Правят паркинг за 1200 коли на Алея първа, на юг от Шокъровия канал става пешеходна зона
Паркинг за автомобили с 1200 места ще бъде изграден под укрепения скат на Алея първа. Така останалата част от пътното трасе на юг след Шокървия канал ("Топлата вода") ще бъде само за пешеходци. Това каза изпълнителният директор на „Химимпорт“ Марин Митев, след като присъства на заседание на комисията по собственост във връзка с бъдещето на стадион „Варна“, предаде репортер на Moreto.net. Той допълни, че местата би трябвало да са достатъчни, тъй като в пикови моменти са отчетени по 800 паркирани коли.
Работата по инфраструктурата на алеята продължава. До момента заедно с укрепването на ската са вложени 37 млн. лева.
В задълженията на „Химипорт“ като инвеститор по проекта „Алея първа“ влиза изграждането на център за водолечение, воден атракцион, нова сграда за Института по хидрология, център за възстановяване и рехабилитация, център за обучение, квалификация и преквалификация, рибарско селище, яхтено пристанище и др.
|
Коментари |
20:59ч. 27 Март 2015 #13  Mari Anne Крайбрежната алея трябва да е само за пешеходци и велосипеди и то ясно разграничени с маркировка и знаци. Автомобили не трябва да имат достъп на АЛЕЯТА. Трябва да има паркинг и за велосипеди.
13:57ч. 27 Март 2015 #12  Mangasar Нели ще го правят пешеходна алея, каква ти магистрала. Това, разбира се, не означава, че ще се спре напълно достъпа за коли. Да не забравяме, че има трудноподвижни хора, полиция, линейки, почистване и т.н., които не могат да ходят пеш. Важното е да се спрат джигитите.
08:58ч. 27 Март 2015 #11  sushi Винаги съм се чудела, що за болен мозък може да направи магистрала на най-хубавото място за разходки в града. Не вярвам всичко да е само интереси.
То че и ние сме мързеливи е вярно. Искаме да си паркираме модерното возило, за да го видят всички(че за какво ще го плащаме 10 години иначе), пред кръчмата. Да се напием и да си тръгнем с "мръсна газ", опушвайки майките с бебешките колички искарали децата си на "чист въздух".
Но ако на някой му проработи машинката горе и направи достатъчно голямо място за паркиране, настрани от плажа и удобен достъп до една красива пешеходна зона край морето, "морската ни столица" може да започне да наподобява на множеството турски, гръцки, хърватски, ..... уютни градчете.
Ех, как се размечтах ... но ние сме свикнали да живеем с мечти... какво ни остава.
07:59ч. 27 Март 2015 #10  osem.tri.edno Колко да е пешеходна пешеходната зона? Забързани доставчици с бусове ще щъкат постоянно, персоналът на заведенията с трошляците си, друг "аз само за малко да взема гаджето" или "в тъз кула има дитье, ни ва лий срам да ма спирати". Ред може да има ако ТИМ менажира цялата алея, защото вдъхва респект, иначе, ако се чака на община и полиция, ще си остане същата кочина.
19:28ч. 26 Март 2015 #9  Niko ТИМ е икономическа, а не благотворителна. Г-н Митев никъде не е казал че местата ще са безплатни.
И всичко това е нормално да се очаква. ТИМ търсят инвеститор за проекта и докато го намерят искат да имат поне някакъв приход.
п.п. Някой вярва ли, че около 30 метра подпорна стена струва един милион?
18:55ч. 26 Март 2015 #8  Vic Rattlehead Нека предвидят пешеходна и велоалея и до Почивка. Много хора обичат да се разхождат край морето и да карат колело. Но по натоварено шосе без тротоари не е нито безопасно, нито приятно.
18:26ч. 26 Март 2015 #7  havana Пешеходна зона е хубаво нещо, паркингите също са недостатъчни за тоя град. Това поне е очевидно за всеки нормален човек. Та мен лично ме радва, нека се направи.
17:19ч. 26 Март 2015 #6  ROCKNROLL Една добра новина днес. Само да стане реалност.
17:15ч. 26 Март 2015 #5  Sea_dogАко не бяха"лошите" ТИМ,сега и крайбрежна алея нямаше да имаме. Справка-свлачището "Тр. Зарезан". Шефовете от София се сещат за Варна всяка година м. Август-когато дойдат на море!
17:12ч. 26 Март 2015 #4  Rino"...Така останалата част от пътното трасе на юг след Шокървия канал ("Топлата вода") ще бъде само за пешеходци..."
А дано, ама надали!...
16:43ч. 26 Март 2015 #3  Марин Милев Щом го е казал чичо Марин нямам абсолютно никаква причина да не вярвам това да стане!
16:37ч. 26 Март 2015 #2  SheldonЧакаме дежурните плюнчовци да ни кажат как ТИМ са виновни за състоянието на града :)
16:10ч. 26 Март 2015 #1  lubba Най-сетне повече информация по въпроса, но да кажат и горе-долу кога предвиждат да се случат тези промени!
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини - Култура |
 |
 Йордан Д. Радичков и Владимир Полеганов с представяния на книги във Варна
Днес, 10 Април 2025 16:33
На 10 и 11 април 2025 г. Варненската библиотека посреща издателя и писател Йордан Д. Радичков и преводача Владимир Полеганов. Днес от 18:00 ч. двамата ще представят българското издание на култовия графичен...
| |
 |
 Над 300 млади изпълнители подаряват на Варна фолклорната магия “Цветно ми е!”
Днес, 10 Април 2025 12:48
Над 300 прекрасни млади изпълнители - танцьори и певци от Варна и областта ще заредят с прекрасна енергия и настроение гостите на фолклорния фестивал “Цветно ми е”.
Той ще се проведе навръх светлия християнски...
| |
 |
 Варна ще отбележи Международния ден на авиацията и космонавтиката с фоторазказ
Днес, 10 Април 2025 11:56
Днес от 16:30 ч. в Учебния музей към Регионалния исторически музей във Варна ще се проведе специално събитие по повод Международния ден на авиацията и космонавтиката.
Историкът Симеон Кулиш, научен...
| |
 |
 Излезе книгата „Адмиралски ефекти“ – моряшки истории с усмивка и ирония
Днес, 10 Април 2025 11:43
На книжния пазар се появи ново заглавие с морски привкус – сборникът с разкази „Адмиралски ефекти“ от капитан I ранг от запаса Валентин Димитров. Книгата събира 46 истории от военноморския живот, обединени...
| |
 |
 Двама варненци продавали книги, наети от читалищна библиотека
Сряда, 9 Април 2025 15:53
Двама ползватели на читалищна библиотека във Варна злоупотребили с наети книги, като ги продали. За това съобщиха от Народно читалище "Христо Ботев 1928".
Към момента има информацаия за продадени 4...
| |
 |
 Дженифър Лопес с концерти в Турция и Румъния през юли
Сряда, 9 Април 2025 12:27
Дженифър Лопес ще изнесе концерти в Турция и Румъния този юли. Това стана ясно от публикации в официалните профили на американската изпълнителка в социалните мрежи.
Изявите са част от световното й турне...
| |
 |
 Вълшебни спектакли очакват малки и големи в Кукления театър – Варна
Сряда, 9 Април 2025 08:55
Държавен куклен театър – Варна кани малките си зрители и техните семейства на две вълнуващи представления през април, които обещават магия, смях и много настроение.
На неделя, 13 април, от 11:00 ч.,...
| |
|
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|