно ти е доста трудно да разбереш,ама проблемът не е в премиера.
Некадърната и крадлива варненска администрация не е спечелила нито лев по европейски програми,затова градът е в такова окаяно състояние.Знаеш ли,че пред блока,където живея/в централната част/ има улични лампи,чиито крушки са изгорели преди поне две години и така и не са сменени все още.А то и да беше само това........
21:01ч. 6 Януари 2011 #14  ohoh ПРОСТ и ТЪП що е ТОЙ -ББ зад него бившия комсомолски секретар комуниста СВЕТЛЬО НЕДЕЛЧЕВ некадърния лекар от ПРОВАДИЯ говедото което затри ОНКОДИСПАНСЕРА сина на крадеца НЕДЕЛЧЕВ депутата от ГЕРБ
20:17ч. 6 Януари 2011 #13  Ахил С премииер - кмет на София,Варна ще е винаги последна дупка на кавала...
20:13ч. 6 Януари 2011 #12  Ахил Аве проста охрана... Нашият Кмет какво се е крил за морската градина,като тя е държавна собствебост все още и е към областна управа а не към обюината ...да е*а и простият ти премиер.... БОРИСОВ да е*а мръсната ти ДС-партия...трябва всичките вие да гниете в затвора
19:47ч. 6 Януари 2011 #11  Rock&Rosie В тая държава всеки си говори и си прави каквото иска, накрая си патим ние, баламите.
18:49ч. 6 Януари 2011 #10  Бичме Бе то Кирето 3 мандата се кри като мишка в царевичак-та сега няма да се покрие. Кирчо, Кирчо не зная как лъга електората 3 пъти последователно, ама успя? Дано си откраднал достатъчно за наследниците си и в оследния си мандат!
17:24ч. 6 Януари 2011 #9  Варна "Мълчанието Борисов" за Морската градина
Защо ли и Бойко също Мълчи като "Г*З"
виж записа след 25секунса
(виж линк...)
17:06ч. 6 Януари 2011 #8  Варна Бойко, а защо ли Министър Плевнелиев също излъга в Парламента за Морската Градина-Алея Първа и се скри по същия начин?
Цитат: "Кметът се скри, както се скри между другото и за Морската градина, по същия начин."
Парите на ТИМ спонсорирали БСП и предизборната кампания на ГЕРБ ще ви излязат солено след намесата на EC.
БОГ ЗАБАВЯ НО НЕ ЗАБРАВЯ !
16:59ч. 6 Януари 2011 #7  lefer5 Според мен парите трябва да са за сметка на строителя а тези които са ги избрали и не са контролирали испълнението дасе накажат но не с мъмрене а така че всички занапред да си отварят очите.
16:49ч. 6 Януари 2011 #5  Hunter Ей, добре че сложиха снимката на Бойко до дупката, че да се сети. Тъй и тъй сме девета глуха.
Хайде да видим сега какво ще направят или само ще е празни приказки.
16:42ч. 6 Януари 2011 #4  Adrian Аз предлагам ако ще се връщат пари, да са от виновните лица а не от общинската хазна.
Общата отговорност = безотговорност.
16:40ч. 6 Януари 2011 #3  dimitko26 Мастър, така е, двойно сме прецакани, но има и положителна страна в ситуацията - ако се отркие нарушение ( а то е мн вероятно) ще има и виновни. И занапред "Хидрострой" и която и да е друга фирма от познатия ни кръг във Варна може и да се замисли дали пак няма някой да се усети и да и провери работата и не да я приема само на доверие.
п.с. чудно ми е как ще си карат ламборгинитата по тея разбити улици. Хора, не го правите само за нас и нашите коли, моята кола е висока, вашите са ниски :)
16:36ч. 6 Януари 2011 #2  Vic Rattlehead Ако бъдат открити нарушения премиерът ще поиска Община Варна да върне на държавата отпуснатите й за отсечката пари.
Чудно ще стане, ако това се случи - хем общината задлъжнява, хем улиците си остават дупка до дупка.
16:31ч. 6 Януари 2011 #1  bodo Мда, с тоя кмет Варна стана Дупкоград....
