По думите на Йотова, молба записите да не бъдат унищожени е постъпила от Инициативна група „Възпламеняване”, а наблюдаващият прокурор наредил съхранението им още същия ден. Разследването се води приоритетно и не е приключило, информира още тя. Обект на проучване е както самият акт, така и начина на живот и дейността на 36-годишния мъж преди това.
Според прокуратурата няма доказателства за манипулация на записите от камерите на общината. Няма и доказателства Пламен Горанов да е подпомогнат от някого за самозапалването на 20 февруари. Работи се по предположението, изразено от приятелите на Пламен, че той е бил склонен към самоубийство.
Според записите Пламен не е бил придружаван от никого, което опровергава информацията за хора, които трябвало да го загасят. Говорителят на прокуратурата потвърди, че в раницата на младия мъж не е имало пожарогасител.
Приятели на Пламен обаче се съмняват, че той е предвидил крайния резултат от самозапалването.
"Никой от нас не допуска, че начинът, по който това се е случило, е бил предварително замислен от Пламен, по начина по който сме свидетели на крайния резултат", каза Николай Тодоров.
Те не одобриха и опитите на различни организации да се възползват от смъртта на Пламен Горанов. „Хващат една известна личност и започват да я развяват като знаме,” коментира друга негова приятелка, визирайки "Грамада".