Предложението е нови трасета да бъдат изградени по бул. „Владислав Варненчик“ (от „Елдом“ до кръговото кръстовище за с. Тополи), по целите булеварди „Атанас Москов“, „Девня“, „Република“, както и по бул. „Христо Ботев“ до началото на Аспарухов мост. Нови велоалеи да има също по Аспарухов мост до входа на кв. „Аспарухово“, по бул. „Първи май“ до кв. „Галата“ и по крайбрежната алея „Кап. Георги Георгиев“, предлагат още вносителите.
Съветниците одобриха и изготвянето на подробен велосипеден план на община Варна. Предложението е на граждански организации, които настояват в документа да бъдат заложени всички необходими условия за качествено планиране и изграждане на велосипедната мрежа, конкретни цели за постигане, както и съпътстващи мерки.
Членовете на комисията дадоха съгласие на кръстовището на бул. „Владислав Варненчик“ с ул. „Георги Бенковски“, от източната страна на булеварда, да бъде положена пешеходна пътека. Одобрено бе и поставянето на изкуствени неравности по ул. „Зевс“ в селищно образувание Добрева чешма. Съветниците приеха също предложението на техния колега Евгений Станимиров да се предприемат мерки по обезопасяване на пътен участък в местност Ракитника.
В дневния ред фигурираше и предложение за провеждане на информационна кампания „Ефективно движение в трафика“. То е на общинския съветник Давид Киркоров, който на база чуждестранния опит предлага да се обясни на шофьорите предимствата и необходимостта от престрояване най-отпред или т.нар. метод на ципа при ремонтни дейности. Т.е. при стеснения вследствие на въведена временна организация на движението водачите да се престрояват непосредствено преди затворената лента за движение, а не по-рано. Според изследване, проведено в Минесота, САЩ, методът на ципа редуцира задръстванията с до 40% и намалява напрежението между водачите. Предложението получи подкрепата на членовете на комисията.