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Ученици и строителна корпорация почистиха плаж Кабакум
Понеделник, 31 Март 2025 16:56
Едно от най-предпочитаните места по северното Черноморие — плаж Кабакум, бе подготвено за новия сезон със старателно почистване. Клубът по английска реч и дебати към фондация BEST на МГ Варна поде инициативата,...
| |
 |
 Нефтен разлив замърси стотици метри от плажовете на Варна (снимки)
Понеделник, 31 Март 2025 10:11
Нефтен продукт се е разлял в района на Трета буна във Варна, предаде репортер на Moreto.net
Разливът е засегнал около 200 метра от плажните ивици, намиращи се от двете страни на буната.
Замърсен...
| |
 |
 Гимназисти се запознаха с управлението на морския трафик във Варна
Понеделник, 31 Март 2025 18:52
Ученици от Първа езикова гимназия посетиха бреговия център за наблюдение на морския трафик, където се запознаха с управлението на морския трафик във Варна и реализирани проекти с европейско финансиране....
| |
 |
 Варна отваря електронния прием за детски ясли на 2 май
Понеделник, 31 Март 2025 18:26
Електронната системата за прием в самостоятелните детски ясли във Варна ще бъде отворена от 2 май до 29 май, съобщиха от дирекция „Здравеопазване“ към Община Варна.
Три са основните класирания в детските...
| |
 |
 Над 76 хиляди души потърсили помощ от омбудсмана за година
Понеделник, 31 Март 2025 18:13
Над 76 200 граждани са потърсили помощ, съвет, защита или подкрепа от институцията на омбудсмана през 2024 г. Това става ясно от годишния доклад на институцията, който бе внесен днес в Народното събрание....
| |
 |
 Дървото, което падна върху автомобил в центъра на Варна, е било с вътрешни кухини
Понеделник, 31 Март 2025 18:00
От район „Одесос“ съобщиха, че падналото върху автомобил дърво, вследствие на бурята миналата седмица, е било раззеленено, но с вътрешни кухини.
Инцидентът на ул. "Петко Каравелов" стана в петък, 28...
| |
 |
 Без ток във Варна и областта утре ще са...
Понеделник, 31 Март 2025 17:47
Поради извършване неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията за доставка на електроенергия утре, 1 април, без ток във Варна и областта ще са:
- от 9:00 до 16:30 Варна - м-ст Свети Никола,...
| |
 |
 Весела Лечева: Нека смяната на ръководството на БОК не се превръща в цирк
Понеделник, 31 Март 2025 17:35
Драмата в Българския олимпийски комитет продължава. Новоизбраният председател Весела Лечева все още не може да встъпи в длъжност, тъй като Софийският градски съд блокира вписването на новото ръководство....
| |
 |
 Недекларирани стоки за хиляди левове заловени в товарен влак
Понеделник, 31 Март 2025 17:22
Голямо количество недекларирани стоки бяха засечени при проверка на товарна влакова композиция от митническите служители в Русе.
На 30 март, след подадено искане от Митница Бургас, екип от сектор „Оперативен...
| |
 |
 Проучват възможностите за изграждане на подземен паркинг до Катедралата във Варна
Понеделник, 31 Март 2025 17:10
Ресорните дирекции в Община Варна ще проучат възможностите за изграждане на подземен паркинг в близост до Катедралния храм „Успение Богородично“. Това възложи като задача по време на днешната оперативна...
| |
 |
 Винетките поскъпват, промяната влиза в сила от 1 май
Понеделник, 31 Март 2025 16:58
От 1 май т. г. се променят цените на винетките за превозните средства до 3,5 тона. Годишната винетка ще е 97 лв., тримесечната - 54 лв., месечната - 30 лв., седмичната - 15 лв., а уикенд - 10 лв. Очаква...
| |
 |
 Десет дни ще разследват кой е отговорен за замърсяването на варненския бряг
Понеделник, 31 Март 2025 16:46
Около 10 дни ще продължи проверката на плавателните съдове, които са потенциални източници на нефтеното замърсяване на варненския бряг в района на Втора буна. Проверката изисква сравняване на различни...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|