Изследователи разработиха AI система, която позволява на хуманоидните роботи да изпълняват усъвършенствани атлетични движения с изключителна гъвкавост....
В Moreto.net ви предлагаме да четете безплатно материалите в сайта, както и да се възползвате от безплатните услуги.
Независимите медии имат нужда от финансови ресурси, получени по прозрачен начин.
Искаме Moreto.net да остане такава.
Моля, премахнете блокирането на реклами само за този сайт - така ние съществуваме достойно и можем да ви предложим обективна информация.
Изследователи разработиха AI система, която позволява на хуманоидните роботи да изпълняват усъвършенствани атлетични движения с изключителна гъвкавост. Университетът Карнеги Мелън и NVIDIA в партньорство създадоха симулация на подравняване и реална физика, която позволява на хуманоиди да изпълняват движения като емблематичното завъртане във въздуха на Кристиано Роналдо, емблематичната походка на ЛеБрон Джеймс и характерния скок на Коби Брайънт.
Въпреки че роботът все още изглежда малко тромав поради технически ограничения, способността му да извършва сложни движения представлява огромно подобрение.
От години изследователите се стремят да разработят хуманоидни роботи с човешка пъргавина, но повечето усилия са фокусирани върху придвижването, а не върху атлетичните движения на цялото тяло.
„Хуманоидните роботи притежават потенциал за несравнима гъвкавост за извършване на човешки умения с цялото тяло. Въпреки това, постигането на гъвкави и координирани движения на цялото тяло остава значително предизвикателство поради несъответствието на динамиката между симулацията и реалния свят“, споделя екипът от изследователи.
Скорошни проучвания въвеждат изразителност на горната част на тялото, но постигането на гъвкавост на цялото тяло остава предизвикателство поради хардуерни ограничения и несъответствия между симулираната и реалната физика.
Въпреки че варенето на яйце изглежда като проста задача, постигането на идеалната текстура на белтъка и жълтъка е истинско предизвикателство. Причината е, че те се готвят най-добре при различни температури.
Сега...
Българският научноизследователски кораб „Св. св. Кирил и Методий“ отплава от Антарктида обратно към родината на 16 февруари, съобщават участници в 33-тата българска антарктическа експедиция.
На борда...
Първата статуя, открита от екипа на проф. д-р Людмил Вагалински в Големия канал на Хераклея Синтика през лятото на 2023 г., вече е напълно реставрирана и готова да заеме своето място в постоянната експозиция.
Впечатляващата...
Учени в Европа откриха нов вид гъбички, които превръщат пещерните паяци в "зомбита". Тези гъбички примамват жертвите си извън мрежите им, след което причиняват преждевременна смърт и използват труповете...
Учени от НАСА за първи път успяха да изследват структурата на Плутон и други малки ледени тела, намиращи се във външната част на Слънчевата система. Използвайки усъвършенствания инструмент Near Infrared...
Министерският съвет одобри 3 405 747 лева за подкрепа на три проекта на млади и обещаващи български учени, получили висока оценка от конкурса по компонента PROMYS на Българо-швейцарската програма за научни...
Животните са чудни същества, изпълнени с невероятни способности и уникални особености. Ето няколко забавни факта, които може би не сте знаели и които със сигурност ще ви накарат да се усмихнете!
Кенгурутата...
Изследователи разработиха AI система, която позволява на хуманоидните роботи да изпълняват усъвършенствани атлетични движения с изключителна гъвкавост. Университетът Карнеги Мелън и NVIDIA в партньорство...
Изминалият месец е бил най-топлият януари в световен мащаб със средна температура на въздуха на повърхността от 13,23°C, с 0,79°C над средната за януари 1991-2020 г., според европейската обсерватория „Коперник“.
Средната...
"Тези микропластмасови частици са като троянски коне – те носят със себе си хиляди химикали, съдържащи се в пластмасите, и някои от тези химикали са много опасни"
Повече от половината от цялата пластмаса,...
Инцидент е станал вчера с ядрения физик Васил Гурев на Антарктида. При геофизични научни изследвания на ледника Кондел в близост до Българската антарктическа база „Св. Климент Охридски“ Гурев е пропаднал...
През изминалите няколко дни научноизследователският кораб „Св. св. Кирил и Методий“ с бордови номер 421 (ник 421) транспортира участници от 33-та българска антарктическа експедиция и от националните антарктически...