Най-бързият автомобил в света бе представен - той може да достигне поразителната скорости от над 500 мили, около 800 км/ч, съобщава Мирър.
Автомобилът,...
В Moreto.net ви предлагаме да четете безплатно материалите в сайта, както и да се възползвате от безплатните услуги.
Независимите медии имат нужда от финансови ресурси, получени по прозрачен начин.
Искаме Moreto.net да остане такава.
Моля, премахнете блокирането на реклами само за този сайт - така ние съществуваме достойно и можем да ви предложим обективна информация.
Най-бързият автомобил в света бе представен - той може да достигне поразителната скорости от над 500 мили, около 800 км/ч, съобщава Мирър.
Автомобилът, разработен от екипа на „Bloodhound Land Record Record“ (BLSR), може да счупи световния рекорд за скорост през 2020 г.
„Най-бързата кола по права линия в света“ бе представена днес в пустинен район в Южна Африка.
Тя се задвижва от реактивен двигател EJ200 Eurofighter Typhoon и разполага с прецизно обработени твърди алуминиеви джанти, които са проектирани да издържат на напрежение при пътуване със свръхзвукови скорости.
Екипът на BLSR ще тества автомобила на писта в Южна Африка, преди да се опита да счупи световния рекорд за скорост на сушата през следващата година. Една от ключовите цели на тестовете ще бъде да се види как се държи автомобилът при забавяне и спиране, след като е достигнал такава огромна скорост.
Зад волана ще бъде Анди Грийн, който през 2017 г. е шофирал предишна версия на автомобила в Нюкуей.
Марк Чапман, инженерният директор на BLSR, каза: „Там разбрахме колко бързо можем да накараме да работи двигателя на пълна мощност и да го ускорим на макс. Анди успя да достигне 200 мили/ч за 32 секунди. Тук, на 16-километрова писта, можем да го ускорим за много по-дълго, да постигнем по-висока скорост и да изследваме стабилността, ефективността и спирачния път на автомобила. Всичко това е от решаващо значение за постигане на нов световен рекорд за скорост на сушата.“
Един от ключовите елементи на тестовата писта е дистанционният сензор за отчитане на скоростта. Тази система използва станции на всеки 1 км. по пистата, които записват скоростта и посоката на вятъра - ключови, когато колата лети с такава скорост.
Питър Карни, говорител на „Digital Catapult“, фирмата, стояща зад технологията, обясни: „Автомобилът има за цел да върви по-бързо от всяка друга наземна машина, построена досега“.
„При очакваните скорости неочакван насрещен вятър може значително да повлияе на стабилността и посоката на автомобила и следователно е ключов момент за решение кога да използвате автомобила. Ще измерим и запишем точни данни на 1-километрови точки по трасето и така тази информация може да бъде използвана от екипа за планиране на драйвинга“.
След Освобождението Варна променя чувствително своя облик и приближава визията си съществено до тази на западните европейски градове. Само няколко десетилетия по-късно морската столица претърпява още едно...
Онлайн супермаркетът Kolichka.bg обяви увеличаване на капацитета си за доставки във Варна и региона. Компанията добавя нови специализирани автомобили към автопарка си, за да отговори на постоянно увеличаващия...
Официално стартира работата по съфинансираната от ЕС инициатива 6G-VERSUS, която изследва възможностите на мрежите от шесто поколение.
А1 е част от консорциума, включващ 34 партньори от бизнеса и академичните...
София прие третата среща на високо равнище в рамките на инициативата „Процес Акаба за Балканите“, съпредседателствана от България и Йордания. Форумът събра държавни лидери и представители на близо 30 делегации...
Проектът за изграждане на тунел под Шипка ще бъде рестартиран, обяви вицепремиерът Томислав Дончев в рамките на парламентарния блиц-контрол. Той отговори на въпрос на депутата Халил Летифов от "ДПС - Ново...
Цените на топлоенергията в България може да се повишат драстично от 1 юли, ако бъдат одобрени предложенията на топлофикационните дружества, подадени в Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР)....
Община Варна обяви конкурс за заемане на длъжността началник на отдел „Обща канцелария“ към дирекция „Канцелария на кмета“. Кандидатите трябва да отговарят на минималните и специфични изисквания за позицията,...
Около 30 000 медицински сестри не достигат в българската здравна система, което поставя сектора в сериозен риск. Това заяви пред БНР доц. Камелия Богданова, ръководител на Катедрата по здравни грижи към...
Котировките на петрола продължават да спадат в ранната азиатска търговия, след като новите всеобхватни мита върху вноса в САЩ, обявени от президента Доналд Тръмп, повдигнаха опасения за глобалната икономика,...
Община Варна официално се присъедини към Мрежата на балканските градове B40, която обединява местните власти в региона с цел насърчаване на сътрудничеството, устойчивото развитие и иновациите.
Решението...
Новите американски мита „очевидно представляват значителен риск за глобалните перспективи“.
Това заяви управляващият директор на Международния валутен фонд (МВФ) Кристалина Георгиева.
Тя призова...
Изгоряла е цялата покривна конструкция, като са засегнати и част от кабинетите на третия етаж, без общежитието. Пожарът вече е овладян, но тепърва ще се разследват точните причини за възникването му.
Всички...