Кинопремиерите през периода са:
НАГРАДИ И НОМИНАЦИИ:
2023, Награди Гоя - Испания, Номинация за: Най-добър главен актьор (Луис Тосар), Най-добра актриса в поддържаща роля (Пенелопе Круз), Най-добър нов режисьор (Хуан Диего Бото), Най-добър предстоящ актьор (Кристиан Чека), Най-добра песен (Rozalén, Eduardo Cruz (En los márgenes)
2022, Филмов фестивал във Венеция, Номинация за: Най-добър филм (Orizzonti)
Награди Платино, Номинация за: Най-добър актьор (Луис Тосар), Най-добра актриса в поддържаща роля (Пенелопе Круз);
НАГРАДИ И НОМИНАЦИИ
Кан 2023– Награда на журито, номинация за Златна палма
Сан Себастиан 2023– Награда на ФИПРЕССИ за филм на годината
Европейски филмови награди 2023– Номинации за европейски филм, европейски режисьор, европейски сценарист, европейски актьор, европейска актриса;
В ролите: Неда Спасова, Владимир Михайлов, Елени Декидис, Боряна Пунчева, Веселин Ранков, Иван Бърнев;
Цени на билетите: 10 лв. редовна цена, 8 лв. намаление за учащи/пенсионери.
Предстоящи представления и концерти:
5 април - зала 1 - 18:30 ч.
Цирков спектакъл ХЕДОН
6 април - зала 1 - 20:00 ч.
Американският университет в България представя мюзикъла
"Heathers: The Musical"
8 април - зала 1 - 19:00 ч.
ПРАЗНИК – концерт-спектакъл
С участието на: Бойка Дангова, Екстра Нина, Орхан Мурад, Сашка Васева, Мустафа Чаушев, Ажда
Със специалното участие на ШКУМБАТА и музикантите от UNDERGROUND BRASS BAND
9 април - зала 1 - 19:00 ч.
"ЛЮБОВ В СЕНОТО"
Авторски спектакъл на Теди Москов
Участват: Иванка Шекерова, Стефан Кондров, Изабела Иванова, Никола Манолевски, Мария Банкова, Константин Николов, Симеон Чаушев
Сценограф: Леонард Капон
Композитор: Антони Дончев
Костюмограф: Адрияна Найденова
9 април - зала 2 - 19:30 ч.
"ВСИЧКИ СТРАХОТНИ НЕЩА"
Автори: Дънкан Макмилан и Джони Донахоу
С участието на: Бойко Кръстанов
Режисьор: Владимир Пенев
Превод: Радослав Петкашев
10 април - зала 1 - 19:00 ч.
Театър "Българска армия" представя:
"ЖЕЛЕЗНИЯТ СВЕТИЛНИК"
Автор: Димитър Талев
Постановка: Асен Шопов
Участват: Владислав Виолинов, Гергана Данданова, Явор Бахаров, Антоанета Добрева – Нети, Георги Кадурин, Луизабел Николова, Нели Монеджикова, Стойко Пеев, Милен Миланов, Стефка Янорова, Тигран Торосян, Симеон Дамянов, Радосвета Василева, Мирослав Пашов, Йордан Алексиев, Георги Новаков
11 април - зала 1 - 19:00 ч.
"ИЗВЪНРЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ" - стендъп комедия
Със Стефания Колева, Здрава Каменова и Богдана Трифонова
12 април - зала 1 - 19:00 ч.
"БУМ-БУМ - Еволюция на престъпното мислене"
Комедиен моноспектакъл на Михаил Билалов
Автор: Ваня Николова („Под прикритие“, „Връзки“ и "Голата истина за група "Жигули")
13 април - зала 1 - 10:00 ч.
ВЕЛИКДЕНСКА ПЛЕТЕНИЦА
организатор Община Варна
Вход свободен
13 април - зала 1 - 18:00 ч.
"ФОЛКЛОРНА ПАЛИТРА"
20 години Национални училища по изкуствата в България /НУИ от Варна и Плевен
14 април - зала 1 - 18:30 ч.
"ПЕПЕЛЯШКА"
ДЕТСКИ ТАНЦОВ СПЕКТАКЪЛ НА ТАНЦОВА ШКОЛА „ЕЛЕКТРА“
15 април - зала 1 - 19:00 ч.
„ИЗТРИЙ ВЕДНАГА“
Автор: Здрава Каменова
Участват: Димитър Живков, Здрава Каменова,Тони Карабашев, Евгения Роева
Режисьор: Благой Бойчев
Билетите за 19 април ще важат за следващата дата. Всеки, който иска да върне билетите си може да го направи до 30 април от мястото, откъдето ги е закупил, където ще му бъде възстановена пълната цена на билета.
Екипът на постановката поднася на всички зрители извинения за причиненото неудобство.
Билети на касата на ФКЦ - Варна и онлайн от сайта www.fccvarna.bg
ФКЦ си запазва правото на промени в програмата. Същите се обявяват в секция "Новини" в сайта.