Необходимостта от ремонт на покрива заради опасните елементи вложени в него, но не включването на дейността в проекта за реновиране, е една от причините да се окаже, че вероятно отпуснатите от държавата 10 млн. лева няма да се окажат достатъчни.
Продължава работата по отводняването на основите на "Конгресна", където се оказа. Едва след отстраняването на влагата се излива и бетона.
Moreto.net припомня, че на водата екипът се натъкна при работата по полагането на носещите колони. Наложило да се направят отвори в стоманобетонния пръстен, върху който лежи игралното поле на залата и точно там се натъкнали на подпочвените води под „Конгресна“. При инспекция на ремонтните дейности в началото на февруари шефът на Двореца на културата и спорта Минко Христов обясни, че водата се е трупала може би и 15-20 години назад. Не е ясно колко, защото когато се е строила сградата стоманобетонната конструкция е опасала цялото игрално поле.
„Това е една шапка нанизана върху гранитната скала. Тази шапка е затворена отгоре с плоча и до тук никой не е имал технически възможност да види какво се случва отзад. Екип от геолози и геодезисти работят вече месец на място. Направен е сондаж. Пробата показва, че водата е дъждовна, а не канализационна. Или е във връзка с нарушена дренажна система по време на строителството на зали „Младост“ през 1987 година, или е някакъв нов канал, които се е получил под земята, за да насочи тази вода.“, посочи Христов
Изграден е мостреният участък на вътрешната и външна обшивка на зала „Конгресна“. Системата за сухо строителство включва два слоя гипсокартон, изолационна и негорима вата, както и краен външен слой от специални негорими панели, които във вътрешната част на залата ще бъдат и звукоизолационни.
Работи се по подвижната платформа, която за 40 мин. ще се превръща от сцена за културни събития в трибуна за спортни състезания.