Друга камара с камъни за Пламен расте пред Съдебната палата на площад „Независимост”, макар че разследването се води от Варненската районна прокуратура. Срокът за приключване на дознанието е двумесечен, а още доста въпросителни остават да висят във въздуха. Протестиращите разпространяват небивалици за това, че младият мъж е убит от някого. Съмняват се, че с него е имало някого, който го е закарал с кола да центъра на града и го е изоставил. Това категорично е елиминирано като хипотеза от разследващите на този етап.
От прокуратурата се оплакаха, че не получават съдействие от тези, които твърдят във Фейсбук и на протеста на живо, че са приятели на Пламен. Има насоки да бъде установено къде последно е живял във Варна Пламен. Открита е и едната от двете му квартири в Добрич, която е обитавал преди няколко години. Хазаинът е разпитан.
Не е намерен автомобилът, ключът от който бе открит в раницата на Горанов. Той е притежавал шофьорска книжка, но не и регистрирана кола на свое име. С основание мнозина се питат как е стигнал рано сутринта до сградата на общината с две туби бензин, общо 16 л, плаката си и раницата си. Едва ли е станало пеша.
Не се дава и отговор откъде се приближил Пламен към стълбите на общината, макар че са иззети материали от камерите на градското видео наблюдение и на общината.
Прокуратурата продължава да издирва бившата приятелка на Горанов, която бе на поклонението му при храма „Св. Петка”. Те са били заедно няколко години.
Двата плаката, които се смята, че е изрисувал Пламен, са подложени на сравнение. Експертиза все още няма, но е факт, че и двата са върху гипс-картон, а младият мъж е работел по саниране на сгради и жилища.
Тримата мъже, които са влезли в съприкосновение с Горанов сутринта на 20 февруари, са пазач при входа на общината и двама полицаи от Общинска полиция. Единият от тях е прибрал плаката му, който по обяд същия ден е бил предаден на разследващите с протокол за доброволно изземване.
От направените разпити на свидетели до момента не става ясно от какво е бил толкова отчаян Горанов, както е споделил дни преди 20 февруари. Не се разбира и защо, след като е написал във Фейсбук, че протестите във Варна са факт, но са скучни, и е искал да замине за Турция да катери, се е озовал пред общината на сутринта.
Срокът, поставен от него на кметът и общинският съвет да подадат оставка – изписан върху плака му, е бил до края на работния ден на 20 февруари.
Защо Пламен не е поддържал отношения с баща си през последните години? Няма отговор, известно е само, че това е било желанието на Пламен. В семейството няма други деца, майка му е починала преди време.
Прокуратурата разпореди да се установи с кого за последно е разговарял Горанов по мобилния си телефон, открит в раницата му, преди да предприеме фаталната стъпка, и къде се е намирал.
Разследващите не желаят на този етап да предоставят повече информация, защото имат още доста работа. Пази се в тайна дори името на прокурора, наблюдаващ делото, което се води стандартно за склоняване към самоубийство.
А камарите с камъни пред общината и Съдебната палата се уголемяват.