Можете да проведете видео разговор със свободни ръце, за да се свържете с приятели и семейство в реално време, и можете да поддържате връзка в WhatsApp...
В Moreto.net ви предлагаме да четете безплатно материалите в сайта, както и да се възползвате от безплатните услуги.
Независимите медии имат нужда от финансови ресурси, получени по прозрачен начин.
Искаме Moreto.net да остане такава.
Моля, премахнете блокирането на реклами само за този сайт - така ние съществуваме достойно и можем да ви предложим обективна информация.
Можете да проведете видео разговор със свободни ръце, за да се свържете с приятели и семейство в реално време, и можете да поддържате връзка в WhatsApp и Messenger, за да преглеждате и изпращате съобщения. Няма нужда да изваждате телефона си, да го отключвате, да намирате правилното приложение и да уведомявате приятеля си, че закъснявате за вечеря – можете да го направите през очилата си.
Meta представи новите си очила с добавена реалност, наречение Orion.
"Преди пет години обявихме на света, че създаваме AR очила. Не смятаме, че хората трябва да правят избор между свят от информация на една ръка разстояние и присъствие във физическия свят около вас.
Ето защо днес разкриваме Orion , за който вярваме, че е най-модерният чифт AR очила, правени някога. Orion свързва физическия и виртуалния свят, поставяйки хората в центъра, за да могат да бъдат по-присъстващи, свързани и овластени в света. ", съобщават от Meta.
Има три основни причини, поради които AR очилата са ключови за отключването на следващия голям скок в ориентираното към човека изчисление, коме.тират от Мета и изтъкват три причини,
Те позволяват цифрови изживявания, които не са ограничени от ограниченията на екрана на смартфона. С големите холографски дисплеи можете да използвате физическия свят като свое платно, поставяйки 2D и 3D съдържание и преживявания навсякъде, където пожелаете.
Те безпроблемно интегрират контекстуален AI, който може да усети и разбере света около вас, за да предвиди и проактивно да отговори на вашите нужди.
Те са леки и чудесни както за вътрешна, така и за външна употреба и позволяват на хората да виждат лицата, очите и израженията на другия.
"Работихме усилено, за да вземем невероятните пространствени изживявания, предоставени от VR и MR слушалките, и да миниатюризираме технологията, необходима за предоставяне на тези изживявания в чифт леки, стилни очила.
Закрепването на форм-фактора, предоставянето на холографски дисплеи, разработването на завладяващи AR изживявания, създаването на нови парадигми за взаимодействие човек-компютър (HCI) – и правенето на всичко това в един сплотен продукт – е едно от най-трудните предизвикателства, пред които нашата индустрия някога е била изправена. Беше толкова предизвикателно, че решихме, че имаме по-малко от 10% шанс да се справим успешно. До сега.
Orion е постижение на миниатюризацията – компонентите са опаковани до част от милиметъра. Бяха необходими десетки иновации, за да се сведе дизайнът до съвременна форма, която да ви е удобно да носите всеки ден.
Orion има най-голямото зрително поле в най-малката форма на AR очила досега. Това зрително поле отключва наистина завладяващи случаи на използване на Orion, от многозадачни прозорци и развлечения на голям екран до холограми на хора в реален размер – цялото цифрово съдържание, което може безпроблемно да се слее с вашия възглед за физическия свят.
Но това, което прави Orion уникален е, че той безпогрешно е чифт очила както на външен вид, така и на усещане – заедно с прозрачни стъкла. За разлика от MR слушалките или други AR очила днес, все още можете да виждате очите и израженията на други хора, така че можете да присъствате и да споделяте преживяването с хората около вас. ", споделят още от Мета
Австралийският режисьор Алекс Прояс обвини Илън Мъск, че е откраднал дизайна му за нова линия роботи на Tesla.
Миналата седмица Мъск и Tesla представиха два нови прототипа на самоуправляващи се превозни...
Нобеловата награда за мир за 2024 г. беше присъдена на Нихон Хиданкьо - обикновена японска организация на оцелели от атомните бомби в Хирошима и Нагасаки за нейните усилия „да постигне свят без ядрени...
Експертите предупреждават, че действията ни в следващите пет години ще са от решаващо значение за бъдещето на планетата
Катастрофален срив от 73% в популациите на бозайници, птици, земноводни, влечуги...
Българските ученици се завърнаха с пет медала от Младежката международна олимпиада по астрономия и астрофизика, а златният е за Варна в лицето на Светослав Арабов от Математическата гимназия „Д-р Петър...
Covid-19 може да бъде мощен рисков фактор за сърдечни пристъпи и инсулти до три години след инфекцията, предполага голямо ново проучване.
Изследването е публикувано в сряда в медицинското списание Atherosclerosis,...
Учените Дейвид Бейкър, Джон Джъмпър и Демис Хасабис спечелиха Нобеловата награда за химия за 2024 г. за работата си по прогнозиране на структурата на протеините с помощта на изкуствен интелект.
Кралската...
Джон Хопфийлд и Джефри Хинтън печелят Нобеловата награда за физика, съобщи Кралската шведска академия на науките.
Наградата им се присъжда за "за основополагащи открития и изобретения, които позволяват...
Учените Виктор Амброс и Гари Рувкун бяха обявени за носители на Нобеловата награда за физиология или медицина за 2024 г. за откриването на микроРНК и нейната роля в генната регулация, съобщи органът, присъждащ...
Присъждани от 1901 г. насам, Нобеловите награди отличават онези, които, по думите на създателя на наградата и учен Алфред Нобел, са „донесли най-голямата полза за човечеството“, подчертавайки окуражаващия...
Главата на статуята намерена в Големия канал на Хераклея Синтика със сигурност е част от втората статуя, става ясно.
Скулптурата е с около 150 години по-късна от първата, открита в Големия канал на...
Можете да проведете видео разговор със свободни ръце, за да се свържете с приятели и семейство в реално време, и можете да поддържате връзка в WhatsApp и Messenger, за да преглеждате и изпращате съобщения....
Започна разкриването на сграда с подова мозайка в Хераклея Синтика край с. Рупите, Петричко.
„За пръв път, откакто проучваме града, се натъкваме на мозаечен под – коментира ръководителят на екипа проф....