Там той отново подчертава, че „повече от всички искам да се построи Стадион Варна. Но така, че интересът на варненци да е гарантиран и стадион наистина да има.“
По думите му продължава да няма гаранции, че средствата, гласувани от Министерски съвет, с които държавата на практика ще стане акционер в дружеството, ще отидат за строеж на стадиона, а не за други прилежащи обекти. Освен това никъде нямало посочен конкретен срок за завършване на съоръжението.
Коцев пита дали в прилежащите парцели до стадиона ще се строят поредните жилищни сгради и кой ще получи приходите от това, след като държавата и общината няма да са.
Кметът посочва, че е неприемливо Община Варна да не участва в комуникацията по темата.
„Ако кметът не участва, тогава кой и защо говори от името на общината? Преговорите от страна на Общината се водят от председателя на Общинския съвет, без съгласуване, без дори известяване на администрацията. Ще оставя на варненци да преценят дали има или няма конфликт на интереси в това председателят на Общинския съвет от “Алтернатива на гражданите“ едновременно да представлява частен финансов интерес и публична институция (Общинския съвет). Точно затова ще направим всичко, което законът ни позволява, за да получим гаранции, че във Варна на това място ще се изгражда именно стадион, а не нещо друго.“, пише още Коцев.
Кметът призовата председателят на ОбС, шефът на Химимпорт, представляващият Община Варна общински съветник от ИТН (избран от общинските съветници на тази позиция) и министърът, оторизиран от Министерски съвет да представлява интереса на държавата в този обект, да излязат заедно пред варненци с отговори на въпросите:
Кога ще е готов Стадион Варна? Целево за стадиона ли ще си ползват гласуваните от МС 30 млн.лв? Как ще се гарантира публичният интерес на варненци според апортираните там 136 декара общинска земя?
На 31 октомври предстои сесия на Общинския съвет, където ще се вземе окончателно решение за увеличаването капитала на дружеството и влизането на държавата като акционер срещу 30 млн. лева.