Магистратите от въззивната инстанция са потвърдили посоченото преди това от Районния съд, че дружеството е санкционирано с 15 000 лева неправилно. Те също се съгласяват с обстоятелството, че фирмата не притежава качеството на работодател на четиримата загинали работници. Същевременно, възложителят е изискал спазването на здравословни условия на труд от проектанта и от строителя. Според документацията, той е изискал да се изготви План за безопасност, а с договор от 20 март 2015 година е задължил строителя да ги спазва.
Припомняме, че половин месец преди да се навършат две години от инцидента в хотел „Вероника“ край Варна, все още няма осъдени виновници за трагедията. Въпреки че на 23 април 2015-та Окръжната прокуратура повдигна обвинение на шест длъжностни лица за смъртта на четиримата работници, делото така и не е стигнало до съдебната зала. До този момент са водени само дела за обжалване на наложените от Инспекцията по труда санкции след злополучния 8 април.
През последните две години дела за отпадане на санкциите, освен възложителят, са водили и фирмите, ангажирани като изпълнители и подизпълнители на обекта. От свидетелски показания в едно от производствата става ясно, че четиримата загинали работници са били наети, за да разделят и събират различните отпадъци след събарянето на съседния хотел „Мираж“. Уговорката била те да получават между 35 и 40 лева на ден. Парите идвали от предадените железа след разчистването на строителната площадка. На фаталната дата обаче на четиримата било обещано допълнително възнаграждение ако помогнат за събарянето на хотел „Вероника“. Но докато „Мираж” е бил бутнат с багери, неясно защо за „Вероника” не е наемана техника. За два часа по събарянето му цялата бригада с ръководителите е трябвало да подели общо възнаграждение от 5000 лева.