В зависимост от доклада централната банка трябва да вземе решение как да се процедира от тук нататък. Ако бъде отнет лиценза на КТБ, то в 20-дневен срок след това ще бъдат изплатени защитените депозити на вложителите.
Според правилата това трябва да стане чрез Фонда за гарантиране на влоговете, който вероятно ще избере банки оператори за процедурата, за да се избегнат опашките.
Всеки притежател на гарантиран депозит трябва да заяви във Фонда дали иска изплащане в брой на цялата сума, на част от него, или да поиска прехвърлянето му в друга банка.
Общият размер на депозитите в КТБ са 3,684 млрд. лв., а в Търговска банка "Виктория" - 55 млн. лв, но до момента от БНБ държат в неизвестност каква част от тях са гарантираните влогове. Към момента няма никакъв изглед виенският фонд ЕПИК, в който влизат бившите собственици на КТБ, да се ангажира финансово за спасяването на банката. Те настояват финансовата институция да бъде оздравена с публични средства, нещо срещу което се обяви голяма част от българското общество през последните седмица.
Съдбата на КТБ след отнемане на лиценза, ако такова решение бъде взето, ще се развива по закона за кредитните институции. Според него, липсата на средства над собствения капитал на банката, който е 680 млн. лв., задължава БНБ да обяви процедура по несъстоятелност. Процедурата обаче не отменя възможността на по-късен етап оздравяване на банката.
По-различни са вариантите за решение на съдбата на дъщерната на КТБ Търговска банка "Виктория", защото за нея има търг за продажба на обособени части на портфейла, а в последните дни се появиха съобщения и за кандидат-купувачи в лицето на руската "Росийски кредит".
До 31 октомври пък е срокът за отчета за капиталовата адекватност на КТБ на база изготвената пълна оценка на активите и след извършване на съответни счетоводни операции.