Местните депутати дадоха положително становище за награждаването на Стефан Филипов със златен почетен знак „За заслуги към Варна“ заради приноса му към спорта в града. Предложението идва от „Асоциацията на варненските ветерани спортисти, треньори, съдии и деятели“ по случай 15-годишнината от основаването на асоциацията и 75-годишнината на Филипов.
Комисията подкрепя и отличаването посмъртно на Живко Господинов със сребърен знак за заслуги към развитието на футбола в града. Той се превръща в най-успешния футболист в историята на варненския клуб „Спартак“. Той се състезава неизменно от 1974 до 1990 година. Участвал е в 155 мача в „А“ група и е реализирал 51 гола, както и в 151 мача на „Б“ група, при които е отбелязал общо 60 гола. След приключването на забележителната си спортна кариера активно се включва във ветеранския отбор на Спартак. Впоследствие е избран за председател на клуба и негов ръководител в продължение на 3 години.
Членовете на комисията по култура подкрепиха награждаването на директорите на Първа езикова гимназия Веселин Василев и на Пета езикова гимназия Галина Германова със златен почетен знак „За заслуги към Варна“.
Валентин Пантелеев да бъде награден със златен почетен знак за принос към спорта плуване във Варна, дадоха положително становище още съветниците. Те подкрепиха и идеята вече бившият ректор на Технически университет проф. Овид Фархи да получи златен знак.
Със сребърен знак „За заслуги към Варна“ пък да бъде наградено Сдружение „Феникс“ за дейността му по отношение на театрална формация „Феникс“, която е единствената в страната и за хора с увреждания.
По време на заседанието се оказа, че част от предложенията за отличия не са минали през ресорните комисии преди да стигнат до комисията по култура и по този начин е нарушен правилникът. Съветниците взеха решение на днешното заседание да дадат само становище по тях и едва след гласуването им на ресорните комисии и публикуването за обсъждане на сайта на общината за срок от две седмици да бъдат окончателно гласувани на последващото заседание на комисията по култура.
Съветниците разгледаха предложение на колегата си Марина Карапетян за това ансамбълът на читалище „Христо Ботев“ да влезе в ролята на представителен ансамбъл на Община Варна и именно към него да бъде насочено финансирането от местния бюджет. По думите и заделените средства от 100 хил. лева са твърде малко за сформиране на нова група и най-удачният начин е да се вземе готова структура.